Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
20180608 153958 hdr
Ostatnie doniesienia odnośnie tężni nie były pozytywne. Po 3, jak sobie przypominamy, odroczeniach daty otwarcia, teraz mamy już potwierdzoną informację od Starosty Powiatowego, Czesława  Biłobrana, który przekazał nam w rozmowie telefonicznej informację, że tężnia oficjalnie będzie otwarta końcem czerwca. Od poniedziałku ruszają prace metodą gospodarczą - pracownicy powiatu wykonają resztę prac - ławki, chodniki, podejścia pod budowlę. Jeszcze dziś na miejsce przywieziono kostkę, która zostanie ułożona.  A sama tężnia? Działa. Włączone są pompy i woda (solanka) ścieka z cichym pluskiem po gałązkach tarniny. Starosta obecnie jest na urlopie poza granicami kraju, ale obiecuje w rozmowie, że gdy wróci 19 czerwca, to osobiście dopilnuje zakończenia prac. Mieliśmy zezwolenie od starosty do wejścia na obiekt - na własną odpowiedzialność. 

20180608_154004_hdr20180608_154009_hdr20180608_15401520180608_154023_hdr20180608_160010_hdr

Nie omieszkaliśmy po raz drugi skorzystać. Poprzednio byliśmy na obiekcie w grudniu - ale wówczas tężnia nie była uruchomiona. A dziś to zupełnie inna sprawa. Tak jak przewidywaliśmy - tężnia zaczyna spełniać swoją rolę przy odpowiednich temperaturach i lekkim wietrze. Dziś takie warunki były i można było, przechadzając się po kolejnych piętrach wieży, poczuć unoszącą się w powietrzu słoną, chłodną i orzeźwiająca mgiełkę. W takie obecnie temperatury można poczuć także powiew chłodu. Przyjemne uczucie. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

troska
+2

troska

w sumie się prezentuje ta tężnie pozytywnie...tylko mam takie zapytanie i może media by się tym zainteresowały i zapytały w powiecie...czy będzie zamontowany monitoring, bo mam takie przeczucie, znając zdolności niektórych mieszkańców naszej gminy, którzy wielokrotnie udowadniali te swoje zdolności, że pewne elementy mogą być poddane nietypowym testom wytrzymałościowym oraz może być sprawdzana szybkość znikania pewnych elementów tejże tężni... Pozdrawiam
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: