Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Czy przeniesienie PSP2 do nowej lokalizacji jest słuszne?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

dscf0392
Puste pomieszczenia. Szkoła po prostu, dla kogoś, kto tu się uczył, przypomina pustostan. Nie ma ławek, krzeseł, przyłączy internetowych, pozostał tylko brud, bo nie posprzątali po wymianie okien. Miny wizytujących szkołę przedstawicieli stowarzyszenia chcącego uruchomić ponownie LO,  a którzy przyszli obejrzeć szkołę, były niewesołe.  Wszystko, całe wyposażenie zabrało Starostwo Powiatowe - bo podobno im się należało. Bo to jest ich - bowiem w 2003 roku to powiat wydzierżawił szkołę gminie. To wyposażenie można uzupełnić w oparciu o wygaszane gimnazjum nr 1 czy z PSP2. Ze szkoły znikł nawet sztandar - został tylko drzewiec. Przygnębiający widok - opowiada nam świadek. 

Pomińmy jednak nieciekawy stan rzeczy. Interesuje nas to, co będzie się działo od 1 września, gdy LO ma ponownie ruszyć. Według informacji, do jakich dotarliśmy, szkoła ma zająć pierwsze pięto. Na parterze, od bocznego wejścia do szkoły (przy wjeździe na plac przy szkole) ma mieścić się Wydział Komunikacji - bo starostwo zagroziło, że jeżeli gmina nie znajdzie dobrego lokalu dla wydziału, to ten zostanie zamknięty.

Jest też jeszcze koncepcja, jak zagospodarować pozostałe miejsca - od strony potoku wejście i przyległe pomieszczenia można wykorzystać na OPS, który może być przeniesiony z Al. Jana Pawła. Włodarze mają nadzieję, że zabytkowa kamienica, w której mieści się OPS szybciej znajdzie nabywce niż LO.  Powstanie też archiwum gminy, bo jest takie zapotrzebowanie. Poza tym swe miejsca ma tu znaleźć miejsce na wydział oświaty. Oprócz tego część stowarzyszeń działających w gminie. Wszystkie te instytucje mają mieć dostęp do przepięknej, obszernej auli mieszczącej się w szkole. To nie wątpliwa zaleta dla np. OPS, które czasami organizuje swoje spotkania, dyskusje.

A jeszcze w czasie poprzedniej kadencji Rady Miejskiej, niektórzy radni mówili, że istnienie ogólniaka w gminie nie ma sensu. Że to koszty.Ci radni dziś mówią, że kibicują nowemu LO. Ot, zmienność poglądów. 

A szkoła czeka. Czeka na zagospodarowanie. Bo coś trzeba robić z budynkiem, który istniejąc pozostawiony sam sobie, - zacznie niszczeć. Jak kilka innych obiektów w gminie. To oczywiście są koszty. Dziś te koszty i tak musimy ponieść, bo budynek jednak należy do gminy, a to właśnie ona ma o niego zadbać. Trzeba wygospodarować środki na remont wieżyczki, która się sypie (stąd tunel postawiony jeszcze przez powiat). 

Jak przyszłość czeka piękny, zabytkowy budynek przy Bohaterów Warszawy? Czy gmina pozwoli mu na zapomnienie? Czy też tchnie w niego nowe życie i duszę. Bo mówi się, że dom bez ludzi umiera. Tylko od nas zależy, czy na to pozwolimy.

Foto: archiwum.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: