Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

12085242 10207821370920373 1584764735 o
W artykule po lewej pokazaliśmy dyskusję, jaka miała miejsce przy okazji sprawozdania z wykonania budżetu w 2017 roku. Po wypowiedziach, które tam można odsłuchać włodarze pokazali prezentację, którą poniżej i my pokazujemy. Dokument został upubliczniony po tym, jak prosiliśmy telefonicznie o jego przekazanie do publikacji oraz po prośbie pisemnej o informację publiczną wniesioną przez Radnego/Redaktora Wanickiego.  Poniżej dokument, a jeszcze niżej kolejny etap dyskusji. Pomiędzy tymi elementami, na sesji był pokazany film, który pokazywał inwestycje w gminie. Ten będzie w późniejszym terminie. 

Przed rozpoczęciem przeglądania dokumentu warto przewinąć ten artykuł niżej i kliknąć odtwarzanie pliku audio z wypowiedzią wiceburmistrza, Romana Sambora, który komentował kolejne strony dokumentu.

pdfInformacja o gminie


Dyskusja tuż przed prezentacją:

Opis do prezentacji. Prosimy o odtwarzanie w trakcie przeglądania dokumentu.

Po prezentacji, wypowiedzi kolejno radnych: Gębali, Wanickiego, Barana i Łabazy.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

alicyrk
+2

alicyrk

Cytuję Ada2:
Cytuję alicyrk:
"Mex" na Burmistrza! i prędzeJ szlak trafi to co jeszce zostało z naszej Gminy.
Szkoły Stowarzyszszeniowe to niestety spory strup na budżecie gminnym i nikt tego nie kontroluje.


alicyrku - często piszesz prawdę. I tym razem też. Tylko kto ma zedrzeć ten strup, który tylko jątrzy i jątrzy. A ponieważ nikt nie wie, co tam się dzieje, i dlaczego jako budżetówka, ma jakieś swoje prawa nie podlegające publicznym rozliczeniom, to należy ich się pozbyć w trybie na wczoraj.


NIE oszukujmy sie, to może zrobić tylko sejm na wniosk MEN-u.
Pewne możliwości ma Rada Miejska. Niestety wszelkie próby uporządkowania gospodarki finansowej spotykają się z oporem lobby stowarzyszeniowego, na czele z Wielkim marudą panem radnym Wanickim pracownikiem szkoły stowarzyszeniowej.
Na forum są także wpisy nie do końca rozgarniętych umysłowo leblingów stowarzyszeniowych -domyślam się- gimbusoabsolwentów tychże szkół.
Swoją drogą, jaką to moc sprawczą musi posiadać, radny Rady Miejskiej blokujący remonty sali sportowej i elewacji itp? . Większych bzdur dawno nie czytałem.
Adi22
+3

Adi22

Cytuję stowarzysz:
Jacusiu a raczej radny Łabaza lub jego popleczniku uczciwe rozliczenia zacznij od siebie. Szukają pieniędzy tam gdzie nie trzeba? Wystarczy spojrzeć na wasze oświadczenia majątkowe, oszczedności rosną z każdą kolejną kadencją o kilkadziesiąt tysięcy, niemała emeryturka mundurowa, dieta, akcje, mało Ci? Wsparłbyś jakimś groszem z diety wioskę a nie tylko szukasz sensacji. Na prawdę twoje wywody nt szkół stowarzyszeniowych, a zwłaszcza szkoły w Jarnołtówku są już nudne. Wiemy że najchętniej zamknąłbyś tę szkołę i wiecznie razem z "sąsiadami" robisz wszystko, aby utrudnić jej funkcjonowanie (gdyby nie twoja pasożytnicza działalność już dawno znalazłyby się dodatkowe pieniądze dla tej Szkoły na remont sali sportowej albo elewacji). Mieszkam w Pokrzywnej od prawie 30 lat i pamiętam jak było i jak jest. Gdyby nie zaangażowanie, upór i pasja Dyrekcji, Rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców przed laty, to w Jarnołtówku już by nic nie zostało. No może oprócz biblioteki, w której swojego czasu regularnie urządzano prywatne "imprezki", światło długo się świeciło, wszystkie firanki były szczelnie zasłonięte drzwi zamknięte.


Nie jest prawdą to, co piszą o szkole. Niestety działa tylko dlatego, że dojeżdżają do niej dzieci .A szkoła jest dla dzieci tam mieszkających. Nikt nie może połapać się, jak rozdysponowany jest tam budżet. I to jest zadra, której nikt nie może rozgryść. Dlatego, jak najprędzej trzeba zrobić z nią porządek. To właśnie radny z tej wioski chciał ją prześwietlić, bo nie uzyskał odpowiedzi na budżetowe pytania. I został odsunięty od ich udowodnienia (celowo).
Ada2
-3

Ada2

Cytuję alicyrk:
"Mex" na Burmistrza! i prędzeJ szlak trafi to co jeszce zostało z naszej Gminy.
Szkoły Stowarzyszszeniowe to niestety spory strup na budżecie gminnym i nikt tego nie kontroluje.


alicyrku - często piszesz prawdę. I tym razem też. Tylko kto ma zedrzeć ten strup, który tylko jątrzy i jątrzy. A ponieważ nikt nie wie, co tam się dzieje, i dlaczego jako budżetówka, ma jakieś swoje prawa nie podlegające publicznym rozliczeniom, to należy ich się pozbyć w trybie na wczoraj.
alicyrk
-1

alicyrk

"Mex" na Burmistrza! i prędzeJ szlak trafi to co jeszce zostało z naszej Gminy.
Szkoły Stowarzyszszeniowe to niestety spory strup na budżecie gminnym i nikt tego nie kontroluje.
mex
+13

mex

Cytuję Jacek:

Do "mex"; Facet, jesteś genialny ! Popatrz, jak mało trzeba, żeby wszystko wiedzieć ! A swoją drogą, to szkoły należy jak najszybciej rozliczyć, szczególnie stowarzyszeniowe, które nie powinny istnieć już dawno ! Jak wiadomo, są szkoły, które bazują tylko na uczniach tzw. pozyskiwanych, czyli spoza rejonu. A skoro są pieniądze na ich dowożenie na wioski, to znajdą się pieniądze na ich dowożenie do miast (są autobusy bezpłatne). Jak świat światem, nigdy szkoły wiejskie nie miały się tak bezpańsko, jak teraz. Mimo, że uczniów jest po garstce w klasach i nie wszystkie oddziały są utworzone. I na dodatek zatrudniają dyrektorzy swoich "zastępców", przy 6-8 oddziałach, co nie jest zgodne z Kartą Nauczyciela. Bo, podobno dyrektorzy sobie nie radzą sami, ha, ha. Szukają pieniędzy? Chyba nie tam, gdzie trzeba !


Nie trzeba wiedzieć wiele, żeby widzieć jak jest zrobiona ta prezentacja.
Popatrz na to : burmistrz podaje, że oddano 29 domów/mieszkań. Świetnie!!! Siedzi tam 21 radnych i nikt po tych słowach nie pyta: "a ile wyburzono lub wyłączono z użytkowania?" Dopiero zestawienie tych 2 faktów jest informacją o rozwoju gminy. W takim zestawieniu powinna być podana powierzchnia nieruchomości w gminie z uwzględnieniem tej pod działalność gospodarczą. Jak rośnie to jest dobrze, a jak maleje to źle. Obawiam się, że u nas nie rośnie powierzchnia zabudowy, a podany wzrost podatku zawdzięczamy tylko Wodociągom, które płacą podatek od budowli, a później doliczają nam go do ceny wody. No ale zawsze można się pochwalić, że oddano 29 domów.
stowarzysz
+14

stowarzysz

Cytuję Sąsiad:
Panie Adamie, tak trzymać i nie dać się!!! Zawsze będę Pana popierał, bo wiele dobrego może jeszcze Pan zdziałać.Idź Panie Miro lepiej na spacer z psem przewietrzyć głowę
stowarzysz
+11

stowarzysz

Jacusiu a raczej radny Łabaza lub jego popleczniku uczciwe rozliczenia zacznij od siebie. Szukają pieniędzy tam gdzie nie trzeba? Wystarczy spojrzeć na wasze oświadczenia majątkowe, oszczedności rosną z każdą kolejną kadencją o kilkadziesiąt tysięcy, niemała emeryturka mundurowa, dieta, akcje, mało Ci? Wsparłbyś jakimś groszem z diety wioskę a nie tylko szukasz sensacji. Na prawdę twoje wywody nt szkół stowarzyszeniowych, a zwłaszcza szkoły w Jarnołtówku są już nudne. Wiemy że najchętniej zamknąłbyś tę szkołę i wiecznie razem z "sąsiadami" robisz wszystko, aby utrudnić jej funkcjonowanie (gdyby nie twoja pasożytnicza działalność już dawno znalazłyby się dodatkowe pieniądze dla tej Szkoły na remont sali sportowej albo elewacji). Mieszkam w Pokrzywnej od prawie 30 lat i pamiętam jak było i jak jest. Gdyby nie zaangażowanie, upór i pasja Dyrekcji, Rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców przed laty, to w Jarnołtówku już by nic nie zostało. No może oprócz biblioteki, w której swojego czasu regularnie urządzano prywatne "imprezki", światło długo się świeciło, wszystkie firanki były szczelnie zasłonięte drzwi zamknięte.
Sąsiad
-12

Sąsiad

Panie Adamie, tak trzymać i nie dać się!!! Zawsze będę Pana popierał, bo wiele dobrego może jeszcze Pan zdziałać.
Jacek
-13

Jacek

Cytuję mex:
Niektóre z tych wykresów troszkę zakłamują rzeczywistość.
Najlepszy przykład to chwalenie się spadkiem bezrobocia tym czasem to tylko spadek liczby zarejestrowanych bezrobotnych, a nie spadek bezrobocia i co ciekawe związany raczej z likwidacją urzędu pracy w Głuchołazach i bardziej restrykcyjną polityką wobec zarejestrowanych. Proszę zrobić wykres liczby miejsc pracy w gminie i zobaczymy ile ich przybyło w ciągu ostatnich 15 lat i czy jest się czym chwalić. Wg mnie wygląda to tragicznie, bo u nas na 1000 osób pracuje około 150, w Nysie 220, a bezrobocie niby takie samo. Podobna manipulacja dotyczy wzrostu wpływów z PIT. Ten wzrost to efekt podniesienie płacy minimalnej z 800 na 2100, a jednocześnie pozostawienie kwoty wolnej na poziomie 4 tys rocznie co oznacza, że ludzie zaczęli płacić dużo więcej podatku. Tym, którzy zarabiają w okolicach minimalnej (a jest ich u nas sporo) lub mają niewielką emeryturę radzę sprawdzić ile podatku rocznie płacili 15 lat temu, a ile płacą teraz i wyjaśni się skąd burmistrzowi urósł trzykrotnie PIT. Niech rząd podniesie kwotę wolną od podatku trzykrotnie tak jak wzrosło wynagrodzenie minimalne i zobaczymy czy burmistrzowi zostanie z tego PIT choćby te 4 miliny z roku 2003. Nie chce mi się analizować pozostałych słupków i opisywać co tak naprawdę przedstawiają, bo na pewno nie takie sukcesy o jakich mówi burmistrz.
Dziwię się tylko radnym, którzy łykają bezkrytycznie te kolorowe, a niektórzy nawet starają się wmawiać ludziom, że jest dobrze. To, że burmistrz opowiada bajki o wzroście to zrozumiałe, bo od poparcia wyborców zależy jego dobrze płatna praca, ale chyba wśród radnych mógłby się znaleźć jeden myślący i zapytać ile przybyło miejsc pracy w ciągu 15 lat. Dodatkowo dopytałbym ile z tego przypada na posady w urzędzie, podległych burmistrzowi jednostkach i spółkach.
Proponuję prezentację powiększyć o wykresy
- liczba uczniów w szkołach
- liczba dzieci w przedszkolach
- liczba osób nieubezpieczonych bez prawa do opieki zdrowotnej
- liczba samobójstw
- liczba rozwodów

zobaczymy czy te słupki będą tak ładnie opisywać rozwój miasta


Do "mex"; Facet, jesteś genialny ! Popatrz, jak mało trzeba, żeby wszystko wiedzieć ! A swoją drogą, to szkoły należy jak najszybciej rozliczyć, szczególnie stowarzyszeniowe, które nie powinny istnieć już dawno ! Jak wiadomo, są szkoły, które bazują tylko na uczniach tzw. pozyskiwanych, czyli spoza rejonu. A skoro są pieniądze na ich dowożenie na wioski, to znajdą się pieniądze na ich dowożenie do miast (są autobusy bezpłatne). Jak świat światem, nigdy szkoły wiejskie nie miały się tak bezpańsko, jak teraz. Mimo, że uczniów jest po garstce w klasach i nie wszystkie oddziały są utworzone. I na dodatek zatrudniają dyrektorzy swoich "zastępców", przy 6-8 oddziałach, co nie jest zgodne z Kartą Nauczyciela. Bo, podobno dyrektorzy sobie nie radzą sami, ha, ha. Szukają pieniędzy? Chyba nie tam, gdzie trzeba !

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: