Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

img 1532288047966
Jest nowa, pozytywna wiadomość. Po miesiącach bojów właściciela schroniska na Górze Chrobrego, Bronisława Łanowskiego z Powiatowym Konserwatorem Zabytków, ten ostatni w końcu zmienił decyzję co do obiektu. Jest zgoda na powstanie dobudówki, w której mieścić się będą nowoczesne łazienki i toalety.  Przypomnijmy: od dłuższego czasu trwały przepychanki o to, by Konserwator zgodził się na powstanie dobudówki z toaletami. Te były konieczne, ponieważ powstanie takich gwarantuje, że obiekt (restauracja i hotel) będzie mógł funkcjonować przez przeszkód ze strony Sanepidu. Niestety, schronisko kilka lat temu w celu ochrony przed niszczeniem, wpisane zostało do rejestru obiektów chronionych przez Konserwatora Zabytków. To spowodowało, że nie było zgody na jakiekolwiek modyfikacje w konstrukcji schroniska. O problemie pisaliśmy przed miesiącem jak i przed dwoma miesiącami

W sprawę rozwiązania problemu włączyła się gmina, która zmęczonemu przepychankami z urzędnikiem Panu Łanowskiemu postanowiła pomóc. Planowano wyłączyć z rejestru ochrony samą bryłę schroniska. Jednak teraz do gminy przyszło pismo z powiatu, które umożliwia zabudowę toalet w dobudowanym pomieszczeniu.

 - Sukces, Konserwator wreszcie dał się przekonać. Wreszcie, bo straciłem tyle czasu na tą sprawę - komentuje właściciel obiektu, Bronisław Łanowski. - Teraz muszę zgodnie z wytycznymi konserwatora zaprojektować przybudówkę, w której będą sanitariaty. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

zastanowienie

zastanowienie

Skoro teraz nagle konserwator się zgodził, a wcześniej nie chciał się zgodzić, to moim zdaniem sprawa jest ogromnie śmierdząca...i nie chodzi mi tutaj o właściciela obiektu, tylko o sposób podejmowania decyzji w urzędzie, bo naprawdę jest to interesujące...Czym kierował się konserwator gdy odrzucał wniosek o budowę tych toalet, a czym się tenże konserwator kierował wydając teraz zgodę na te toalety??? Bo jeśli najpierw miałoby to być niezgodne z prawem, to czemu nagle stało się to zgodne z prawem??? A jeśli jednak ta inwestycja jest zgodna z prawem, to dlaczego już wcześniej nie wyraził zgody??? Nie twierdzę, że musi to śmierdzieć korupcją lub sugerowaniem jakiejś łapówki itp., ale mimo wszystko sposób podejmowania decyzji na zasadzie "bo mam taki kaprys" to raz się nie zgodzę a innym razem się zgodzę, to - mówiąc delikatnie - totalnie dyskredytują sposób działania i kompetencje tego konserwatora... :P :lol:
Jolka
+1

Jolka

Super sprawa ! Nareszcie dobre widoki na przyszłość, tzn. na częste wizyty w tej placówce. Już był najwyższy czas na renowację tego obiektu. Żeby jeszcze udostępnili dla ludzi obiekt nad stawkiem w Zdroju. Taki świetny punkt i powinien służyć np. jako hotel czy restauracja. Bo, jak słyszę, ma tam być pensjonat dla niepełnosprawnych. A to już coś tu nie tak, bo obiekt nie nadaje się do tego rodzaju działalności. Do takiej działalności świetnie nadaje się poprzednia lokalizacja tj. na Andersa przy Ośrodku Skowronek.
Maciej
+1

Maciej

Bardzo dobrze że się udało!
Pewnie będę częstym gościem, bo tak naprawdę to jako turysta muszę wszystko nosić ze sobą. Tereny piękne, ale brak możliwości gdzieś usiąść i zjeść coś ciepłego lub napić się czegoś chłodnego w czasie gorąca. Ostatnio zaszliśmy do aspen w Podlesiu i z powodu uroczystości weselnej nie mogliśmy się niczego napić. Porażka !!!
Mam nadzieję że na naszej górze takich sytuacji nie będzie.
Pozdrawiam
gość
+9

gość

Cudownie !!! Wreszcie można będzie wypić porządną kawę po wędrówce na tę górę. Dziękujemy.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: