Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

jarnoltowek1Dawid Kowol to Sołtys przez duże S. Naprawdę. Wszystko co robi, to z myślą o wiosce. A przecież ma też własne życie. Jednak ten sołtys to swoje prywatne życie łączy z wioską i mieszkańcami. I tak od początku pracy jako sołtys.  Bo sołtys to nie tylko poborca podatków. To człowiek, który integruje ludzi, motywuje do tego, by razem coś zmienić, coś zdziałać w wiosce. I tak właśnie jest w Jarnołtówku. A to poprawa dróg, chodników, infrastruktury na tyle, na ile starczą skromne, sołeckie środki lub te pozyskane z gminy czy sponsorów. Ale to także zachęcanie mieszkańców, by dali coś z siebie we wspólnym czynie na rzecz sołectwa. 

Dawid Kowol to także człowiek o dużym poczuciu humoru. Bo to, co zrobił w poprzednią sobotę (15.09) było niesamowite. Sołtys Jarnołtówka otóż się żeni. Ale nie dlatego, że wybranka w ciąży, albo ze względów finansowych - o czym humorystycznie informował plakat. To ślub z miłości. Bo sołtys winien mieć swą sołtysową. 

I nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie tradycyjny wieczór kawalerski i panieński. Ale ten bowiem oboje... spędzili razem z mieszkańcami wioski. To był niesamowicie oryginalny pomysł. Z przysłowiowym "jajem", dużą dawką uśmiechu, żartu i autoironii. Jak nie kochać takiego sołtysa, który nie tylko mieszkańców motywuje do pracy dla wioski, ale i bawi?

Każdy mieszkaniec Jarnołtówka mógł przyjść i zupełnie bezpłatnie pobawić się i wiwatować na cześć przyszłej młodej pary. I jak się dowiedzieliśmy od sołtysa, zabawa trwała do prawie 6 rano. Był pyszny prosiak, zabawy dla dzieci, mnóstwo innych imprez towarzyszących. Ale chyba najwięcej zabawy mieli dorośli goście wieczoru. To warto zobaczyć na fotografiach.

Nie każde zdjęcie nadaje się do publikacji. Było mnóstwo humoru i zabawy, wszak taki powinien być wieczór przyszłych małżonków. 

jarnoltowek1jarnoltowek10jarnoltowek11jarnoltowek12jarnoltowek13jarnoltowek14jarnoltowek15jarnoltowek16jarnoltowek17jarnoltowek18jarnoltowek2jarnoltowek3jarnoltowek4jarnoltowek5jarnoltowek6jarnoltowek7jarnoltowek8jarnoltowek9

Impreza miała jeszcze jeden cel - zgromadzić środki na mikołajkowe prezenty dla dzieci i zorganizowanie samej imprezy mikołajkowej. Zamiast pieniędzy dla przyszłej młodej pary, ta prosiła o zebranie ich na rzecz właśnie dzieci. - Zebraliśmy około 1760 złotych - informuje Sołtys.

Jak z humorem to z humorem! - Następna taka zabawa wspólnie z mieszkańcami odbędzie się, gdy będziemy się rozwodzić - śmieje się przyszły Pan Młody. Jak na razie, wspólnie ze swoją "lepszą połową", przygotowują ślub. Przyszłym małżonkom życzymy wielu współnych pomysłów, dalszej pracy na rzecz wioski, a prywatnie miłości i tylu radosnych chwil, ile Jarnołtówek jeszcze nie widział. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Gośka
-9

Gośka

Te czerwone punkty pewnie wstawia rodzina zainteresowanego i on sam. Tylko po to, aby na światło dzienne nie powychodziły niezrealizowane "plany'. A poza tym, zobaczymy, czy i rozstanie będzie tak huczne.
Gośka
-8

Gośka

A co z zapewnieniami co do elektryfikacji na trasie wiodącej do Pokrzywnej? A co z chodnikiem w tym kierunku? A co z ławeczkami dla pieszych? Zrobić "centrum" każdy potrafi, ale co z "zapleczem", przy którym są ośrodki wypoczynkowe?
Szefunio
-9

Szefunio

No i fajnie ! Ale gdzie są realizacje zamierzeń przed wyborczych? Ów Pan zadbał o dróżki przylegające do jego posesji. A obiecanej elektrytyfikacji, ścieżek wzdłuż Jarnołtówka i innych, nadal nie ma. Jak chciał być wybrany, to łaził po wsi od domu do domu, namawiał do głosowania i na tym się skończyło. Nie wiem na co teraz liczy, bo my na jego obietnicach się poznaliśmy.
Cie Choroba
-15

Cie Choroba

Cytuję Znajomy:
Szkoda, że nie działa Pan w szykach stowarzyszenia. Na pewno byłoby to z korzyścią dla zainteresowanych.


Wyjaśnij jakie szyki , jakie stowarzyszenie ,jakie korzyści ,kto jest ten zainteresowany.
Impreza nie tuzinkowa, super zabawa. Propagandy też nie brakowało z tego słynie skromny sołtys. Co tam. Bimber mógł być bardziej schłodzony. Słowem jak w Chlapkowickim ośrodku reatomowym. Kumendanta OSP nie widać
Znajomy
+10

Znajomy

Szkoda, że nie działa Pan w szykach stowarzyszenia. Na pewno byłoby to z korzyścią dla zainteresowanych.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: