Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

rudawa plac zabaw
Bodzanów - Rudawa. Tu także mieszkają dzieci i młodzież. Swego czasu dzieci mogły się bawić na placu zabaw przy świetlicy w Rudawie. Ale to były stare czasy, gdy świetlica jak i plac zabaw znajdowały się pod opieką tamtejszych zakładów papierniczych. Z czasem ten plac popadał w ruinę. Dwa lata temu znalazł się mieszkaniec, który postanowił coś zrobić dla tych najmłodszych. Plac zabaw został skromnymi środkami przywrócony do stanu, gdy znów ci najmłodsi mogli na nim spędzać czas.  Ale nikt mieszkańcowi nie chciał pomóc nawet w koszeniu traw. Wobec tego, i sam inicjator stracił siły i motywację, by nadal interesować się miejscem, gdzie najmłodsi mogliby się bawić. I tak plac zabaw znów popadł w zapomnienie. Zarasta trawą. Spójrzcie zresztą sami na zdjęcia. 

Otrzymaliśmy na onlinekontakt list od młodej mieszkanki wioski z prośbą o nagłośnienie tematu. To też niniejszym czynimy. 

Ciepło, coraz cieplej. My, młodzież i dzieci, mieszkańcy Bodzanowa, Rudawy i Nowego Świętowa uprzejmie pytamy władze, sołtysa wsi i naszego radnego: czy przejeżdżając codziennie koło naszego Placu Zabaw w Rudawie nie jest Wam wstyd jak wygląda ten Plac, który porosła łąka i niedługo nie będzie go widać (z resztą tak jak małych dzieci, które wejdą w te zarośla chcąc dostać się do huśtawki lub graczy szukających piłki w tej wielkiej trawie) ? Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, tak samo zresztą jak wybory samorządowe. Stanowiska, diety i klapki na oczach… Może by się tak ktoś łaskawie pochylił nad tym problemem. 

Czy ktoś pomoże dzieciakom znów mieć skromny, ale w pobliżu, miejsce, gdzie będą mogły spędzać czas? Bo trudno o to, by jeden człowiek, który przywrócił plac do użytku, mógł nadal to robić. Tu trzeba pomocy sołectwa i władz. Bo jak na razie trudno to miejsce nazwać placem zabaw. A jeszcze w kwietniu na sesji dyskutowano o placach zabaw i ich stanie. 

img_1527096291867img_1527096300665img_1527096308069img_1527096316604img_1527096340155rudawa_plac_zabaw


Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

jesio
+4

jesio

Nie ma rzeczy niczyich-ktoś jest właścicielem tego terenu i do niego należy obowiązek należytego utrzymania.Może burmistrz spojrzy do ewidencji gruntów i skończy dyskuję na temat obowiązku właścicielskiego.A może Straż Miejska zrobi komuś na rękę? pozdro.jesio :P
123
+6

123

Tak, tak. Może by ktoś to jeszcze czytał? nikogo nie interesują Wasze prywatne uwagi, choć, niestety POWINNY !!! Na łamach tych stron znajdują się niedociągnięcia i braki z różnych dziedzin życia. Wystarczyłoby, by nasi radni częściej czytali takie informacje. Nie trzeba byłoby słuchać tych fars, płynących z ich ust na tzw. posiedzeniach. Śmiechu warte.
Obiektywny
+2

Obiektywny

Proszę oto wyzwanie dla Wichrowego Wzgórza, praca na świeżym powietrzu, bardzo szczytny cel.Prosze pokazać prawdziwe oblicze czy potraficie tak prężnie nieść pomoc innym.
Marki
+3

Marki

Wielka wojna ojczyźniana o plac zabaw. A dzieci patrzą na to z boku i uczą się od nas zawiści. Jakie to polskie...
ks
+8

ks

Ten plac zabaw znajduję sie w Bodzanowie wiec niech Bodzanów sie tym zajmie a nie mieszajcie do tego nowego swietowa7
miki
+10

miki

Zlikwidowac i po problemie kto mądry robi jeden plac zabaw kolo drugiego jest na stadionie w nowym swietowie trzeba bylo go rozbudować a nie stawiać obok drugi nawet jak byla wykoszona trawa to i tak większość dzieci z rodzicami wybierali plac zabaw w nowym swietowie stadion lub szkola pozdrawiam
Kamila
+9

Kamila

A co z placami zabaw w mieście?? Czy ktoś w końcu zrobi porządek na placu za Liceum bo tam gwoździe wystają.
info
+7

info

W Nowym Św w odległości 300 metrów (może nawet nie) jest boisko i plac zabaw na którym widuję dzieci. O ile pamiętam przy przedszkolu też coś jest. Szkoda, że rudawski placyk zarasta, ale czy jest on potrzebny, czy nie lepiej przenieść z niego co jest dobre w miejsce o które się dba.
Czy na Nowy Św nie wystarczyłby fajny kompleks przy boisku - kiedyś było nas dużo więcej (dzieciaków) i wystarczało (był jeszcze basen), a w tym czasie w Bodzanowie nie było nic. Z resztą Bodzanów wraca do chlubnej tradycji "nic" - wygranie budżetu obywatelskiego od dwóch co najmniej lat przekształciło boisko w sympatyczny trawnik, a drużyna gra w Głuchołazach.
janina
+6

janina

Pogonić radnego i panią sołtys.Wstydzić się powinni że pchają się do koryta i nic nie robią.Czas zrobić zmiany!!!

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: