Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Czy przeniesienie PSP2 do nowej lokalizacji jest słuszne?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

biblioteczkaSzafka na książki w Mainz
Nowa inicjatywa zawiązuje się w mieście. Kilka osób podpatrzyło w Niemczech, jak tam w często uczęszczanych miejscach rozmieszczone są szafki z książkami, które można sobie "pożyczyć", przeczytać i oddać na półki tejże szafki. Wszystko bezpłatnie, a jedynym gwarantem tego, że książka wróci w nienaruszonym stanie jest wzajemne zaufanie.  Podobny pomysł lansował radny Grzegorz Ptak. Jednak jak na razie - jego budek z książkami nie widać. Ten pomysł będzie jednak nieco inny - książki będą stały w wybranych lokalach na terenie miasta. Na początek chęć udziału w akcji wyraziły dwie restauracje - Parzona Cafe i Amorek. 

Na początek trzeba uzbierać księgozbiór. Stąd apel do mieszkańców - masz książkę, którą już przeczytałeś i wiesz, że już do niej nie wrócisz, a chcesz, by inni również ją przeczytali - przynieś ją do Centrum Informacji Turystycznej pod Basztą. Oczywiście organizatorzy akcji proszą, by przyniesione egzemplarze były w jak najlepszym stanie a także były to interesujące pozycję. Nie przynoście dzieł Lenina ze strychu oraz pozycji, która, jak wiecie, mało kogo zainteresuje. 

W przyszłości niewykluczone, że księgozbiór będzie zawierał także popularne czasopisma - bo przecież nie każdego stać na zakup poczytnych miesięczników popularnonaukowych czy rozrywkowych. 

Czy inicjatywa się przyjmie? To zależy od liczby uzbieranych pozycji. Bo na początek trzeba zapełnić półki w dwóch szafkach, które trafią do wymienionych powyżej restauracji. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: