Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

zlobek1
Uchwalono nową stawkę za żłobek miejski. Tłumacząc podwyżki mediów, kosztów wynagrodzeń pracowników i przewidywanych remontów, jakie są niezbędne do funkcjonowania placówki, radni w ubiegłą środę większością 14 głosów optowali za podwyżką cen za pobyt maluszka w jedynej tego typu placówce w gminie. W uchwale jest też zmiana na plus - płacić będziemy za realny pobyt maluszka w żłobku - nie jak dotychczas - stałą kwotę niezależna od absencji. Dużo się mówi o wyludnianiu miasta. Radny, szczególnie jedne ciągle mówi, że taką polityką (podwyżki) tej sytuacji nie naprawiamy. Ale Drogi Radny - tego nic nie zmieni. Choćby miasto za darmo żłobek dawało. Mamy 21 wiek i  takie czasy, więc "ględzenie" wkoło o tym samym jest po prostu już nudne. Może zamiast tego radny Wanicki przedstawi jakiś śmiały, możliwy do zrealizowania pomysł? Bo radny przypomina lekarza, który mówi o chorobie, nie mogąc jej zarazić.

Nie bronimy tu władzy, która podnosi koszty życia w mieście. Szczególnie młodym ludziom, którzy chcą lub mają małe dziecko. To, w mieście, które nieuchronnie się wyludnia, nie jest dobrym pomysłem. Należało by dążyć do zmniejszania bądź rezygnacji z kosztów, jak również tworzyć zachęty, by młodym opłacało się tu mieszkać i dojeżdżać do pracy do większych ośrodków. Może wzorem innych gmin z podobnym problemem - dofinansowanie dla przewoźników dowożących pracowników do dużych miast? Migracja zarobkowa stała się tak popularna w obecnych czasach, że zatrzymanie tego trendu jest niemożliwe do zatrzymania. 

Sytuacja taka, jak w Głuchołazach jest w całym kraju. Migracji do większych aglomeracji nie da się zmienić, mimo prób wielu gmin. Chętni znajdą wiele artykułów na ten temat w mediach ogólnokrajowych i lokalnych oraz opracowania naukowe opisujące narastający problem małych miast i gmin. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

biedota
-1

biedota

Miało być tak fajnie w kapitaliźmie a jest syf, podwyżki w sklepach, drożeje żlobek, bogaty emeryt dostanie trzynastke a biedak dalej będzie biedakiem i na podsumowanie rząd przyzna sobie premie bo im się należy, oto kapitalizm

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: