Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 minuty)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.




Przeczytałeś już: 0% artykułu

img 9108
- Nie udało się pozyskać środków na utrzymanie Domu Dziennego Pobytu przy ul. Lompy - poinformował właśnie na sesji Rady Miejskiej dyrektor ZOZ-u, Artur Grychowski. 



 Przykra nowina, tym bardziej, że DDOM funkcjonował bardzo dobrze i był chwalony przez pensjonariuszy. Niestety, program, który finansował te kilkadziesiąt podobnych ośrodków na terenie kraju w liczbie około 50-ciu został wraz ze zmianą rządu w 2015 zlikwidowany. Do Głuchołaz nie trafi już 980 tysięcy na półtora roku funkcjonowania placówki. 

Rząd PiS skasował pieniądze, które trafiały do tych ośrodków, a to było główne źródło finansowania placówek. W zamian proponuje inny program, Senior +, który przewiduje przeznaczenie na  jednego pensjonariusza około 300 złotych, gdy tymczasem w modelu, który dotąd funkcjonował, pobyt jednego pensjonariusza kosztował około 2800 złotych. To znacząca różnica. Za 300 złotych nie można zapewnić seniorowi praktycznie żadnych atrakcji czy zabiegów rehabilitacyjnych czy leczniczych. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Bareja
+10

Bareja

Bo do kościoła ma chodzić jak chory jest (czy stary), nie do szpitala, lekarza. Modlić się o zdrowie (każdy Pis-ior powinien) do toruńskiego biznesmena, bo tam płyną pieniążki, grube bańki podatników!
zapytanko
+18

zapytanko

czy to ten sam dyrektor się starał o te pieniądze, co tak skutecznie od lat prowadzi nasz głuchołaski szpital i już prawie całkiem go zamknął dzięki swojej skuteczności???!!!
4321
+12

4321

Gdzie nie spojrzeć, wszystko się wali, krzywe ulice i chodniki, ohydne domy. Zdrój do gruntownej poprawki, basen z zimną wodą.......chodniki "dziwolągi" przy krzyżówce Chopina z Karłowicza, szpitale bez obsady i do zamknięcia ich oddziały. Ludzie, gdzie my żyjemy? Niektórzy radni i dyrektorzy nie myszą ujawniać swoich zarobków. No, kpina dokładna! Szkoda, że jeszcze są tacy zapaleńcy, którzy, tak jak ja, WIERZĄ w lepsze, ładniejsze jutro. Mieszkam tu 65 lat i nie zawsze było aż tak źle.
jaga
+9

jaga

Gdzie kochany Socjalizm, gdzie kochany PRL, wtedy wszystko pięknie funkcjonowało a teraz kapitalistyczny syf kiła mogiła
jasioo
+14

jasioo

Pisowcy karmią tylko swój tępy elektorat, żeby posłusznie głosował.
Wszystkie sprawdzone, pożyteczne inicjatywy zostały skasowane.
Karmią swoich misiewiczów, za to mają 35% poparcia.

  DO GÓRY

Przeczytaj także: