Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

e9e276fa9e8430e2f22c166fa54812c2 w 680 h 680 c 0W Głuchołazach powstał ruchu sprzeciwiający się przyjęciu uchodźców z Syrii. Organizatorzy założyli stronę na facebooku. Nie chcą jednak ujawnić swoich nazwisk. Wolą zachować anonimowość - Niektóre osoby mogą mieć z tego powodu nieprzyjemności, a nasze miasto jest dość specyficzne i większość się zna - piszą.

Organizatorzy akcji przekonują, że sprowadzenie uchodźców może pozbawić miejsca pracy mieszkańców. - Boimy się że osoby z Syrii, które będą u nas gościć w pierwszej kolejności dostaną stanowiska pracy, które chociażby przez PUP w Nysie byłyby przeznaczone dla osób młodych z naszej gminy, które masowo wyjeżdżają z naszego rejonu przez brak perspektyw. W dzisiejszych czasach ciężko założyć rodzinę w zalewie umów śmieciowych i nieprzyjaznej polityki naszego Państwa oraz naszych władz lokalnych które chyba nie mają za bardzo pomysłu jak pomóc młodym ludziom w naszej gminie. Obawiamy się przez taką sytuację sytuacja osób młodych na rynku pracy jeszcze się pogorszy. Bardzo dziwi fakt że coś takiego ma miejsce w tak małym miasteczku.

Jednak organizatorzy ruchu nie chcą organizować protestów

- Inicjatywa to pomysł kilku osób, nie planujemy póki co żadnych działań, naszym głównym założeniem było zwiększenie świadomości na ten temat, poinformowanie mieszkańców dzięki facebookowi oraz być może zwrócenie uwagi władz na ten problem i zdanie mieszkańców.
Jeśli Syryjczycy się pojawią to mamy jednak nadzieję że nasze władze są jakoś przygotowane by stanowiska pracy nie były obstawiane tylko naszymi gośćmi oraz by ludność Głuchołaz nie została w ten sposób poszkodowana. Mamy również nadzieję że jeśli się u nas pojawią to azyl dostaną w większym i bardziej na to przygotowanym mieście.

Przypominamy Syryjczycy mają pojawić się w Głuchołazach na początku sierpnia. Portal Glucholazyonline planuje organizację spotkania z organizatorami przyjazdu, a także specjalistami znającymi się na kulturze Syrii. Szczegóły wkrótce.

fot. pah.org.pl

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: