FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
studio
Nareszcie się udało. W Głuchołazach w przyszłym roku wystartuje z regularną emisją lokalne radio. Niedawno taką decyzję ogłosiła KRRiTV. Koncesja przypadła w udziale Pani Elżbiecie z Częstochowy jako właścicielce, a misją utworzenia radiostacji zajmie się mieszkaniec Głuchołaz, Pan Dariusz.  Moc nadajnika 100W, częstotliwość 105,2 MHz, lokalizacja nadajnika już zatwierdzona przez UKE. Siedziba stacji w centrum miasta. To pierwsze informacje, które możemy już ujawnić. Na tą chwilę wystarczy zapamiętać częstotliwość, z jaką stacja w przyszłym roku rozpocznie emisję. Oczywiście na początek będzie to emisja testowa (techniczna) - to w celu ustalenia ostatecznych parametrów pracy. Termin rozpoczęcia nadawania to być może wiosna lub lato przyszłego roku. W chwili obecnej decyzja o koncesji trafiła do UKE (Urząd Komunikacji Elektronicznej), którego zadaniem jest sprawdzenie, czy częstotliwość nadawania nie koliduje z inną w przestrzeni międzynarodowej - szczególnie z planami naszych południowych sąsiadów - Czechami.  To może potrwać nawet kilka miesięcy. Potem oficjalnie decyzja zostanie już potwierdzona ogłoszeniem w "Monitorze Polskim". 

Własna stacja radiowa to wyróżnienie dla Głuchołaz. Dołączymy do miast, które otrzymały zgodę z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na to, by miały swoją stację. Bo przecież ta częstotliwość mogła trafić w inny region kraju. Ale Warszawa uznała, że w naszym mieście taka stacja ma rację bytu. Przypomnijmy, w Nysie funkcjonują 2 takie stacje. Ale już w powiatowym Prudniku takiej nie ma. Radio w Głuchołazach ma zasięgiem pokryć całą gminę oraz te ościenne. 

Jaki format obierze radio? To na razie tajemnica założycieli. Według koncesji, 20 procent czasu antenowego ma zostać wypełnione słowem mówionym - wiadomościami ze świata, lokalnymi informacjami oraz autorskimi audycjami. To wyzwanie, które stoi przed stacją. Na tą chwilę nie możemy nic napisać o targecie słuchaczy oraz muzyce, która będzie dominowała na antenie. - Będzie GCM, czyli Gramy Co Mamy - żartuje właściciel. Radio ma dotrzeć do każdego mieszkańca gminy. Ma być źródłem informacji i rozrywki. To także okazja dla biznesu na dotarcie do klienta. 

Radio to także ludzie. I tu właśnie, za naszym pośrednictwem pada propozycja od właścicieli: 

- Jeżeli czujesz się na siłach, masz pasję, nie boisz się mikrofonu, chcesz zostać radiowcem, dziennikarzem, redaktorem, ale czujesz się także dobrze w marketingu (do pracy przy reklamie) - skontaktuj się z nami.

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 572 277 266

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Kolo
+2

Kolo

Rozumiem, że "Pan", to nazwisko, stąd Pani Elżbieta i Pan Dariusz - właściciele stacji.
Z niecierpilwością oczekuję radia serwującego równie pełne informacje jak pozostałe media głuchołaskie, czyli "moim zdaniem o tym, co prawie wiem, co mnie się wydaje, interesuje i bulwersuje"
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: