FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

poprzeczna
Od dłuższego czasu mieszkaniec ulicy Poprzecznej śle do wszystkich informacje o zalegających śmieciach przy ul. Poprzecznej. Śle do Urzędu, do Straży Miejskiej, a kopię wiadomości trafiają do nas. Dziś znów otrzymaliśmy maila, którego poniżej zacytujemy.  Czytelnik skarży się, że na jego wiadomości brak jest reakcji. A skoro urząd nie reaguje (choć podobno zgłaszał firmie EKOM potrzebę ponad terminowego wywozu śmieci), postanowiliśmy zadzwonić do Prezesa EKOM- u, Jacka Chwaleni.

Wysłaliśmy także foto od czytelnika. Jak mówi prezes - Ewidentnie tam są śmieci podrzucane. Termin wywozu z tej ulicy mamy za tydzień (3 i 7 październik - red.). To, że zbiera się tam więcej śmieci, niż są w stanie pomieścić rozstawione kontenery świadczy o tym, że są tam podrzucane - mówi prezes EKOM-u. 

Prezes zapewnił nas również, że dziś to miejsce zostanie uprzątnięte. Co ciekawe - ul. Poprzecznej nie ma w Harmonogramie wywozu ulic, ale jak mówi szef EKOm-u, ulica jest podpięta pod ulicę Kościuszki. 

Jeżeli macie miejsca, gdzie podobny problem również występuje - ślijcie informację (o ulicy wraz z fotografią) do nas. Przekażemy bezpośrednio do prezesa EKOM-u, który jest otwarty na nasze zgłoszenia. 

List czytelnika:

Dzień dobry, 

Wiadomość kieruję do wszystkich odbiorców, aby wiedzieli jaki jest problem. Postanowiłem ją podzielić na kilka sekcji aby każdy mógł się w niej odnaleźć. Kopia wiadomości kierowana jest do portalu Głuchołazyonline. Myślę, że sprawę należny nagłośnić.

1. Wydział Ochrony Środowiska - niestety od wczoraj nic się nie podziało od mojego zgłoszenia, śmieci jak były tak są i na dodatek jest ich więcej. Za moment cała ulica będzie zasypana jak rozniosą to szczury i wiatr. Czy dzisiejsza technologia nie pozwala na przesłanie informacji do firmy odpowiedzialnej za wywóz nieczystości o zabranie nadmiaru śmieci i posprzątanie ulicy? 

2. Administracja Wspólnot - zebranie jak zawsze się odbyło, została sporządzona notatka i ... wsadzona do segregatora. Brak jakichkolwiek działań. Zastanawiam się za co płacę w pozycji koszty administracji i wywóz nieczystości - skoro pozbawiony jestem możliwości wysypywania śmieci do kontenerów a administrowanie leży na całej linii. Teren przy Wspólnocie jest ciągle zanieczyszczony. Wokół budynku pojawiają się niebezpieczne dziury wykopane przez gryzonie.

3. Straż Miejska - podobno są możliwości wyłapania osób notorycznie zanieczyszczających ulicę i zastosowanie wobec nich metod pouczenia lub ukarania mandatem karnym aby ukrócić precedens. Miejsce koło kontenerów to nie wysypisko śmieci.

4. Burmistrz Miasta Głuchołazy - Panie Burmistrzu, wiem, że teraz jest okres przed wyborami - ale jak ma się takie zaplecze to przestaję się dziwić, że w mieście wygląda jak wygląda. Nie potrzeba na to nie wiadomo jakich środków i inwestycji - wystarczy aby pracownicy wzięli się do pracy i realizowali swoje obowiązki. Ja jestem ustawowo zmuszony do płacenia jak wymieniłem za administrowanie i wywóz nieczystości, ale nie mogę z tego skorzystać. Przy każdej umowie są gwaranty i kary umowne. Wobec powyższego - skoro Administracja w GTBS nie wywiązuje się ze swoich obowiązków i postanowień proszę zwolnić mnie z wymienionych opłat. Problem z GTBS jest szerszy i jeśli znajdzie Pan chwilę - możemy go omówić.

5. Redakcja Głuchołazyonline - Panie Redaktorze, otrzymuje pan kolejną kopię wiadomości - myślę, że powinniśmy się spotkać na terenie Wspólnoty Poprzeczna i porozmawiać o palących problemach i opieszałości GTBS. To co Pan otrzymał to tylko czubek góry lodowej problemów.  Jeśli zostanie to opublikowane - być może ludzie nabiorą świadomości i poznają jakie mają prawa i możliwości a nie tylko być tylko płatnikiem. Dbajmy o to co nas otacza.

Każdego z adresatów proszę o potwierdzenie otrzymania i zapoznania się z wiadomością oraz o odpowiedź.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Aniol Stroz
+3

Aniol Stroz

Witam.Ale ten problem ze smieciami jest wszędzie.Ja mieszkam na ulicy Kosciuszki i sytuacja jest podobna.Odkad Ekom przejal wywozke sa problemy,mamy XXI wiek a Ci co zabierają smieci targają kontery do drogi glownej bo duża landrona się nie miesci.A maja mniejsze auto podobnie jak Komunalnik tylko tyle ze oni wjezdzali i smieci zabierali.A u nas smieci zalegaja i również kilkukrotnej interwencji zabieraja smieci jak im pasuje.I za co tu placic?
Jojo
-1

Jojo

Nie na temat ale ciekawe czy Eduardo zgodzi sie na wyswietlenie filmu "Kler" Wojtka Smarzowskiego w Glucholazach bo jak zakaze to zyska glosy moherowej gawiedzi, jak pozwoli zyska glosy wolnosciowcow i mlodych. Ot zagwozdka

  DO GÓRY

Przeczytaj także: