Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

liceum copy
Budynek byłego Liceum Ogólnokształcącego położony w centrum miasta przy ul. Bohaterów Warszawy miał być przyszłą siedzibą Zespołu Szkół. Miał być. Ale nie będzie. Nie będzie także już remontów w budynku i terenie przyległym. Powiat rezygnuje ze swoich planów remontu i przeniesienia szkoły.  Powód? Brak naboru do Liceum Ogólnokształcącego. Przynajmniej taki powód wymienia nam w rozmowie Wicestarosta, Piotr Woźniak. - Nie było naboru, więc nie będziemy się przenosić. Na Kolonii Kaszubskiej mamy to, co nam potrzeba do funkcjonowania szkoły. I co najważniejsze - to nasz budynek. 

Powiat najprawdopodobniej wypowie gminie umowę użyczenia nieruchomości przy Bohaterów Warszawy. Ale na to przyjdzie pora. Za naszą sprawą o problemie informujemy naszych włodarzy, którzy o temacie, według wicestarosty jeszcze nie wiedzą. 

Szanowny Burmistrzu! Czyżby miały się ziścić wróżby co do budynku LO? Powiat budynek przejął, coś tam przy nim porobił (okna, prace wewnątrz, zabezpieczył przejście obok budynku), a teraz zmienia zdanie i budynku już nie chce. 

tunello
Co zatem stanie się z kolejną nieruchomością, w dodatku w centrum miasta? Jest pomysł na jej zagospodarowanie? Niebawem gmina będzie potrzebować pomysłu na zagospodarowanie budynku po gimnazjum nr 1, teraz budynek LO.  Będzie kolejna, wzorem Polonii, Leśnej, Opaw, ruina? W dodatku z "pięknym", niedawno postawionym tunelem (miłości - dużo zakochanych tam spędza czas).

A może, jak ćwierkały wróbelki, nieruchomość kupi pobliska firma? Czyżby miały się ziścić przepowiednie niektórych osób związanych z LO? W sumie to lepsze rozwiązanie niż pustostan w centrum miasta. Ale z tym najlepiej poczekać na czas po wyborach. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0