FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

IMG 1662
    Co przed wyborami w powiecie piszczy? Jakby na zachętę przed wyborami, ten postanowił coś zrobić w naszej gminie. Ale o tym po kolei.     Mówi się, że po wyborach to może być koniec koalicji PSL-PO-SLD w Powiecie. Starosta, Czesław Biłobran (PSL) rozejdzie się ze swoim wice, Piotrem Woźniakiem (SLD) i z członkiem zarządu, Danielem Palimąką z PO. Wszystko dlatego,  że do powstała duża różnorodność wśród startujących ugrupowań do Powiatu, przez co te trzy partie będą zmuszone do podziału głosów na komitety m. in. Kolbiarza, Kukiza, czy Ligi Nyskiej. 

    Rozpad obecnej koalicji ma swoje wady i zalety. Z jednej strony, ekipa rządząca powiatem przeszła już dużo i teraz może tylko dopracowywać swe plany co do powiatu. Z drugiej strony - zmiana rządzących może zmienić warunki współpracy na linii gmina - powiat. Wszystko jest zależne, kto przejmie gro głosów w wyborach.

    Jakby ostatnim rzutem na taśmę, jakby chcąc podreperować nadwątloną opinię o starostwie w naszej gminie, to chce zainwestować w Głuchołazach, Biskupowie i Sławniowicach. 

img 0620

    Głuchołazy - powraca temat ulicy Kolejowej - Powiat chce ponownie wyłonić firmę, która zrobi w końcu drogę o, bagatela 300 metrów długości. Wybór firmy poznamy po 3 października. Albo i nie poznamy - trudno teraz znaleźć firmę z wolnymi mocami przerobowymi - na przykładzie właśnie kolejowej, której przetargi o remont były już ogłaszane wielokrotnie, i tak samo odwoływane - a to z powodu kwoty, jaką sobie żąda startująca firma, albo z braku chętnych firm. 

img 1972

    Biskupów - to kwota nie przekracza warunków otwarcia drogi przetargowej - zamówieniem powiatu jest przebudowa chodnika w tej miejscowości - koszt - 76 tysięcy. Firma, która zamówienie przyjęła i zrealizuje - P.U.DROG-BET, Ryszard Biłobran. Coś nam kojarzy się ta firma z inną inwestycją w chodniki w naszej gminie. A może się mylimy?

    Powiat kolejny raz wystartował z przetargiem o dokończenie drogi transgranicznej Nysa - Piseczna. W Sławniowicach wyłoniona firma miała dobudować niezbędną infrastrukturę wokół drogi. Niestety - przetarg unieważniono  z powodu przekroczenia przez startujące firmy planowanej przez starostwo kwoty. Najkorzystniejsza firma zażądało a 299 tysięcy, gdy tymczasem powiat miał zaplanowane wydanie 290 tysięcy. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY

Przeczytaj także: