FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

kler
Prawdopodobnie, dopiero 20 października zobaczymy w Głuchołazach film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. To wynika z harmonogramu Opolskiego Kina Objazdowego, które do Głuchołaz zawita z filmem dopiero pod koniec "objazdu" tych większych ośrodków, które nie mają własnego projektora cyfrowego.   - Na pewno nie będę blokował emisji filmu. Problem jest i nie należy go ukrywać - tak o kontrowersjach wokół blokowania emisji filmu w kilku miastach w kraju mówi nam dyrektor Centrum Kultury, Jan Ćwiek. Emisja filmu jest blokowana przez burmistrzów związanych z obecną formacją władzy,  (Ostrołęka), właścicieli budynków, w których część została wynajęta właścicielowi Kina (Zakopane), czy też jest emitowany z ograniczeniem wiekowym (Kraśnik). Jak zapewnia dyrektor CK, film będzie wyemitowany i nikt nie będzie miał wpływu na decyzję. 

Tymczasem film w Nysie święci, podobnie zresztą jak w całym kraju, triumfy. Emisje są ponawiane, biletów w kasie się nie kupi - trzeba rezerwować przez internet. Tak było wczoraj w nyskim kinie, gdzie zawiedzeni kinomaniacy odchodzili od kasy z kwitkiem. 

Najnowszy film Smarzowskiego porusza temat, o którym niemal każdy z nas słyszał i zapewne rozmawiał. O pedofilii,  łamaniu celibatu, chciwości, zachłanności,  wpływu na politykę i władze, oddaleniu od boga i ewangelii przez polskich księży i biskupów. Temat tak znany także na lokalnym podwórku - przykład skazanego przez sąd w Prudniku na rok więzienia byłego księdza z Jarnołtówka, Zbigniewa P. , który obecnie pracuje w Caritas w Opolu, przeniesiony tam przez abp. Alfonsa Nossola po tym, jak sprawa wyszła na jaw. 

Foto i wideo: Materiały prasowe dystrybutura. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Aś

Cytuję ad vocem:

Dyrektor miejskiego przybytku kultury niech szybko zakupi cyfrowy projektor. Z braku takowego ostatnia młodzież może opuścić nasz uroczy gród.


W miejskim przybytku kultury jest projektor cyfrowy. I to od momentu ostatniej modernizacji budynku. Ale to projektor cyfrowy, czyli puści filmy z DVD/BR.
Panu/Pani chyba chodzi o projektor DCP (czyli taki, który pozwala puszczać "kinowe nowości"). Fajnie, fajnie. Ale taka zabawka to koszt co najmniej 100 000 tys. PLN, plus licencje filmowe i wymagania dystrybutorskie (np film ma być codziennie puszczany przez dwa tygodnie).
Skoro burmistrz i rada ma w dupie kulturę to nikt nie będzie partycypować w kosztach zakupu.

A dwa. Młodzież ma wszystko w dupie. Kino też. Przecież od dwóch lat są poniedziałki kinowe, gdzie lecą fajne filmy i to za darmo. A raz w miesiącu jakaś nowość kina niezależnego. Widzę tam sporo osób 30+, ale w drugą stronę? No nie.
ad vocem
+2

ad vocem

Cytuję 666:
Raz do roku to i księdzu wolno
zrobić to co inni całe życie robią ;]

Raz do roku to księdzu wolno, niestety nie wskazano tego dnia. No i może to co inni całe życie.
Dyrektor miejskiego przybytku kultury niech szybko zakupi cyfrowy projektor. Z braku takowego ostatnia młodzież może opuścić nasz uroczy gród.
Anna123
+3

Anna123

Cytuję Anna123:
Polski swietow tez zna ten problem na szczegóły już się meczy inna parafia

Cytuję Anna123:
Polski swietow tez zna ten problem na szczegóły już się meczy inna parafia

Na szczęście - miało być !!!!
bierzmowany
+10

bierzmowany

Cytuję Ewa Kazula:

Głuchołazy to prowincja, która rządzi się takimi prawami jak wieś. Podpisuję się imieniem i nazwiskiem( ryzykując wiele), bo wierzę w ideę demokracji. Jeśli ktoś używa anonimu....lepiej niech się nie odzywa publicznie - tylko pisze apele do władz świeckich lub kościelnych.
Z wyrazami szacunku
Ewa Kazula


Oj, oj, oj - pisze Pani, że aby pisać coś na dany temat, to trzeba mieć w nim rozeznanie.
Niestety, mniemam przypuszczać, że pisząc, że "Głuchołazy to prowincja, która rządzi się takimi prawami jak wieś" nie ma Pani bladego pojęcia o tym, co Pani pisze. I na wsi też Pani nie mieszkała.
Proszę mi uwierzyć - Głuchołazy nie są prowincją na tle mojej wsi (na tle innych pewnie też, ale innych nie znam, więc się nie wypowiadam). W Głuchołazach jednak jest (serio, serio!) demokracja i mimo wszystko ludzie (jeśli chcą) mają coś do powiedzenia (ale muszą minimum dobrych chęci wykazać). Na wsi rządzi niepodzielnie Wielebny, przed którym "narody klękają" i boją się ekskomuniki, więc tolerują kolejne głupie pomysły i żądania. Gdyby Wielebny w Głuchołazach wysłał "gońca" z opłatkami przed Bożym Narodzeniem na miasto z listą, adresem itp. i żądaniem podpisu pod wpłaconą kwotą to Głuchołazianie wiedzieliby co zrobić. A w mojej wsi płacili i pokornie podpisywali (ciekawe czy w tym roku RODO na to pozwoli).
I takie atrakcje u nas są na porządku dziennym. Odmowa chrztu? Proszę bardzo: nie należy rozkładać nóg przed ślubem, jak się chce mieć ochrzczone dziecko. W Głuchołazach tego nie ma. Wiem, bo mieszkałem tam wiele lat. A teraz mieszkam na wsi. Tylko mieszkam, bo się z nią nie identyfikuję.
wójo
+10

wójo

Cytuję ello:
Pół miasta mówi, że proboszcz ma babę na plebanii.
A czy to plotki czy prawda ? Tego nie wiemy.

To żadna tajemnica, każdy ksiądz ma babę tylko udają świętoszków a dzieci też mają a my je finansujemy dając na tacę bo kto proboszcza rozliczy? nikt i dlatego film "KLER" powinien być wyświetlany w kościołach w obowiązkowej obecności księży
Ewa Kazula
-7

Ewa Kazula

Cytuję bierzmowany:
Cytuję Ewa Kazula:

...może więc warto, by obywatele mieli odwagę cywilną i jesli kogoś o coś oskarażają to: 1. podpisali się z imienia i nazwiska; 2. podali fakty, a nie przypuszczenia; 3. zgłosili sprawę, która ich niepokoi do odpowiednich instytucji świeckich lub kościelnych.


Głuchołazy to prowincja, która rządzi się takimi prawami jak wieś. Podpisuję się imieniem i nazwiskiem( ryzykując wiele), bo wierzę w ideę demokracji. Jeśli ktoś używa anonimu....lepiej niech się nie odzywa publicznie - tylko pisze apele do władz świeckich lub kościelnych.
Z wyrazami szacunku
Ewa Kazula

ad 2) faktem jest, ze Wielmozny Wielebny z mojej wsi zdecydowanie naduzywa obecnosci Pani Gosposi w progach plebani, czego tez wiekszosc obywateli wsi jest swiadkiem. Z pewnoscia jednak obecnosc ta jest podyktowana nieustannym gotowaniem i sprzataniem, ktorego na takiej 1-osobowej plebani jest od groma! Rowniez wiekszosc obywateli obserwuje na codzien wspolne wyjazdy wspomnianych powyzej. Z pewnoscia jednak w celach czysto sluzbowych. Ale ludzie nie wiedza, ze to wszystko to gotowanie, sprzatanie i cele sluzbowe i dlatego snuja takie brzydkie domysly.

Ad 3) Zglaszane juz byly rozne sprawy, ale wiekszosc lagodzonych, zamiatanych po dywan, a niektore pozostawione bez odpowiedzi.

Ad 1) Mieszkala Pani kiedys na wsi? Autorytety Ksiedza, dyrektora szkoly itp. dla wiekszosci ludzi starszego pokolenia sa niepodwazalne. Wie Pani czym by "Grozilo" podpisanie sie z nazwiska? Tym podejrzewam, czym w dawnych czasach konczyl sie dla pojmanych buntownikow bunt na krolewskim dworze ;-)

Pozdrawiam.
parafianin
+8

parafianin

Cytuję nie bierzmowany:

ale niech mu ktoś do cholery uświadomi przy okazji, ze gdyby nie był takim wyniosłym ch.... dla ludzi a jego gosposia nie uważała się za królową na plebani i zajęła się tylko tym czym powinna znała swoje miejsce w szeregu a obojgu, że plebania, kościół i cmentarz są własnościa parafian (i to nie tylko tych którzy chodza do kościoła) a nie ich to DOSTAŁBY dwa razy tyle kasy.

On czyta glucholazyonline, więc to pewnie też przeczyta. Problem w tym, że dopóki ludzie boją się mu powiedzieć prosto w twarz co o nim myślą, to wydaje mu się, że mu wszystko wolno i czuje się niestety bezkarny w swoich działaniach.
Jak większość zresztą niestety...

  DO GÓRY

Przeczytaj także: