Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

20180806 164344
Od jakiegoś już czasu trwają prace nad poprawą stanu ścieżki pieszo-rowerową od mostu przy 300-schodkach do granicy kraju. Wprawdzie nie będzie na tą chwilę luksusów typu asfalt, to mimo to, teren przy drodze już został wykarczowany, a na samą drogę jest nawożony materiał, który ją utwardzi. W ten sposób powstanie dobra, twarda droga szutrowa do torów. Po drugiej stronie torowiska po stronie czeskiej istnieje droga asfaltowa do Mikulowic.Nie udało się pozyskać pieniędzy we wspólnym Polsko-Czeskim projekcie ścieżek rowerowych, bo Ołomuniec projekt, ze względu na jego wielkość odrzucił. Dlatego obiecaliśmy wszystkim rowerzystom w gminie, że jeżeli tak się stanie, doprowadzimy ta drogę do używalności - mówi nam Roman Sambor, wiceburmistrz. 

I tak własnie się dzieje. W okolicach połowy września prace zostaną zakończone. To pozwoli, na dojazd do Mikulowic z pominięciem wzniesienia, jakie mamy jadąc ul. Kraszewskiego i Kolonii Jagiellońskiej. Oczywiście nie można tu mówić o tym, że ta droga do naszych południowych sąsiadów jest w pełni legalna.  

Droga w obecnym stanie będzie funkcjonować przez najbliższe dwa lata. Potem to może się zmienić na asfalt - bo projekt wciąż czeka na realizację - ale na to potrzeba środków. 

Foto: Pan Sylwester.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Piter
+3

Piter

Fajna ścieżka była ... ktoś spartolił wysypując szlakę. Co na to ochrona środowiska, przecież w pobliżu jest rzeka!!! To jest właśnie Polska.
Maciek
+6

Maciek

Czesi zrobili swoją część tej ścieżki w 2011 roku, po polskiej stronie według nieoficjalnych doniesień zawiodły procedury urzędnicze. Jaki gospodarz takie podwórko.
Wczoraj byłem widziałem i nie wierzyłem własnym oczom - brak luksusów typu asfalt i materiał który utwardzi drogę to niestety SZLAKA, zwykły ŻUŻEL. Szok po prostu nie wierzę jak można, pylący śmierdzący rakotwórczy odpad rowerzystom, dzieciom, rodzinom, niech mają - na zdrowie!
Robert Er
+4

Robert Er

A myślałem że już się nie doczekam . Wstyd żeby trasa widniała na mapach jako ścieżka rowerowa a po polskiej stronie nie dało się nawet przejść pieszo. Po czeskiej stronie asfalt jest już kilka lat. Jak to mówią lepiej późno niż wcale.
Jolka
+5

Jolka

Świetna sprawa, tym bardziej, że drogą tą można było się poruszać pieszo i rowerami już jakiś czas temu. dobra przygoda z torem gokartowym w Mikulowicach.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: