Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

plac zabaw3
Sobota przy LO, jak zwykle w letnią noc do upojnych należała. Wszystkie ławki okupowane przez młodzież, piwo leje się strumieniami, "fajki" palą i mięsem rzucają. - tak podsumowałby noc przechodzący tamtędy szacowny obywatel miasta. Plac przy LO stał się już stałym punktem, gdzie można spokojnie sobie wypić, spotkać z przyjaciółmi i powygłupiać się. W końcu są wakacje.  O ile do tego, co tam się dzieje wpływu mieć nie można, bo młodość ma swoje prawa, to o jedno wypada prosić. Młodzieży! Czy nie można po sobie posprzątać? Nie wstyd Wam zostawić po sobie takie pamiątki? Bawcie się, nie ma problemu. Każdy z nas był młody i szukał sposobu na wyszumienie się. Ale po co śmiecić? To złośliwość, że rozbijacie butelki a szkło wrzucacie do piaskownicy dla dzieci? Komu chcecie zaimponować? Koleżance? W ten sposób raczej żadna na was nie zwróci uwagi.

Trochę kultury wobec innych też nie zaszkodzi. Strach tamtędy przejść po zmroku, bo stopień agresywności siedzącej na ławkach daje do myślenia nad stanem wychowania w szkołach. I jeszcze zaczepiają bogu ducha winnego przechodnia, który tam się znalazł przypadkiem. 

Oto, co dziś można zobaczyć w parku i placu zabaw przy LO. Czy nie można ogrodzić placu zabaw - pyta mieszkanka? Zapewne tak, bo od kilku miesięcy placu brakuje kilku metrów płotu od strony Schattdecor. Osobną kwestią jest to, czy taki płotek wystarczy, by zniechęcić pijaną młodzież od śmiecenia i niszczenia placu zabaw. Tu monitoring mógłby nieco ostudzić zapędy młodych gniewnych. 

124plac_zabaw3

Swoją drogą - czy wszystkie place zabaw muszą być w takim stanie? Który już raz piszemy o urągającym normom bezpieczeństwu dzieci na Głuchołaskich placach zabaw. A to szkło, pręty, psie i kocie odchody, stary piasek, wystające kamienie pod zjeżdżalnią, uszkodzone zabawki - słowem - strach dziecko tam wpuścić. Za ten stan często odpowiedzialni jesteśmy my. Ale często taki plac zabaw staje się nocą miejscem innych zabaw nieco innej grupy wiekowej. 

"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".

Jan Zamoyski (1542–1605)

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: