FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

img 7955
Od jutra EKOM zaczyna zbieranie odpadów wielkogabarytowych oraz elektrośmieci. To oznacza, że przynajmniej przez pewien czas wokół kontenerów czy boksów na odpady znikną wszelkie pozostałości po remontach i sprzątaniu piwnic z niepotrzebnych "gratów".  A to, jak wyglądają miejsca wokół przypominają zdjęcia, jakie do nas trafiają od czytelników. Komentujący piszą, że to, co stało się niemal wizytówką gminy, nie do końca jest winą firmy, która ma zadanie zabierać nasze odpady. Harmonogramy odbioru są rozpisane całkiem poprawnie. To mieszkańcy nie czekają na termin zbiórki gabarytów, to także oni na własną rękę nie fatygują się, by je oddać do wyznaczonego punktu odbioru. 

Kto ponosi winę, że boksy na śmieci są dosłownie "obrzucone" starymi meblami, sprzętem AGD, pozostałościami remontów? Czy to my nie dorośliśmy do świadomego gospodarowania odpadami, czy też firma nie podołała obowiązkom, jakie na nią spadły? 

Nie mniej - od jutra zobaczymy jak ze swojej pracy wywiąże się EKOM. 

Od jutra gabaryty będą zbierane na osiedlach mieszkaniowych w mieście - dokładnie 16, 17, 18 lipiec. W tych samych dniach EKOM dobierze gabaryty przy domach jednorodzinnych. 

Na wioskach zbiórka będzie prowadzona w dniach 19 i 20 lipiec - na osiedlach jak i przy zabudowie jednorodzinnej. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Tutka
+6

Tutka

Po co harmonogram i pojemniki na różne śmieci, skoro niektórzy mieszkańcy nie potrafią segregowac nawet plastikowych butelek. Przy okazji wyrzucania śmieci, regularnie widuję plastiki wrzucone do pojemników na suche i zmieszane. Na tysiąclecia. Ludzie ogarnijcie się!
samosprzątacz
+7

samosprzątacz

ECOM wywozi prawidłowo ale ludzie nie są jeszcze na tyle ucywilizowani aby mieszkać w domach, oczywiście nie dotyczy to wszystkich tylko tych co robią przy swojej posesji wysypisko

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: