Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

biskupow6
Biskupów. Wioska ma swego radnego. Ryszard Udziela, który kończy swą kolejną kadencję, na sesji rzadko się udziela. A jest w macierzystej wiosce co robić. Ot, taka zwykła droga, która, odkąd żyją tam ludzie, to jej stan zawsze urągał obecnym czasom. Droga, przy której żyje kilkanaście rodzin, która stanowi dojazd do powyżej położonych pól, kościoła i klasztoru a także można nią dojechać do Kamiennej Góry - miejscowości w sąsiedniej gminie znanej z kamieniołomów. A nieszczęsna droga nie tylko sprawia, że dojazd to istna mordęga dla pojazdów, ale i stwarza niebezpieczeństwo. Co większa ulewa, to właśnie tą drogą duże ilości deszczówki z impetem spływa w dół zalewając okoliczne posesje. O tym już pisaliśmy wielokrotnie. 

biskupo2biskupow1biskupow3biskupow4biskupow5biskupow6

Jest temat dla radnego? Jest. Tym bardziej, że sam radny ma drogę asfaltową pod sam dom. Gmina zrobiła, a co! Asfaltówka już wprawdzie była, poprzednia radna ją zrobiła, bo tam mieszka. A obecny radny ją nieco poprawił. Tak więc w temacie załatwiania dróg w gminie nie powinno być problemu.

Aktualizacja. Zadzwonił do nas Radny Udziela, który wyjaśnił nieścisłości w artykule oraz zapowiedział, że droga jest w planach remontu od dawna. 

Droga będzie robiona jeszcze w tym miesiącu. Miała być wcześniej, ponad rok temu, ale polsko-czeski wspólny projekt funduszy europejskich upadł. W tym miesiącu ma powstać odwodnienie zbierające wodę z dróg powyżej tej opisywanej i odprowadzające ją do poza drogę. Sama droga zostanie wyremontowana - pokryta nawierzchnią poprzez natrysk a w dolnej części zostanie wykonany poprzeczny kanał zbierający spływającą deszczówkę. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Obserwator
-1

Obserwator

Panie "Redaktorze" sam żeś Pan mieszkał na tej ulicy, która ów Radny niby przedłużył. Proponuję zasięgnąć języka zanim coś Pan wydukasz. Informacje na Pana portalu są niczym pasek w TVP Info


Poprawiam się. Przepraszam.
mex
+6

mex

Cytuję wieśniak:
Wieś ma też swojego Sołtysa, a sołtys ma środki z funduszu sołeckiego na utrzymanie dróg gminnych ( tłuczeń), więc sołtysi wysypcie tłuczeń a mieszkańcy zamiast człapać buziami może pomogą to rozgarnąć bo Gminy nie stać na asfalt.


To czy gminy nie stać na asfalt to już sprawa mocno dyskusyjna. Stać nas na budowę basenu za 10 milionów i na kolejne miliony na jego utrzymanie. Stać nas na bibliotekę za kilka milionów. Teraz planujemy pływalnie za 20-25 milionów, a na jej utrzymanie wydamy milion rocznie. Stać nas było, żeby dopłacać po pół miliona rocznie do liceum mimo, że był to obowiązek starostwa. Tak wymieniać można długo i z pewnością wiele osób będzie bronić tych inwestycji, bo przecież każdy jest za tym, żeby w mieście był basen, kryta pływalnia, biblioteka i liceum. Zadajmy sobie jednak pytanie "co wybrałbyś gdyby to dotyczyło ciebie". Zrezygnujesz z drogi do domu po to żeby w mieście było liceum? Będziesz chodzić po kolana w błocie, żeby w mieście utrzymać basen? A może zrezygnujesz z odśnieżania twojej ulicy, żeby powstała biblioteka? Niestety takich dróg gminnych jak ta na zdjęciu jest wiele. Niektóre są nawet gorsze. Proponuję zrobić na tych drogach zdjęcia w zimie jak spadnie śnieg i porozmawiać z mieszkańcami. Ciężko w to uwierzyć, ale w 21 wieku mieszkają w naszej gminie ludzie, którzy mają problem z dojazdem do domu. Bardzo dobrze, że Pan redaktor poruszył ten temat. Jeżdżę bardzo dużo po naszej gminie i znam różne ciekawe zakątki, które wyglądają jakby Bóg o nich zapomniał. Myślę, że warto je pokazać.
wieśniak
+4

wieśniak

Wieś ma też swojego Sołtysa, a sołtys ma środki z funduszu sołeckiego na utrzymanie dróg gminnych ( tłuczeń), więc sołtysi wysypcie tłuczeń a mieszkańcy zamiast człapać buziami może pomogą to rozgarnąć bo Gminy nie stać na asfalt.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: