Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu   dscf0514
     Walczą od wielu lat mieszkańcy Głuchołaz ale odbijają się jak od ściany. Władza obiecuje, mieszkańcy piszą pisma ... a komin jak stał, tak stoi. I nikt nie widzi problemu w trującym od wielu lat problemie, jakim jest komin szpitala przy ulicy Lompy 2. Komin truje nie tylko mieszkańców ale również turystów znajdujących się w pobliżu tężni i okolicach stawku oraz pacjentów trzech szpitali znajdujących się w pobliżu.

  Jak to jest, że w bezpośrednim zasięgu komina (w odległości ok. 40 m) znajdują się budynki mieszkalne i odziały kardiologiczne? Jak wygląda funkcjonowanie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich z nieustannie dymiącym kominem? Władze miasta nie podjęły jak dotąd żadnych kroków w imieniu mieszkańców w celu zlikwidowania uciążliwego problemu. „Niestety, jak się okazuje, ani Starostwo Powiatowe w Nysie, ani dyrektor szpitala Artur Grychowski nie posiada odpowiedniej puli pieniędzy, które miałyby zostać wydane na modernizację ogrzewania w szpitalu a co za tym idzie zlikwidowanie zanieczyszczenia jakim jest uciążliwy komin”- tak nam się tylko wydawało do wczoraj informuje nas mieszkaniec ulicy Lompy, ponieważ po „szumie, który powstał w mediach odnośnie trucia Zdrojowej części miasta, na antenie TVP Opole wicestarosta, Jacek Chwalenia poinformował że Starostwo Powiatowe ma przewidziane środki… Oby nie na najbliższe 15lat. Przypomnijmy piec, który jest używany do dziś w szpitalu pochodzi bodajże 1936 roku. Może po prostu włodarze czekają aż się sam rozpadnie ... Mieszkańców, którzy od kilkunastu lat mieszkają obok kopciucha, zastanawia jedno: Co robiły w pobliżu kotłowni elementy meblowe, meble tapicerowane? Czyżby dyrektor organizował wystawkę czy też nieoficjalną giełdę staroci? A może po prostu zostały zamienione w pył? Co by nie było nikogo nie zdziwiło, że czujniki, które są umieszczone w naszym mieście w różnych lokalizacjach nie raz wskazywały stężenie ponad stan. A jeden z takich czujników jest nieopodal - przy Górnym Stawie.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Maniek
+6

Maniek

Cytuję Brawo Wy:
Pogratulować tylko firmie, która wyprodukowała ten piec. To już praktycznie zabytek, który warto umieścić w muzeum techniki, by współczesne tłuki się uczyły jak można produkować coś co się nie zepsuje po zakończeniu gwarancji... Miłego dnia i tygodnia


Ludzie!!! Co się martwicie!!! W swoich skrzynkach na listy znajdziecie nowe stawki podatkowe wysyłane listami poleconymi przez nasz szanowny Urząd Miejski. Więc, jak "dozbierają " - to i może nie przeznaczą pieniędzy na swoje dodatki, tylko na świeże powietrze.
Antonio
+6

Antonio

Trują mieszkańców "górnej" części miasta ale tu gdzie mieszkam czasami bywa makabra. Jeden smród, nie da się oddychać. Burmistrzowi i Straży Miejskiej to w ogóle nie przeszkadza. Są spokojni, siedzą w ogrzewanych pokoikach i są zadowoleni z samych siebie - bo mają szczelne okna! Po co wychodzić na zewnątrz i poddawać się działaniu smogu. Pensyjka leci w jednym i drugim wypadku. Strażnikom lepiej wlepiać mandaty! Wtedy budżet gminy się bogaci. A Burmistrz nie przeszkadza sobie, do emeryturki niedaleko, jeszcze tylko 5 lat! Mam pytanie, kto z was widział naszego włodarza chodzącego po mieście i sprawdzającego co się w nim dzieje? Czekam na wasze informacje w tym temacie.
Brawo Wy
+24

Brawo Wy

Pogratulować tylko firmie, która wyprodukowała ten piec. To już praktycznie zabytek, który warto umieścić w muzeum techniki, by współczesne tłuki się uczyły jak można produkować coś co się nie zepsuje po zakończeniu gwarancji... Miłego dnia i tygodnia

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: