Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 20180630 175214
Ulica Polna to droga prowadząca na działki z jednej z głównych ulic - Grunwaldzkiej. Za bramą przy tej ulicy mamy kolejny przykład tego, jak mieszkańcy pozbywają się zbędnych przedmiotów. Jeden z takich pokazywaliśmy przy ul. Zdrojowej w artykule tutaj. Teraz, za sprawą zdjęć nadesłanych przez naszą aplikację mobilną prezentujemy kolejne. img 20180630 175141
 Czyje śmieci? Kto jest odpowiedzialny za powstanie takiego miejsca? Nie można winy zrzucać wyłącznie na firmę zajmującą się odbiorem odpadów z gminy. Ta grafik wywozu gabarytów udostępnia.  Tu, jak widać, albo EKOM zapomniał o tych śmieciach, albo ich ilość powstała stosunkowo niedawno. Takich punktów na mapie gminy znajdzie się więcej. Niestety, nie dorośliśmy do tego, by dbać o swoje otoczenie. Daleko nam do cywilizowanych pod tym względem krajów, gdzie troska o śmieci i otoczenie jest wpajana jeszcze dzieciom w szkole. A więc  - jak dbamy, tak mamy. Nieważne gdzie, byle pozbyć się kłopotu. Piękny przykład Polskiej mentalności.

img 20180630 175205

Jest takie powiedzenie - "Z przodu pokaż się, z tyłu zesraj się". Pasuje do tego, co mieszkańcy robią w kwestii troski o środowisko naturalne i wygląd najbliższego otoczenia. Dbamy o nasze podwórko, a to, co zbędne wywozimy do lasu, do rowu, gdziekolwiek, byle pozbyć się problemu. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

generation
+1

generation

problem kultury i dbania o porządek to bardzo wyjątkowy problem w naszej gminie i w mieście, ale w dużej części to problem mentalności ludzi, którzy tutaj osiedli, a pochodzą z terenów dzisiejszej Ukrainy...zaznaczam, że napisałem "części", a nie że "wszyscy mieszkańcy"...nie jest tajemnicą, że kiedy się wprowadzali w - bardzo nowoczesne jak na tamte czasy - mieszkania itp. to spora część z nich była w szoku tak wysokiego standardu życia, jaki na zachodnich terenach wtedy był...to nie jest tylko odosobniony problem naszej gminy...nie tylko w naszej gminie poziom kultury i dbania o swoją Małą Ojczyznę przez znaczną część mieszkańców jest fatalny...wystarczy trochę pozwiedzać miejscowości na tak zwanych Ziemiach Odzyskanych i jak fatalnie wyglądają i podobne jak my mają problemy zwłaszcza gdy jest znaczna część mieszkańców z terenów dzisiejszej Ukrainy itd. Ludzie o wysokim poziomie kultury i inteligencji choćby ze Lwowa(piękne wtedy miasto o ogromnym potencjale kulturalnym i naukowym) to trafiali do dużych aglomeracji typu choćby Wrocław, ale do wiosek i małych miasteczek trafiała spora część ludzi, którzy mieszkali wtedy po prostu w bardzo prymitywnych warunkach(wioski, małe miasteczka) i nagle znajdowali się w ekstra wyposażonej kamienicy, w której nawet była nie tylko woda ("ze ściany") ale i toaleta, i bywały sytuacje, także w Głuchołazach, kiedy ci nowi lokatorzy likwidowali toalety w kamienicach a budowali w podwórzach "doły kloacze", bo tłumaczyli to (cytuje relacje naocznego świadka): "jak można w domu sr.ć" itd., itp. Rozumiem, że może ktoś się z tą opinią nie zgodzić, to oczywiście normalne, bo jest demokracja itd., ale fakty są dla każdego widoczne w naszej i nie tylko naszej miejscowości. A jeśli już się znajdą ludzie, którzy się angażują w coś społecznie i mają dobry poziom kultury osobistej i zadbany dom lub mieszkanie, to najczęściej są to osoby, które się tutaj sprowadziły w późniejszym okresie powojennym i nie są z terenów dzisiejszej Ukrainy itp. tylko są po prostu z Polski(Górale, Ślązacy itd.). Pozdrawiam i udanego całego nowego miesiąca!!!
Karol

Karol

Cytuję As:
To niestety częsty i smutny widok. Ale dlaczego nie ma już akcji pt. odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci ? Nie wszyscy (np. starsi ludzie) mają możliwość zawiezienia ich do oddalonego punktu.

A wystarczyło by taką zbiórkę przeprowadzać np. raz w miesiącu spod posesji klientów i byłby porządek jak na zachodzie.


A co odwołali odbiór gabarytów? Według harmonogramu na terenie miasta miał być w dniach 16-18 lipca.
Taka sutuacja
+2

Taka sutuacja

W ubiegłym tyg pod jednym z marketów koło osiedla wyrzucałam do osiedlowego ! kontenera śmieci z samochodu papiery butelki po wodzie ( zaznaczam ze nie mieszkam w gluch .) posegregowalam jak należy do poszczególnych kubłów ! Odwracam się i słyszę z okna zdjęcie zostało zrobione ( ! ) pozdrowiłem panią pomachałam i odjechałam co zrobiłam nie tak ? Niewiem nie było tabliczki pred kubłami ze śmieci może tam wyrzucać tylko mieszkaniec bloku pozdrawiam i zaznaczam było to kilka śmieci z samochodu a nie kanapa czy worek słoików
As
+1

As

To niestety częsty i smutny widok. Ale dlaczego nie ma już akcji pt. odbiór odpadów wielkogabarytowych i elektrośmieci ? Nie wszyscy (np. starsi ludzie) mają możliwość zawiezienia ich do oddalonego punktu.

A wystarczyło by taką zbiórkę przeprowadzać np. raz w miesiącu spod posesji klientów i byłby porządek jak na zachodzie.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: