Drukuj
(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

d
Wracamy do tematu krytej pływalni. Ta, która w zamierzeniu władz ma zostać wybudowana na Moniuszki na razie jest tylko projektem z przetargu, który wygrała firma MVM z ofertą wykonania projektu za 202 tysiące złotych.  To jednak pierwszy etap całości. Pomysł, by prace przy budowie basenu ruszyły jak najszybciej spalił na panewce po tym, jak radni zablokowali metodę budowy typu "Zaprojektuj i wybuduj". Jak na razie jest tylko koncepcja i projekt. A to, czy na basen zostanie wydatkowane już naprawdę duże pieniądze, zdecyduje kolejna, wybrana 21 października Rada Miejska.

123abcd

Rendery z dokumentów przetargowych.

A koszt budowy rośnie. Drożeją materiały, brakuje ludzi do pracy. Na tą chwilę są tylko szacunki co do kosztów, wyliczone według cen z lipca - sierpnia. 

Co zatem mamy w kosztorysie. Jak wiadomo, budowę podzielono na poszczególne etapy, bowiem  budowa całości kompleksu jest ponad możliwości finansowe. Etap II i III to powstanie tylko pełnowymiarowej niecki pływackiej. Szacunkowy koszt to 18 milionów. W etapach, który być może kiedyś zostaną zrealizowane mają powstać dodatkowe atrakcje. 

Kosztami budowy był na wrześniowej sesji radny Jacek Wanicki, którego wprowadzony do obrad punkt o informacji na temat kosztów był powodem do dyskusji na sesji. Ten fragment do odsłuchania poniżej. 

Jak wygląda kosztorys poszczególnych etapów? Zobaczmy w dokumencie poniżej. 

pdfZadanie I i II

pdfZadanie III

pdfZadanie IV

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię1