FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Jesień z Glucholazyonline!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

img 9428
Zima jeszcze nie przyszła, ale już prawie każdy posiadacz indywidualnego ogrzewania zaczął sezon grzewczy. To widać na wynikach z naszych czujników poziomów szkodliwych cząsteczek PM, które są wynikiem spalania paliw stałych. A poziomy są już teraz zatrważające.  Czerwony alarm już jest dla Głuchołaz. Nasze dokładne, mierzące laserem powietrze,  czujniki już świecą na czerwono - w obudowie znajdują się diody LED informujące o stanie powietrza. To taki wizualny, prosty wskaźnik tej jakości. Szczegóły można obejrzeć w cyklu czasowym na wykresach na specjalnej stronie internetowej. 

Na tą chwilę nie działa analizator powietrza na os. Koszyka. Tuż przed sezonem dosięgła go awaria zasilania. Nowy zasilacz w poniedziałek dostarczył kurier. Spodziewamy się, że dziś ten czujnik ruszy. Niestety, nie mamy wpływu na czujnik znajdujący się w rejonie ulicy Lompy - Górny staw. Ten raz działa, raz nie. 

Działają stale dwa czujniki - na os. Tysiąclecia oraz na ul. Kościuszki. Niedawno zostały ostatnio wyczyszczone ich wentylatorki wciągające powietrze do wyposażonej w laser komory pomiarowej i na nowo ustawione. Mierzone poziomy będzie można monitorować po kliknięciu po prawej w obrazek promujący akcję - ten pojawi się po godzinie 13-stej w serwisie.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Olaf
+1

Olaf

Fajnie ,że jest jakikolwiek monitoring zanieczyszczenia ale co z tego jak straż miejska nie wyciąga konsekwencji od osób palących śmieciami, a jak robią kontrole to chyba do godziny 15,
Wystarczy przejść się po godzinie 16-17 gdy ludzie wracają z pracy i zaczyna się palenie w piecach, z kominów leci dym jak przy wyborze papieża tylko że czarny, a wyjście na dwór po godzinie 18 to już prawie samobójstwo bo wszędzie czuć tylko zapach spalonych śmieci.
Dla przykładu proszę przejść sie ulica Świdnicką , Reja itd.
ubogi
+21

ubogi

Zamiast mierzyć poziom zanieczyszczonego powietrza niech lepiej zmierzą poziom ubóstwa i niskich zarobków w gminie bo to jest jedyny powod tego, że ludzie zamiast ogrzewać gazem lub prądem palą w zwykłych piecach bo na lepsze urządzenia ich nie stać.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: