Drukuj
(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

32779980 2122444451307119 2810832980270907392 o
Jeszcze do 2002 roku na parterze już walącej się kamienicy przy numerze 9 była kwiaciarnia, przedtem jeszcze - warzywniak. Potem, z racji zaniedbań i sypiącej się konstrukcji, kamienica została zamknięta. Zawalił się dach, poddasze, piętro. I tak to stało przez, jak na szybko liczymy, 16 lat.  Zmieniły się czasy. O ile po tym, jak kamienica nr 9 stała się ruderą, były plany jej wyremontowania, to przeszkodził temu kryzys finansowy. Dziś takiego, jaki przekreślił plany remontów wielu nieruchomości, kryzysu z 2008 roku już nie ma. Są za to drożejące usługi i materiały, Ale to nie zraziło nowego właściciela ruiny przy numerze 9, którzy od niedawna zaczął, wspólnie z GKTBS-em, remont. Ale zanim to nastąpi, trzeba było współnych działań.

Kamienica po lewej na zdjęciu, nr 7, należąca do GKTBS dzieli ścianę z nieistniejącą już kamienicą nr 9. A ponieważ jej nie ma, ściana boczna nr 7 była narażona na obsunięcie. Dlatego nowy właściciel 9-tki wraz z gminną spółką wybudował pomiędzy 7 a kamienicą nr 11 po prawej, należącą do prywatnego właściciela, kratownicowe stężenie. To ma wzmocnić ścianę 7-ki, na czas całkowitego rozebrania ruiny z numeru 9. Potem nowy właściciel 9-tki będzie w tym miejscu stawiał nowy budynek a kratownice w miarę postępu prac, demontował. 

Doczekaliśmy się w końcu czasów, gdy Kościuszki nie będzie oszpecona ruiną, na której stropie zaczął rosnąć już las. W nowym budynku na parterze ma znaleźć się miejsce na działalność handlowo - usługową, natomiast na piętrze, prawdopodobnie mieszkania. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0