FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss

Jesień z Glucholazyonline!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

11749517 877033629049441 35734875 nNawet 200 tysięcy złotych może przeznaczyć rząd niemiecki na renowacje dachu. Pomoże partnerski powiat Mainz.

- Rząd Republiki Niemiec ustalił projekt dla terenów poniemieckich - informuje Andrzej Buła , marszałek województwa opolskiego. - Jego formuła polega na tym, że o pieniądze na zabytki występuje partner niemiecki. To on gwarantuje, że pieniądze nie zostaną zmarnowane.
W ubiegłym roku na ten temat władze regionu rozmawiały z odpowiednikami po stronie niemieckiej. Ustalili, że to będzie jeden z ważniejszych tematów do współpracy. Tak też pojawił się temat renowacji kościoła w Jarnołtówku.

- Mój odpowiednik przysłał pismo, że podejmuje się tematu odbudowy dachu kościoła w Jarnołtówku - mówił Norbert Krajczy, przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego. - Ministerstwo kultury Nadrenii - Palatynatu i rząd Niemiecki podejmie się sfinansowania, ale w momencie, kiedy po stronie niemieckiej znajdzie się partner.

Tego znalazł starosta nyski. Czesław Biłobran rozmawiał o tym z odpowiednikiem w Mainz - Bingen. Otrzymał zapewnienie, że partnerski powiat będzie chciał być stroną dla Jarnołtówka.

- Remont dachu szacowany jest na siedemset tysięcy złotych - dodaje Norbert Krajczy. - Strona niemiecka może przeznaczyć maksymalnie dwieście tysięcy. Na ile to wystarczy, trudno powiedzieć.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY

Przeczytaj także: