Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

dscf2718
Jakim można być sku....nem, by do czegoś takiego się dopuścić. O różnych już przypadkach znęcania się nad zwierzętami pisaliśmy, ale po raz pierwszy o tak perfidnym sposobie na to, by pies skonał w męczarniach.  Droga Głuchołazy - Gierałcice. Około 300 metrów na prostej przed wioską (przed 90-stopniowym zakrętem w stronę miejscowości). Od wtorku przynajmniej, w rowie leży jasny worek. Ruch na tej drodze, jako że prowadzi do kilku kolejnych miejscowości, dość duży. Mimo to nikt nie zwraca uwagi na worek w rowie. To normalne - pewnie ktoś znów porzucił śmieci. 

Minął wtorek, środa, czwartek, piątek. W sobotę ktoś nareszcie postanawia sprawdzić, co jest w worku, bo ten zdążyły już obsiąść muchy, co wzbudziło podejrzenia, że w środku jest coś, co muchy mogą zjeść i złożyć jaja... Liczymy, że pies w worku przeleżał 4 dni przynajmniej, ale trudno określić pory dnia, gdy go porzucono. Psa uratowano w sobotę rankiem. 

dscf2713

Mieszkaniec Gierałcic otwiera worek. W środku znajduje się pies. Wycieńczony, ale o dziwo - żywy! Mieszkaniec dzwoni po Straż Miejską. Ta przyjeżdża i natychmiast psa zawozi do Nysy - do Jacka Opary, weterynarza, który pomaga w każdej sytuacji. 

Rozmawialiśmy wczoraj z dr. Jackiem Opara. - Pies jest niedożywiony. Nie ma żadnych ran. Poza tym wszystko w porządku. Aż dziwne, zważając na to co przeszedł. To jest 3-4 letnia, sądząc po uzębieniu, suczka Owczarka Niemieckiego, widać, że niedawno jeszcze karmiła młode. Nie wyobrażam sobie, co mogło się ze szczeniakami stać, skoro tak potraktowano matkę. 

Suczka po kontroli przez weterynarza trafiła do Schroniska w Konradowej. Tam będzie czekać na człowieka, który zapewni jej dobry dom, który pozwoli jej znów zaufać człowiekowi, by stać się członkiem rodziny. 

dscf2715

Tu apel - jeżeli chcecie, by śliczna dziewczyna, suczka Owczarka Niemieckiego, rasy, która oddaje się bezwzględnie człowiekowi, kocha go i ufa, jest bardzo towarzyska dla dorosłych, uwielbia dzieci i zabawę z nimi trafiła do dobrego domu - zgłoście się do schroniska w Konradowej. Po przejściu przez psa procedur adopcyjnych (szczepienia, sterylizacja) pies będzie mógł z wami spędzić swe życie. 

Tymczasem sprawę znęcania się w ten okrutny sposób na zwierzęciem będzie badać Policja, której zgłoszenie znęcania się nad zwierzęciem otrzymała od Straży Miejskiej. 

Jeżeli wiesz, pamiętasz, widziałeś, że ktoś ma psa rasy i maści jak na zdjęciach, a teraz już go nie ma  - sprawdź to. Może ktoś nie miał co zrobić z psem przed wyjazdem na wakacje. Może ktoś chciał się pozbyć psa, bo zaczął mu przeszkadzać. Może psa uwięziono, bo był problemem dla złodziei, którzy planują okraść czyjąś posesję? Trudno powiedzieć, co się stało. W każdym razie - za to, w jaki sposób to bydle w ludzkiej skórze skazało tego psa na powolną śmierć w worku, powinnno ponieść dotkliwą karę. 

Zachowanie tego pseudo człowieka...to ostatnie stadium zezwierzęcenia....chociaż w tym przypadku, zwierzaki nie mają z tym nic do czynienia... 
Lekarz weterynarii twierdzi, że będzie wszystko ok...rany się wygoją...ale czy wybaczy człowiekowi...??? 


Tomasz Dziedziński, Komendant Straży MiejskiejPrzepraszam, jeżeli kogoś rażą niektóre zwroty i określenia. Nie mogłem się powstrzymać. P. Pastucha

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Kama
+10

Kama

Ludzie, jeśli tylko ktoś z Was poznaje psa i wie kto byl jego "włscicielem" zgłoście to tam gdzie trzeba. Jeżeli się boicie-zadzwońcie na policję nawet anonimowo! Takie bestialstwo musi być ukarane!
Ainer99
+6

Ainer99

Powinien być obowiązek chipowania psów. Może z dopłatami, Cichosz jak ktoś bierze psa to powinien też mieć na niego pieniądze. Tyle jest porzuconych i zagubionych zwierząt a chip dużo by ułatwi.
Ruda
+5

Ruda

Ja bym zrobiła to samo tej osobie to co zrobił temu psu. Do tego wpie.... przed wsadzeniem do wora
hejko
+5

hejko

zakładając że prawie wszystkie psy od okresu narodzenia były u weterynarza ze względu na szczepienia itd, to co za problem w pierwszej kolejności sprawdzić komputerową bazę u weterynarzy i zweryfikować ze stanem faktycznym...może i czasochłonne ale na 99% wynik satysfakcjonujący śledczych. Policjantów za mało, ale przecież jest sporo osób zaangażowanych w organizacje ekologiczne itd., więc mogliby się w tej sprawie bardzo pozytywnie wykazać...może nie byłaby to sprawa spektakularna niczym przykuwanie się łańcuchem do drzewa lub koparki w lesie, ale na pewno bardzo pomocna itd. polecam również sprawdzić ewidencje komputerową u weterynarzy po stronie czeskiej, bo niekoniecznie musiał tym kimś być Polak. Pozdrawiam
bez
+1

bez

Cytuję ka:
Zawiadamiajcie od razu prokuraturę w Prudniku, a nie Straż Miejską, bo trzeba zabezpieczyć dowody rzeczowe. Sądy teraz dają od kilku miesięcy do kilku lat na sztywno za takie numery.

Jeżeli ktoś tak postąpił z psem, to co robi ludziom. Za znęcanie się nad ludźmi tak nie karzą, jak za znęcanie się nad zwierzętami. Nikt więc nie powie, czyj to był pies.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: