Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

liceum copy
Budynek byłego Liceum Ogólnokształcącego położony w centrum miasta przy ul. Bohaterów Warszawy miał być przyszłą siedzibą Zespołu Szkół. Miał być. Ale nie będzie. Nie będzie także już remontów w budynku i terenie przyległym. Powiat rezygnuje ze swoich planów remontu i przeniesienia szkoły.  Powód? Brak naboru do Liceum Ogólnokształcącego. Przynajmniej taki powód wymienia nam w rozmowie Wicestarosta, Piotr Woźniak. - Nie było naboru, więc nie będziemy się przenosić. Na Kolonii Kaszubskiej mamy to, co nam potrzeba do funkcjonowania szkoły. I co najważniejsze - to nasz budynek. 

Powiat najprawdopodobniej wypowie gminie umowę użyczenia nieruchomości przy Bohaterów Warszawy. Ale na to przyjdzie pora. Za naszą sprawą o problemie informujemy naszych włodarzy, którzy o temacie, według wicestarosty jeszcze nie wiedzą. 

Szanowny Burmistrzu! Czyżby miały się ziścić wróżby co do budynku LO? Powiat budynek przejął, coś tam przy nim porobił (okna, prace wewnątrz, zabezpieczył przejście obok budynku), a teraz zmienia zdanie i budynku już nie chce. 

tunello
Co zatem stanie się z kolejną nieruchomością, w dodatku w centrum miasta? Jest pomysł na jej zagospodarowanie? Niebawem gmina będzie potrzebować pomysłu na zagospodarowanie budynku po gimnazjum nr 1, teraz budynek LO.  Będzie kolejna, wzorem Polonii, Leśnej, Opaw, ruina? W dodatku z "pięknym", niedawno postawionym tunelem (miłości - dużo zakochanych tam spędza czas).

A może, jak ćwierkały wróbelki, nieruchomość kupi pobliska firma? Czyżby miały się ziścić przepowiednie niektórych osób związanych z LO? W sumie to lepsze rozwiązanie niż pustostan w centrum miasta. Ale z tym najlepiej poczekać na czas po wyborach. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Ewa Kazula
+4

Ewa Kazula

"Rok 1984" George Orwell ...polecam...Wielki Brat mnie utrzymuje, ale Wielki Brat....nie pamięta, co mówił....
Z poważaniem.
Autorka listu otwartego do Wiceburmistrza Głuchołaz.. Panowie politycy, to jest wszystko podejrzane.
Wybory....?
Kobiety też myślą...!!!
*
1. Walka Starostwa o budynek LO - NIEPEWNOŚć RODZICÓW - CO DALEJ?
2. Remonty na koszt Powiatu....mimo świadomości, że budynek nie spełnia wielu wymogów technicznych. Po co? Mydlenie oczu?
2. Przejęcie budynku przez Gminę - notaralnie....dlaczego?
Po miesiącu lub dwóch? Dlaczego?
3. Konstatacja Starostwa o kiepskim naborze....Nie dziwię sie Rodzicom...."Piątka" zdezinformacji dla władz
4. Przy dezininformacji ....a to czynią władze gminnne i powiatowe.... nikt nie wyśle dziecka do szkoły - widma.
Proszę sięgnąć do nagrań głuchołazyonline z posiedzeń z władzami 2016 roku....protokołów LO ...
Rosjanie.... w dezinformacji ...jak się okazuje są równie dobrzy jak Polacy. Coś nam pozostało?
Homo sovieticus?
Nie będę milczeć, choćbym miała stracić pracę....
Nie jestem konformistką...jestem humanistką i człowiekiem...
na dodatek KATOLICZKĄ....JAKBY NIEKTÓRZY POWIEDZIELI NIEPRAKTYKUJĄCĄ.
Pozdrawiam Wszystkich moich nieprzyjaciół....obrzucajcie mnie błotem....
Ale wszystko było do przewidzenia rok temu....
"Pała" z zarządzania i planowania dla władz!
Panowie....wstyd i hańba...że tak nisko oceniacie inteligencję swoich podwładnych, mieszkańców, wyborców. Wstyd!
Szkoda już czasu na dyplomację pozakuluarową....bo dyplomacja to jedno, a manipualcja to drugie.
Pozdrawiam.
Ewa Kazula...czekam na hejty....ale z nazwiskami...
z tchórzami nie dyskutuję...
Media też zrobiły...a właściwie nie zrobiły nic.
M
+4

M

Ale jaja, przecież nawet głupiec przewidziałby upadek LO skoro zdychało przez ostatnie ķilka lat,

Wyremontowany budynek LO a ZSZ po wcześniejszych zapowiedziach wycofuje się z przeprowadzki to też było do przewidzenia

Proponuję w budynku po LO zrobić złote klamki a ściany oprawić w marmury, jak marnowac kasę to na całego, przecież podatnik płaci

Suma summarum ktoś musi odpowiedzieć za przestępstwo niegospodarnosci
dawid
+2

dawid

A Indyk z Walnikiem mają emerytury i zero odpowiedzialności za rozłożenie LO. Zapisali się w historii Głuchołaz jako wielcy grabarze, którzy dopełnili dzieła swojego życia w postaci pochowania na wieki wieków LO z wielkimi tradycjami i osiągnięciami. Tych panów przerosła odpowiedzialność w udźwignięciu bogactwa intelektualnego LO. Ale najważniejsze, że emeryturki są i można żyć na poziomie
Jan 2
+12

Jan 2

Jaki burmistrz tacy urzędnicy/naczelnicy! Najwyższy czas to zmienić ! oświata zanika bo pomysłu brak ale za to bryluje się na rozdawaniu laurek i puszczaniu baloników (np.otwarcie SP3) (a była szansa na uratowanie LO tylko było chcieć naprawdę uważnie słuchać rodziców). Brak pomysłu na rozwój miasta,w pozyskiwaniu środków na drogi ,np w Bodzanowie,ale na dożynkach stół zastawiony dla władzy ...wiele by wymieniać ,ale po co skoro nas nie stać na mądrość , jest nam obojętne kto rządzi! .......no może nie wszystkim .
olek
+5

olek

Cytuję jaki:
Dlaczego to "kukułcze jajo" teraz trzeba zapytać kilku osób, przede wszystkim sekretarza powiatu p. Barana i ludzi których p. Woźniak namówił w Głuchołazach do startu z jego listy "Razem dla Powiatu"

Przez dwa ostatnie lata za nabór do głuchołaskiego LO odpowiadał p. Woźniak. Jako w-ce starosta jest odpowiedzialny na szkolnictwo średnie w powiecie. Dwa razy nabór ten w Głuchołazach wyszedł tragicznie. Rodzi to właśnie takie konsekwencje, jak opisany wyżej. Głuchołazy zostaną bez "ogólniaka" z niszczejącym obiektem w centrum. Teraz p. Woźniak szuka głuchołazian, którzy będą dla niego zbierać głosy w wyborach do powiatu. Ciekawe czy i tutaj będzie równie skuteczny?
Karol
+8

Karol

Witam szanownych czytelników .....
Wydaje się że bedzie wielki cud w Głuchołazach .... głuchołazianie odzyskają wzrok i rozum widząc to jak wiele zaniedbań skutkujących stratami i brakiem usług w Głuchpołazach zostało spowodowane brakiem kompetencji i ekonomii przez Panów Burmistrzów Szupryczyńskiego i Sambora . Działanie szpitali i usług medycznych , szkolnictwo , likwidacja firmy gminnej ,,Komunalnik ,, podatki , czynsze , opłaty za wodę , opłata za wywóz śmieci , brak wsparcia seniorów , nie realizowanie obiecanej budowy domu seniora , brak realizacji wielu innych zadań gminy dla dobra dzieci i młodzieży to wszystko powoduje zubożenie naszego społeczeństwa ... i jak tu dalej żyć , ale zbliżają się wybory może pora na zmiany , Ci dwaj Panowie sie wypalili nie maja koncepcji na dalsze finkcjonowanie na tych stanowiskach , jestem apolityczny wybierzmy kogoś innego a napewno zmiany zaistnieja ....
mex
+16

mex

Cytuję room:


... 10 lat temu pisałem, że zaczęła się agonia LO i wszyscy darli japy, że nie mam racji. Zaczęło się za Indyka i Walnika .


Moim zdaniem zaczęło się od tego, że nasz burmistrz i kilku radnych uznało, że się na prowadzeniu szkoły znają i wzięli LO od powiatu. Powiat prowadził tak zwaną "zawodówkę" która działa do dziś, a nasza gmina LO. Utopiliśmy tam kilka milionów i okazało się, że jednak nasza gmina nie potrafi prowadzić szkoły średniej. Może nie cała gmina, ale na pewno ludzie zatrudniani przez burmistrza nie potrafią tego robić. Pan Walnik i Pan Indyk na pewno dorzucili kamyczek do tego ogródka, ale lista osób odpowiedzialnych za liceum jest dużo dłuższa i nikt z tych osób nie poniósł żadnej odpowiedzialności za upadek szkoły. Trzynastki, premie, nagrody wypłacone tak jakby wykonana praca była wielkim sukcesem. A to że szkoła upadła to przecież nie wina tych co ją prowadzą tylko rodziców i uczniów, bo wybrali inną. Proponuję przypomnieć sobie, którzy radni byli zwolennikami prowadzenia liceum przez gminę, bo w tej chwili jakoś nie chwalą się tym że popierali ten projekt. Ja nawet pamiętam kto oskarżał rodziców, ze działają na szkodę gminy wysyłając swoje dzieci do Nysy, a sam swoje dziecko wysłał do szkoły w Nysie. Są tacy geniusze.
room
+8

room

Cytuję Gracz:
Cytuję kazik:
Może w przyszłym roku prz pomocy 2 roczników absolwentów Gimnazjów i 8 klasisto w oraz decyzji STAROSTY ,by nie koncentrowac szkolnictwa średniego w Nysie ,bedzie możliwośc uruchomienia i liceum i klas technikum i zawodowych.Poczekajmy na decyzje !!!

Dobry pomysł, wiem, że są rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci uczęszczały do LO w Głuchołazach.


Naprawdę ? To zapytaj ilu chętnych zgłosiło się na ten rok szkolnych.
Dwóch na całą gminę. 10 lat temu pisałem, że zaczęła się agonia LO i wszyscy darli japy, że nie mam racji. Zaczęło się za Indyka i Walnika .
alicyrk
+11

alicyrk

No i mamy siuper temat do wyborczych obiecanek.
Tuzy przedsiębiorczości panowie
Stychno, Baran,Wanicki (specjalista od kanalizacji ... gminnej kasy oraz nie kończącego się ględzenia), Frankiewicz, Pleszczak, wielki góru ,producent i siewca nawozów sztucznych pan Kamiński, też coś nam śpiewająco zaproponują.
Od razu uprzedzam ich dotychczasowe propozycje to w większości czysta bolszewia. Bolszewicy, w podobnych przypadkach, zwykli mówić wy...aj , a zdiełaj. Panowie do dzieła! Uczniów brakuje, substancja lokalowa niszczeje.
Co na to naczelny rowerzysta gminy pan Ptak? kandydat do stolca burmistrzowskiego, tym razem od wesołych chłopców Kukiza?
Gracz
+2

Gracz

Cytuję kazik:
Może w przyszłym roku prz pomocy 2 roczników absolwentów Gimnazjów i 8 klasisto w oraz decyzji STAROSTY ,by nie koncentrowac szkolnictwa średniego w Nysie ,bedzie możliwośc uruchomienia i liceum i klas technikum i zawodowych.Poczekajmy na decyzje !!!

Dobry pomysł, wiem, że są rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci uczęszczały do LO w Głuchołazach.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: