Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

img 1532288047966
Jest nowa, pozytywna wiadomość. Po miesiącach bojów właściciela schroniska na Górze Chrobrego, Bronisława Łanowskiego z Powiatowym Konserwatorem Zabytków, ten ostatni w końcu zmienił decyzję co do obiektu. Jest zgoda na powstanie dobudówki, w której mieścić się będą nowoczesne łazienki i toalety.  Przypomnijmy: od dłuższego czasu trwały przepychanki o to, by Konserwator zgodził się na powstanie dobudówki z toaletami. Te były konieczne, ponieważ powstanie takich gwarantuje, że obiekt (restauracja i hotel) będzie mógł funkcjonować przez przeszkód ze strony Sanepidu. Niestety, schronisko kilka lat temu w celu ochrony przed niszczeniem, wpisane zostało do rejestru obiektów chronionych przez Konserwatora Zabytków. To spowodowało, że nie było zgody na jakiekolwiek modyfikacje w konstrukcji schroniska. O problemie pisaliśmy przed miesiącem jak i przed dwoma miesiącami

W sprawę rozwiązania problemu włączyła się gmina, która zmęczonemu przepychankami z urzędnikiem Panu Łanowskiemu postanowiła pomóc. Planowano wyłączyć z rejestru ochrony samą bryłę schroniska. Jednak teraz do gminy przyszło pismo z powiatu, które umożliwia zabudowę toalet w dobudowanym pomieszczeniu.

 - Sukces, Konserwator wreszcie dał się przekonać. Wreszcie, bo straciłem tyle czasu na tą sprawę - komentuje właściciel obiektu, Bronisław Łanowski. - Teraz muszę zgodnie z wytycznymi konserwatora zaprojektować przybudówkę, w której będą sanitariaty. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: