FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 7897
Otwarcie tężni stało się przyczynkiem do podjęcia przez mieszkańców miasta dyskusji na temat tego, jak wygląda służba zdrowia w mieście. Poszło o zamknięcie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Kilka osób, na czele z radnym Wanickim i Pleszczakiem zapragnęło zamanifestować swoje zdanie w tej sprawie. I to własnie ten protest zupełnie przyćmił punkt, dla którego całe to wydarzenie się odbyło, czyli oficjalne otwarcie tężni solankowej.  Wszystko z tym protestem byłoby w porządku, ale chyba protestującym pomyliły się instytucje, do których protest miał trafić. Optima to prywatna firma, która może robić, co tylko zechce w zakresie świadczenia swoich usług. Chwała jej, że  widziała Głuchołazy na mapie miast, w których taką opiekę może świadczyć. Jednak teraz, gdy brakło lekarzy, firma musiała zrezygnować z Głuchołaz. Co do tego ma Powiat - nie wiemy. Ale sam pomysł zamanifestowania był trafny. Należało przedstawić Powiatowi swoje, jako Głuchołazian, zdanie. Bo starostwo z perspektywy Nysy może nie zauważa problemów w naszym mieście - po prostu 20 kilometrów jest zbyt dużą odległością, by je chyba dostrzegać. 

20180704_10343320180704_10363020180704_103716img_7899

Korzystając z okazji, jaka się nadarzyła, grupka mieszkańców nie omieszkała wziąć Starostę na bok, by zadać mu kilka trudnych pytań. Mieszkańcy oznajmili Czesławowi Biłobranowi, jak trudna jest sytuacja w mieście, gdy nie ma Optimy, oraz to, że Eskulap i Szpital nie są zbyt zachwycone możliwością pomocy mieszkańcom. Tu przywołano nasz artykuł z wtorku, w którym opisywaliśmy sytuację pewnej rodziny, którą kolejno odsyłano od jednej do drugiej instytucji. 

Starosta nieco zwątpił w swoją dotychczasową wiedzę w tej materii, bo, będąc niejako pod pręgierzem, otoczony przez zdenerwowanych dyskutantów, kazał wezwać dyrektora Grychowskiego, by zapytać jak wygląda sytuacja. Jak wybrnął sam dyrektor SP ZOZ, Artur Grychowski, zobaczcie Państwo w poniższym materiale wideo. 

Dość powiedzieć, że dyr. Grychowski zapowiedział w dyskusji z protestującymi, że izba przyjęć będzie od teraz udzielać pomocy każdemu, kto takiej będzie potrzebował i uda się w tym celu do Szpitala im. Św. Józefa. Ta informacja została już oficjalnie opublikowana na stronie gminnej jak i u nas. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

Elżbieta 87
-5

Elżbieta 87

Cytuję Małgosia:
To dzięki protestowi i rozmowie na chodniku obok tężni ,a nie na jakimś spotkaniu dla dobra mieszkańców, przedstawiciele Rady Seniorów i ludzie ze Stowarzyszeń wywalczyli tę opiekę nocną i świąteczną.!!! .Gdyby nie oni sprawy by nie było . Kto tam nie był więc niech nie gada i niech nie krytykuje innych/ bo cwani Ci co dysponują samochodami .... !!!! A WSTYD to to kraść i .... Brawo kobiety!!!!! .

Bzdury Pani opowiada że cokolwiek Wywalczylyscie trzeba interesować się tym od podszewki aby wiedzieć że Starosta to nie NFZ,a dyrektor szpitala to narzędzie w rękach NFZ.Skoro pacjenci byli w stanie dotrzeć do przychodni to nie problemem jest pokonać 200m do pogotowia, więc proszę się nie ośmieszac podając argumenty o posiadaniu samochodów itp.Przypominam o komunikacji miejskiej Bezpłatnej.A skoro twierdzi pani że wstyd to kraść to przyznam że z tym się zgadzam choć śmieszą mnie.... Bo idzie się domyślić co chodzi Pani po głowie kolejny przykład intelektu i reakcja na obiektywną krytykę.
Małgosia
+2

Małgosia

To dzięki protestowi i rozmowie na chodniku obok tężni ,a nie na jakimś spotkaniu dla dobra mieszkańców, przedstawiciele Rady Seniorów i ludzie ze Stowarzyszeń wywalczyli tę opiekę nocną i świąteczną.!!! .Gdyby nie oni sprawy by nie było . Kto tam nie był więc niech nie gada i niech nie krytykuje innych/ bo cwani Ci co dysponują samochodami .... !!!! A WSTYD to to kraść i .... Brawo kobiety!!!!! .
Elżbieta 87
-5

Elżbieta 87

Zgadzam się w 100 procentach i jest mi również wstyd za takie osoby. MIAŁO NASTĄPIĆ OTWARCIE KONSTRUKCJI SOLANKOWEJ, PANI I INNE OSOBY ZROBIŁY Z SIEBIE CENTRUM UWAGI. WSTYD.
Ela z G.
+4

Ela z G.

Włodarzy mamy takich jakich sami wybieramy. Jaki poziom mają widać chociażby na nagraniu.Nasze miasto się zwiją.Obecna władza nie ma pomysłu na rozwój Głuchołaz,pozyskiwaniem pieniędzy np na budownictwo dla młodych itd.Marzy mi się taki burmistrz,którego nie trzeba będzie wywozić na taczkach po kamieniach np. przez ulicę Opolską
Maks
-1

Maks

Dość powiedzieć, że dyr. Grychowski zapowiedział w dyskusji z protestującymi, że izba przyjęć będzie od teraz udzielać pomocy każdemu, kto takiej będzie potrzebował i uda się w tym celu do Szpitala im. Św. Józefa. Ta informacja została już oficjalnie opublikowana na stronie gminnej jak i u nas.

Dyrektor zapowiedział, a burmistrz i starosta ochoczo pod tym się podpisał i dodali jeszcze, jaki to wielki sukces osiągneli. Czego to wybory nie robią z ludźmi. Tak samo jak ci radni, którzy postanowili popsuć humor staroście. Prostestujący przeciwko temu, że prywatna firma zwineła interes w Głuchołazach. Ale protest, o zgrozo wnoszący nie do prezesów tej firmy ale do powiatu, który ma z tym tyle wspólnego co ksiądz z celibatem.
Bogda
+7

Bogda

Wczoraj mąż był na izbie przyjęć szpitala w sprawie urazu na nodze, dyżurujący lekarz powiedział, że jest kardiologiem i nie udzielił porady. Był niezadowolony z wezwania go przez pielęgniarkę. Tak działa pomoc w szpitalu.
TES

TES

Cytuję xxx:
- już pisałem, ale powtórzę:

TĘŻNIA POCZEKA.
Opublikowano: 27 marzec 2018
Poprawiono: 27 marzec 2018
27 Mar 2018
img 9123
Oficjalne otwarcie przesunięto na przełom kwietnia - maja. Informuje nas w rozmowie telefonicznej wicestarosta, Piotr Woźniak. - Poczekamy na lepszą pogodę, bo ta obecnie nie dopisuje

PONIŻEJ: TAKA BYŁA MOJA WÓWCZAS ODPOWIEDŹ NA TO:

2018-03-28 09:05 4
w czym przeszkadza pogoda przy otwarciu tężni?
chętnie bym skorzystał podczas paru wolnych świątecznych dni...
.... bardziej jestem skłonny przyjąć, że brakło czasu do zakończenia inwestycji.
pozdrawiam
Jan1

- ZATEM, NIE POMYLIŁEM SIĘ- PAN PIOTR WOŹNIAK, WICESTAROSTA KŁAMAŁ.
jeśli człowiek nie mówi prawdy w małych sprawach, cóż dopiero w większych....
Jan 1I co to ma wspólnego z tematem, bo już widzę drugi raz ten wpis? Powtarzasz się.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: