Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

32779980 2122444451307119 2810832980270907392 o
Jeszcze do 2002 roku na parterze już walącej się kamienicy przy numerze 9 była kwiaciarnia, przedtem jeszcze - warzywniak. Potem, z racji zaniedbań i sypiącej się konstrukcji, kamienica została zamknięta. Zawalił się dach, poddasze, piętro. I tak to stało przez, jak na szybko liczymy, 16 lat.  Zmieniły się czasy. O ile po tym, jak kamienica nr 9 stała się ruderą, były plany jej wyremontowania, to przeszkodził temu kryzys finansowy. Dziś takiego, jaki przekreślił plany remontów wielu nieruchomości, kryzysu z 2008 roku już nie ma. Są za to drożejące usługi i materiały, Ale to nie zraziło nowego właściciela ruiny przy numerze 9, którzy od niedawna zaczął, wspólnie z GKTBS-em, remont. Ale zanim to nastąpi, trzeba było współnych działań.

Kamienica po lewej na zdjęciu, nr 7, należąca do GKTBS dzieli ścianę z nieistniejącą już kamienicą nr 9. A ponieważ jej nie ma, ściana boczna nr 7 była narażona na obsunięcie. Dlatego nowy właściciel 9-tki wraz z gminną spółką wybudował pomiędzy 7 a kamienicą nr 11 po prawej, należącą do prywatnego właściciela, kratownicowe stężenie. To ma wzmocnić ścianę 7-ki, na czas całkowitego rozebrania ruiny z numeru 9. Potem nowy właściciel 9-tki będzie w tym miejscu stawiał nowy budynek a kratownice w miarę postępu prac, demontował. 

Doczekaliśmy się w końcu czasów, gdy Kościuszki nie będzie oszpecona ruiną, na której stropie zaczął rosnąć już las. W nowym budynku na parterze ma znaleźć się miejsce na działalność handlowo - usługową, natomiast na piętrze, prawdopodobnie mieszkania. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Ehehe
-1

Ehehe

Gratuluję inwestycji.
Co drugi lokal usługowy w mieście stoi pusty, mieszkań na wynajem lub sprzedaż od groma.
Inwestycja na pewno się zwróci... za jakieś 150 lat :)
Ktoś.
-5

Ktoś.

Droga Tereso zanim zaczniesz coś pisać to sprawdz informację. Ta rudera została kupiona za dużo, dużo więcej niż jeden grosz od poprzedniego prywatnego właściciela który miał ją remontować. Gmina pozbyła się budynku ładne kilka temu i też nie za półdarmo.
Teresa
+6

Teresa

Czy nowym właścicielem jest Mariusz R.?Czy to zbieg okoliczności że teść jest radnym i pracuje w Gtbsie...rudera kupiona za jeden grosz

  DO GÓRY

Przeczytaj także: