×

Uwaga

SMTP Error: Could not authenticate.
Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

bus 3Nadal są problemy ze świeżo uruchomioną bezpłatną komunikacją gminną. świadczą o tym nadsyłane wiadomości czy liczne telefony do nas. Ludzie gubią się w skomplikowanych tabelach rozkładów jazdy. Nieco sytuację ratuje nasza aplikacja mobilna, która ostatnio jest masowo pobierana, chyba właśnie ze względu na uproszczone i łatwiejsze rozkłady jazdy. Zadaliśmy sobie trud, by po konsultacji z PKS Nysa, rozpisać je na nowo, po to by było czytelniej.  Jednak aplikacja nie zawsze jest pod ręką. I tu rodzą się problemy z daremnym oczekiwaniem autobusu, który nie jedzie, bo trudno się połapać w tych rozkładach. 

To jednak nie najważniejszy problem - ta komunikacja najzwyczajniej nie odpowiada potrzebom mieszkańcom gminy. Szczególnie jednej grupie - mieszkańcom Sławniowic, Burgrabic, Biskupowa (Łączek) i Gierałcic. To największa grupa mieszkańców gminy, którą łączyła z miastem prywatna firma - BUS Jana Dąbrowskiego. Firma ta działała z powodzeniem na tej linii od wielu lat - tj. od 2004. Teraz, gdy od miesiąca jeździ bezpłatnie PKS - właściciel firmy zlikwidował 5 par połączeń. Jak mówił nam w rozmowie Jan Dąbrowski - To logiczne działanie, gdy powstała bezpłatna konkurencja. Nie mogę utrzymywać linii, która będzie przewozić powietrze.

Teraz jednak rodzi się pytanie - co mają zrobić mieszkańcy tych wiosek, którzy dotąd jeździli zlikwidowanymi kursami? Bezpłatny PKS ich nie zastąpi, bo jak stwierdził Wiceburmistrz, Roman Sambor, nie takie jest przeznaczenie tej linii.

Jakie zatem jest przeznaczenie tej linii? Komu ma służyć? Wiceburmistrz twierdzi, że ludziom starszym, niepracującym, którzy jeżdżą do miasta w celach zakupu towarów czy do lekarza. A co z resztą? Ano, jak widać - zostali pozostawieni sami sobie. I to właśnie jest powód wspomnianych wielu telefonów i listów do nas ze skargami.

Przykład jednego z listów, jakie otrzymaliśmy wczoraj. Podobny głos wyrażany jest właśnie w telefonach do nas. Informujemy jednocześnie, że nie jesteśmy stroną w tym problemie, więc nie możemy pomóc. Skargi należałoby kierować bezpośrednio do Burmistrza. W liście poniżej zachowaliśmy oryginalny wydźwięk listu i pisownię. 

Ta bezpłatna komunikacja to jakaś jedna wielka pomyłka idziesz na autobus, który ma jechać, a autobus nie jedzie i okazuje się po interwencji tel., że jeździ tylko w soboty i na następny PŁATNY bus, który nigdy nie zawodzi musisz czekać 1,5 godz. Niech sobie wsadzą w d*** tą ich bezpłatną komunikacje, wole zapłacić za bilet ale dojechać do miasta a nie przyjść i stać jak wariatka na przystanku.

Obsługa PKS Nysa też tragedia dzwonie na nr podany na rozkładzie jazdy odbiera baba i po opisaniu sytuacji gada mi, że mam sobie rozkład sprawdzić na internecie, bo to nie do niej mam dzwonić. Na pytanie do kogo mam dzwonić skoro ten numer jest podany odpowiedziała mi że nie wie i że połączy mnie z kierownikiem przewozów. Gdy w końcu mnie połączono odebrała baba i jak poprosiłam z kierownikiem przewozów powiedziała, że nie połączy mnie bo kierownik jest zajęty i nie ma go w tym pokoju, ale mam powiedzieć co się stało. Po opisaniu sytuacji kierownik nagle bardzo szybko się znalazł. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Ewela

Ewela

Cytuję wosiek:
[quote name="KISIEL"]Co mi z takiej darmowej komunikacji jak w sobotę muszę iść do pracy na nogach aby na 7. 00 być w Głuchołazach a i o 14.00 jak skończę pracę to do Sławniowic też idę na nogach, podziękowania dla Pana Burmistrza . My nie pracujemy w biurze od 7.00 do 15.00 tak jak urzędnicy.
Dajcie nam BUSA[/
Przecież bus może jeździć o tej godzinie co ludzie jadą do pracy, pretensje kierować do właściciela busa bo on go wycofał a nie burmistrz

Bus został wycofany właśnie dlatego, że powstała ta piękna darmowa komunikacja.
wosiek

wosiek

[quote name="KISIEL"]Co mi z takiej darmowej komunikacji jak w sobotę muszę iść do pracy na nogach aby na 7. 00 być w Głuchołazach a i o 14.00 jak skończę pracę to do Sławniowic też idę na nogach, podziękowania dla Pana Burmistrza . My nie pracujemy w biurze od 7.00 do 15.00 tak jak urzędnicy.
Dajcie nam BUSA[/
Przecież bus może jeździć o tej godzinie co ludzie jadą do pracy, pretensje kierować do właściciela busa bo on go wycofał a nie burmistrz
KISIEL
+3

KISIEL

Co mi z takiej darmowej komunikacji jak w sobotę muszę iść do pracy na nogach aby na 7. 00 być w Głuchołazach a i o 14.00 jak skończę pracę to do Sławniowic też idę na nogach, podziękowania dla Pana Burmistrza . My nie pracujemy w biurze od 7.00 do 15.00 tak jak urzędnicy.
Dajcie nam BUSA
abec
-2

abec

Coś mi się wydaje, że w tym wszystkim palce macza konkurencja, słyszy się, że ktoś celowo namawia ludzi do buntu

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: