Drukuj
(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

kler
Prawdopodobnie, dopiero 20 października zobaczymy w Głuchołazach film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. To wynika z harmonogramu Opolskiego Kina Objazdowego, które do Głuchołaz zawita z filmem dopiero pod koniec "objazdu" tych większych ośrodków, które nie mają własnego projektora cyfrowego.   - Na pewno nie będę blokował emisji filmu. Problem jest i nie należy go ukrywać - tak o kontrowersjach wokół blokowania emisji filmu w kilku miastach w kraju mówi nam dyrektor Centrum Kultury, Jan Ćwiek. Emisja filmu jest blokowana przez burmistrzów związanych z obecną formacją władzy,  (Ostrołęka), właścicieli budynków, w których część została wynajęta właścicielowi Kina (Zakopane), czy też jest emitowany z ograniczeniem wiekowym (Kraśnik). Jak zapewnia dyrektor CK, film będzie wyemitowany i nikt nie będzie miał wpływu na decyzję. 

Tymczasem film w Nysie święci, podobnie zresztą jak w całym kraju, triumfy. Emisje są ponawiane, biletów w kasie się nie kupi - trzeba rezerwować przez internet. Tak było wczoraj w nyskim kinie, gdzie zawiedzeni kinomaniacy odchodzili od kasy z kwitkiem. 

Najnowszy film Smarzowskiego porusza temat, o którym niemal każdy z nas słyszał i zapewne rozmawiał. O pedofilii,  łamaniu celibatu, chciwości, zachłanności,  wpływu na politykę i władze, oddaleniu od boga i ewangelii przez polskich księży i biskupów. Temat tak znany także na lokalnym podwórku - przykład skazanego przez sąd w Prudniku na rok więzienia byłego księdza z Jarnołtówka, Zbigniewa P. , który obecnie pracuje w Caritas w Opolu, przeniesiony tam przez abp. Alfonsa Nossola po tym, jak sprawa wyszła na jaw. 

Foto i wideo: Materiały prasowe dystrybutura. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0