Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

20180530 151328
Jak co sesję, Radny Wanicki wprowadza swoje monologi na różne tematy. W kwietniu było o demografii, w maju o wskaźnikach ekonomicznych - to  przy okazji sprawozdania rocznego z wykonania budżetu za 2017 rok. Radny porównuje gminę do innych, tych lepszych, które mają sukcesy - a więc tych, na których terenach działa wiele firm, które płacą podatki, a i wiele terenów gminy jest własnością innych podmiotów. Gmina żyje z podatków, które trafiają do budżetu bezpośrednio bądź pośrednio - budżetu państwowego.  Jak można porównywać Głuchołazy do choćby gminy Kobierzyce. Gminy o bardzo dogodnej lokalizacji dla inwestycji, o dostępie do węzłów komunikacyjnych i dysponującej terenami dla firm. Proszę radnego - ględzenie o cyferkach nie służy rozwojowi. A to ględzenie doprowadza już do "szewskiej pasji" innych radnych, którzy mają serdecznie dosyć już tego. Gdyby jeszcze te monologi były poparte pomysłami na polepszenie sytuacji. A radny tylko marudzi i narzeka. Nie podaje sposobu będącego remedium na przedstawiony stan. Więc po co to? 20 minut mówienia o cyferkach, które tak naprawdę niczego nie wnoszą - bo i co mogą wnieść? Budżet nie jest z gumy, jak co niektórzy myślą. Dochody także są w większym lub mniejszym stopniu co rok jednakowe. Nie ma się łudzić, że dorównany najlepszym. Nigdy tak nie będzie. Nie na tym terenie, nie z takimi a nie innymi warunkami dla rozwoju przedsiębiorczości.

Tyle naszego komentarza. A teraz nagranie z sesji. Ponieważ dyskusja należała do dłuższych, wypowiedzi podzieliliśmy na kolejno zabierających głos:

Kolejno:

Radny Wanicki:

Burmistrz Supryczyński:

Wiceburmistrz, Roman Sambor:

Skarbnik Gminy, Sławomir Deko:

I na koniec Radny Baran i ponownie Wanicki a poniżej końcówka dyskusji, gdzie głos zabiera Radny Gębala, Wanicki i Bolesław Stychno.

Potem Burmistrz zaprezentował dokument, który prezentuje wyniki gminy za poprzedni rok. Dokument został już upubliczniony na stronie urzędu. Na jego upublicznienie włodarze się zdecydowali po naszym telefonie oraz wysłaniu przed Radnego/Redaktora Wanickiego prośby o informację publiczną. My go pokażemy w artykule obok. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Adam
+4

Adam

"Media w Polsce nie są już bezstronne"
"Wybraliśmy taką a nie inną opcję"
"To nasz punkt widzenia"
Brawo Panie redaktorze, brawo...
mex
+7

mex

Pozwolę sobie napisać kilka słów do Pana Redaktora i proszę tego nie traktować jako złośliwości. Wydaje mi się, że w Pana artykułach pojawia się coraz więcej Pana prywatnych opinii, a coraz mnie informacji. Mieszkańcom Głuchołaz wystarczą informację, a opinie wyrobią sobie sami. Mieliśmy już jednego "redaktora" któremu wydawało się, że jego misją jest podzielić się z całym światem tym co ma do powiedzenia i teraz mało kto tęskni za jego gazetą. Osobiście uważam, że w tej gazecie poruszono bardzo wiele ważnych problemów dla naszego miasta i pomogła ona wiele zmienić na lepsze, ale styl, osobiste urazy i zaangażowanie polityczne redaktora przesądziły o jej losach. Mam nadzieję, ze to tylko moje mylne odczucia i Pan Redaktor nie zaangażuje się w politykę, a portal nadal będzie cennym źródłem obiektywnych informacji.


Pozwolę sobie odpowiedzieć. Od dłuższego czasu chcemy się przeciwstawić innemu portalowi, który przedstawia punkt widzenia jego właściciela i radnego zarazem. Ten portal radnego przedstawia zawsze w dobrym tonie - jeszcze nigdy nie napisał o tym co złego zrobił w gminie ten radny. To zresztą chyba oczywiste. Radny popełnia błędy i na sesji oprócz tego radnego, który te sesje nagrywa nie ma nikogo z mediów. Dlatego nie możemy pozwolić, by radny się wybielał mając do dyspozycji swój portal. Stąd rola pokazania tego, co dzieje się na sesji spadła na nas - niestety, nie ma innych mediów na sesji. Nie pozwolimy, by radny przedstawiał się jako walczący z władzą, mający czyste intencje na swoim portaliku z jedynie swojej, rzekomo słusznej strony.

Media w Polsce nie są już bezstronne. Wystarczy wejść na dowolny serwis informacyjny. Media podzieliły się od czasów nastania obecnych rządów na dwa spolaryzowane obozy - pro władzy PiS i przeciwne. Już nikt z dziennikarzy nie sili się na bezstronność. Te czasy minęły. My wybraliśmy taką a nie inną opcję. A co do krytyki - jak trzeba to i obecny burmistrz "oberwie" od nas, co już wielokrotnie robiliśmy - artykuły o podatkach (Wyciskanie Cytryny), o krytym kąpielisku. To kwestia czasu, gdy znów znajdziemy temat. Na razie na tapecie Powiat, w którym rządzi kolejno: PSL, SLD, PO i sekretarz z PiS. Aby nie było niedomówień - ten portal "To nasz punkt widzenia".

Pozdrawiam i dziękuję za rzeczową krytykę. Przemysław Pastucha
Mieszkaniec
+25

Mieszkaniec

Czyli rozumiem Panie redaktorze że obecna ZŁA sytuacja gminy nie jest spowodowana beznadziejnym zarządzaniem przez burmistrza tylko niefortunnym usytuowaniem miasta a budżet bez względu na to czy jest wydawany na ściągnięcie inwestorów czy na beznadziejny basen nie ma znaczenia w rozwoju miasta. Brawo za świetną znajomość zarządzania finansami publicznymi oraz obronę dotychczasowej władzy, bardzo rzetelne podejście...
OJOJ
+11

OJOJ

Tym Panom już podziękujemy. Czas na nowych, myślących ludzi, którzy mino wszystko chcą pozostać w tym pięknym mieście. Nazywa się ono "MOJA MAŁA OJCZYZNA".
OLO
-7

OLO

A Bolesław Stychno zna każdy dom w gminie spisując liczniki zużycia wody, na burmistrza go dawać!

  DO GÓRY

Przeczytaj także: