Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Czy przeniesienie PSP2 do nowej lokalizacji jest słuszne?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

rudawa plac zabaw
Bodzanów - Rudawa. Tu także mieszkają dzieci i młodzież. Swego czasu dzieci mogły się bawić na placu zabaw przy świetlicy w Rudawie. Ale to były stare czasy, gdy świetlica jak i plac zabaw znajdowały się pod opieką tamtejszych zakładów papierniczych. Z czasem ten plac popadał w ruinę. Dwa lata temu znalazł się mieszkaniec, który postanowił coś zrobić dla tych najmłodszych. Plac zabaw został skromnymi środkami przywrócony do stanu, gdy znów ci najmłodsi mogli na nim spędzać czas.  Ale nikt mieszkańcowi nie chciał pomóc nawet w koszeniu traw. Wobec tego, i sam inicjator stracił siły i motywację, by nadal interesować się miejscem, gdzie najmłodsi mogliby się bawić. I tak plac zabaw znów popadł w zapomnienie. Zarasta trawą. Spójrzcie zresztą sami na zdjęcia. 

Otrzymaliśmy na onlinekontakt list od młodej mieszkanki wioski z prośbą o nagłośnienie tematu. To też niniejszym czynimy. 

Ciepło, coraz cieplej. My, młodzież i dzieci, mieszkańcy Bodzanowa, Rudawy i Nowego Świętowa uprzejmie pytamy władze, sołtysa wsi i naszego radnego: czy przejeżdżając codziennie koło naszego Placu Zabaw w Rudawie nie jest Wam wstyd jak wygląda ten Plac, który porosła łąka i niedługo nie będzie go widać (z resztą tak jak małych dzieci, które wejdą w te zarośla chcąc dostać się do huśtawki lub graczy szukających piłki w tej wielkiej trawie) ? Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami, tak samo zresztą jak wybory samorządowe. Stanowiska, diety i klapki na oczach… Może by się tak ktoś łaskawie pochylił nad tym problemem. 

Czy ktoś pomoże dzieciakom znów mieć skromny, ale w pobliżu, miejsce, gdzie będą mogły spędzać czas? Bo trudno o to, by jeden człowiek, który przywrócił plac do użytku, mógł nadal to robić. Tu trzeba pomocy sołectwa i władz. Bo jak na razie trudno to miejsce nazwać placem zabaw. A jeszcze w kwietniu na sesji dyskutowano o placach zabaw i ich stanie. 

img_1527096291867img_1527096300665img_1527096308069img_1527096316604img_1527096340155rudawa_plac_zabaw


Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: