Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.




biblioteczkaSzafka na książki w Mainz
Nowa inicjatywa zawiązuje się w mieście. Kilka osób podpatrzyło w Niemczech, jak tam w często uczęszczanych miejscach rozmieszczone są szafki z książkami, które można sobie "pożyczyć", przeczytać i oddać na półki tejże szafki. Wszystko bezpłatnie, a jedynym gwarantem tego, że książka wróci w nienaruszonym stanie jest wzajemne zaufanie. 



 Podobny pomysł lansował radny Grzegorz Ptak. Jednak jak na razie - jego budek z książkami nie widać. Ten pomysł będzie jednak nieco inny - książki będą stały w wybranych lokalach na terenie miasta. Na początek chęć udziału w akcji wyraziły dwie restauracje - Parzona Cafe i Amorek. 

Na początek trzeba uzbierać księgozbiór. Stąd apel do mieszkańców - masz książkę, którą już przeczytałeś i wiesz, że już do niej nie wrócisz, a chcesz, by inni również ją przeczytali - przynieś ją do Centrum Informacji Turystycznej pod Basztą. Oczywiście organizatorzy akcji proszą, by przyniesione egzemplarze były w jak najlepszym stanie a także były to interesujące pozycję. Nie przynoście dzieł Lenina ze strychu oraz pozycji, która, jak wiecie, mało kogo zainteresuje. 

W przyszłości niewykluczone, że księgozbiór będzie zawierał także popularne czasopisma - bo przecież nie każdego stać na zakup poczytnych miesięczników popularnonaukowych czy rozrywkowych. 

Czy inicjatywa się przyjmie? To zależy od liczby uzbieranych pozycji. Bo na początek trzeba zapełnić półki w dwóch szafkach, które trafią do wymienionych powyżej restauracji. 



Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: