Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Czy przeniesienie PSP2 do nowej lokalizacji jest słuszne?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

termometr pixabay stevepb
Nie będzie już dyżurów aptek w mieście. Takie informacje dotarły do nas dosłownie przed chwilą. Od nowego roku w weekendy, święta i w godzinach nocnych możemy już tylko oglądać leki przez witryny. Żadna z aptek w mieście nie jest zainteresowana prowadzeniem dyżurów aptecznych.  Nocny dyżur apteki to dodatkowy koszt. Ten się farmaceutom po prostu nie kalkuluje. Tym bardziej, że w Głuchołazach nie ma nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a więc nie ma też lekarza, który po godzinach wypisze recepty. To kolejny cios dla mieszkańców. Nie ma opieki zdrowotnej z prawdziwego zdarzenia, nie ma oddziału wewnętrznego w szpitalu, a teraz nie będzie już nawet apteki. 

Już przed kilkoma dniami pisała do nas czytelniczka, że  jej próby dobijania się do apteki dyżurnej spełzły na niczym. To dlatego, że apteka (nie będziemy wymieniać nazwy), także już zrezygnowała z dyżuru. Już od dziś w razie potrzeby trzeba będzie jechać do Nysy. 

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

W takim mieście jak Głuchołazy do dyżuru trzeba dopłacić. Stąd rezygnacje aptekarzy z pracy poza godzinami. Są plany ministerstwa, by dyżury były dofinansowane z budżetu państwa, ale te na razie są tylko obietnicami. Według zapowiedzi, dofinansowanie do dyżurów dostanie jedna apteka na terenie powiatu i to ona będzie musiała taki dyżur pełnić. W rezultacie bez dostępu do leków w weekendy pozostanie większość małych miast. Już teraz wiemy, że dyżurów nie podjęły się apteki w Paczkowie, Otmuchowie. Głuchołazy zatem nie są wyjątkiem. Z dyżurów zrezygnowały, według tego, co usłyszeliśmy od informatora, apteki w Nysie. Plany sporządzenia harmonogramu dyżurów w starostwie powiatowym skończyły się fiaskiem. Po nowym roku planowane jest spotkanie w starostwie w tej sprawie.

Co zatem robić, gdy będziemy w potrzebie zakupu leków? Jedynym rozwiązaniem jest udanie się do Nysy. Na ulicy Piłsudskiego 21 (Kaufland) czynna jest całodobowo, przez 7 dni w tygodniu apteka Lekosfera. Telefon do apteki (można użyć dla sprawdzenia, czy potrzebny lek jest na stanie):  77 435 25 38

Od dziś zatem pozostanie nam tylko Nysa. Stosowana informacja pojawi się niebawem w zakładce Dyżurnej apteki tuz obok, w prawym panelu na naszej stronie oraz w aplikacji mobilnej. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: