Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

termometr pixabay stevepb
Nie będzie już dyżurów aptek w mieście. Takie informacje dotarły do nas dosłownie przed chwilą. Od nowego roku w weekendy, święta i w godzinach nocnych możemy już tylko oglądać leki przez witryny. Żadna z aptek w mieście nie jest zainteresowana prowadzeniem dyżurów aptecznych.  Nocny dyżur apteki to dodatkowy koszt. Ten się farmaceutom po prostu nie kalkuluje. Tym bardziej, że w Głuchołazach nie ma nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a więc nie ma też lekarza, który po godzinach wypisze recepty. To kolejny cios dla mieszkańców. Nie ma opieki zdrowotnej z prawdziwego zdarzenia, nie ma oddziału wewnętrznego w szpitalu, a teraz nie będzie już nawet apteki. 

Już przed kilkoma dniami pisała do nas czytelniczka, że  jej próby dobijania się do apteki dyżurnej spełzły na niczym. To dlatego, że apteka (nie będziemy wymieniać nazwy), także już zrezygnowała z dyżuru. Już od dziś w razie potrzeby trzeba będzie jechać do Nysy. 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

W takim mieście jak Głuchołazy do dyżuru trzeba dopłacić. Stąd rezygnacje aptekarzy z pracy poza godzinami. Są plany ministerstwa, by dyżury były dofinansowane z budżetu państwa, ale te na razie są tylko obietnicami. Według zapowiedzi, dofinansowanie do dyżurów dostanie jedna apteka na terenie powiatu i to ona będzie musiała taki dyżur pełnić. W rezultacie bez dostępu do leków w weekendy pozostanie większość małych miast. Już teraz wiemy, że dyżurów nie podjęły się apteki w Paczkowie, Otmuchowie. Głuchołazy zatem nie są wyjątkiem. Z dyżurów zrezygnowały, według tego, co usłyszeliśmy od informatora, apteki w Nysie. Plany sporządzenia harmonogramu dyżurów w starostwie powiatowym skończyły się fiaskiem. Po nowym roku planowane jest spotkanie w starostwie w tej sprawie.

Co zatem robić, gdy będziemy w potrzebie zakupu leków? Jedynym rozwiązaniem jest udanie się do Nysy. Na ulicy Piłsudskiego 21 (Kaufland) czynna jest całodobowo, przez 7 dni w tygodniu apteka Lekosfera. Telefon do apteki (można użyć dla sprawdzenia, czy potrzebny lek jest na stanie):  77 435 25 38

Od dziś zatem pozostanie nam tylko Nysa. Stosowana informacja pojawi się niebawem w zakładce Dyżurnej apteki tuz obok, w prawym panelu na naszej stronie oraz w aplikacji mobilnej. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Anonim
+5

Anonim

Wiele hałasu o nic. Skoro do lekarza muszę jechać w nocy do Nysy albo Prudnika to i receptę mogę tam zrealizować.

Jak likwidowali u nas nocną i świąteczną opiekę to jakoś nikt rabanu nie robił.

Łatwiej mi zrozumieć że apteki nie chcą pracować za darmo, niż to że nocna opieka za którą płaci państwo, nie istnieje w Głuchołazach.
Anonimowa
+10

Anonimowa

Cytuję Ignaś:
Panie Pośle Kamil Bortniczuk prosimy o pomoc bo lokalna władza sobie z tym nie radzi!


Co ma poseł z tym zrobić? Problem dotyczy całego kraju. Od lat farmaceuci usiłują uzyskać dofinansowanie do dyżurów.

W tak małym mieście jak nasze, gdzie mamy aptekę przy aptece panuję ogromna konkurencja. To przekłada się na niskie ceny, a oliwy do ogania dolewa mityczna "karta" wydana przez miasto. Pacjenci myślą, że dostajemy już dofinansowanie do ich zakupów.
Wymaga się od apteki gratisów najlepiej do każdego zakupu. To powoduje, że "zysk" apteki nie jest tak wielki, jak państwo sądzą.

Praca w godzinach nocnych, święta, dni wolne wymaga personelu - nikt za damo pracować nie chce ( i ja).
Rozumiemy, oczywiście nagłe przypadki, tylko jeśli i tak do lekarza z dzieckiem, osobą dorosłą wymagana jest wizyta w Prudniku, Nysie - to jaki ma mieć to sens?

Na pewno dadzą sobie radę ludzie kupić te recepty wystawione wcześniej, pojemniczki na mocz i testy ciążowe, suplementy diety w ciągu dnia. Zakaz handlu w niedziele pokazał, że jakoś można dać radę jeden dzień bez zakupów.

Zaraz posypię się pewnie fala hejtu na mnie. Ja, koleżanki, koledzy tak samo jak wy mamy rodziny i czasem chcemy z nimi być w domu.
Lukasz

Lukasz

Prosto napisać - to obowiązek powiatu. A co z pieniędzmi za te dyżury? Uwielbiamy mieć wolne w święta, w sobotę, niedziele. A od innych wymagamy niech pracują wtedy...

Czasem spora większość tego co kupują klienci na dyżurze to recepty wypisane kilka dni wcześniej, kosmetyki, suplementy diety. Pilne przypadki i tak wymagają wyjazdu do Prudnika lub Nysy.

Ciekawe, że jak zlikwidowali nocną i świąteczną pomoc w postaci lekarza. Cisza, nikt tego nie nagłaśniał.

A co do apteki, która miała dyżur i nikogo w niej nie było - to nie był pierwszy raz.
Lukas
+4

Lukas

Cytuję Czytelnik:
Sprawy dyżurów aptek, świątecznej i nocnsj opieki czy też oddziału wewnętrznego nie leżą w gestii naszej władzy. To powiat jest odpowiwdzialny za opiekę medyczną, za którą możemy im swrdecznie ppdziękować.

Powiat to co, nie nasza władza? To w jakim powiecie my mieszkamy?
Czytelnik
+5

Czytelnik

Sprawy dyżurów aptek, świątecznej i nocnsj opieki czy też oddziału wewnętrznego nie leżą w gestii naszej władzy. To powiat jest odpowiwdzialny za opiekę medyczną, za którą możemy im swrdecznie ppdziękować.
Ewa
+14

Ewa

Pozamykane przychodnie,apteki zamknijcie izbę przyjęć i otwórzcie następny zakład pogrzebowy a ostatni niech zwinie asfald i wioska jak w Bieszczadach.....nowa "stara"władza....powodzenis
juda
+11

juda

i to się nazywa demokracja? to jest hunta albo jeszcze gorzej, kochany PRL wróć do nas do Głuchołaz bo tylko ty zapewniałeś obywatelowi wolność, sprawiedliwość i poczucie bezpieczeństwa...

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: