Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

20180530 151328
Jak co sesję, Radny Wanicki wprowadza swoje monologi na różne tematy. W kwietniu było o demografii, w maju o wskaźnikach ekonomicznych - to  przy okazji sprawozdania rocznego z wykonania budżetu za 2017 rok. Radny porównuje gminę do innych, tych lepszych, które mają sukcesy - a więc tych, na których terenach działa wiele firm, które płacą podatki, a i wiele terenów gminy jest własnością innych podmiotów. Gmina żyje z podatków, które trafiają do budżetu bezpośrednio bądź pośrednio - budżetu państwowego.  Jak można porównywać Głuchołazy do choćby gminy Kobierzyce. Gminy o bardzo dogodnej lokalizacji dla inwestycji, o dostępie do węzłów komunikacyjnych i dysponującej terenami dla firm. Proszę radnego - ględzenie o cyferkach nie służy rozwojowi. A to ględzenie doprowadza już do "szewskiej pasji" innych radnych, którzy mają serdecznie dosyć już tego. Gdyby jeszcze te monologi były poparte pomysłami na polepszenie sytuacji. A radny tylko marudzi i narzeka. Nie podaje sposobu będącego remedium na przedstawiony stan. Więc po co to? 20 minut mówienia o cyferkach, które tak naprawdę niczego nie wnoszą - bo i co mogą wnieść? Budżet nie jest z gumy, jak co niektórzy myślą. Dochody także są w większym lub mniejszym stopniu co rok jednakowe. Nie ma się łudzić, że dorównany najlepszym. Nigdy tak nie będzie. Nie na tym terenie, nie z takimi a nie innymi warunkami dla rozwoju przedsiębiorczości.

Tyle naszego komentarza. A teraz nagranie z sesji. Ponieważ dyskusja należała do dłuższych, wypowiedzi podzieliliśmy na kolejno zabierających głos:

Kolejno:

Radny Wanicki:

Burmistrz Supryczyński:

Wiceburmistrz, Roman Sambor:

Skarbnik Gminy, Sławomir Deko:

I na koniec Radny Baran i ponownie Wanicki a poniżej końcówka dyskusji, gdzie głos zabiera Radny Gębala, Wanicki i Bolesław Stychno.

Potem Burmistrz zaprezentował dokument, który prezentuje wyniki gminy za poprzedni rok. Dokument został już upubliczniony na stronie urzędu. Na jego upublicznienie włodarze się zdecydowali po naszym telefonie oraz wysłaniu przed Radnego/Redaktora Wanickiego prośby o informację publiczną. My go pokażemy w artykule obok. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: