FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 20170927 165800
 - Z powodu choroby lekarza nocna i świąteczna opieka medyczna odwołana - takiej treści komunikat mogą dziś znaleźć chorzy na drzwiach przychodni zdrowia. Optima nie przyjmuje dziś pacjentów.  - Strach się bać. W mieście nie ma lekarza. Wewnętrzny zamknęli, lekarza nie ma. A co jak nie ma auta w domu? Syn skończył szkołę i wyjechał do pracy z Głuchołaz. I niech nie wraca - mówi nam przez telefon zdenerwowana kobieta.

A to, że nie ma lekarza nie zdarzyło się pierwszy raz. Kartka z informacją o L4 lekarza przyjmującego w ramach świątecznej opieki zdrowotnej już wisiała na drzwiach. Spróbowaliśmy zadzwonić pod podany numer - ten, jako że lekarza nie ma - głuchy. 

 - Cyrk. Normalnie cyrk. - komentuje kobieta.  - Trzeba życzyć szczęścia i zdrowia mieszkańcom. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

annka
+2

annka

i dziwia sie ze ludzie mlodzi wyjezdzaja ,wszystko pozamykali ,do biura pracy trzeba jechac a skad brac jak nie ma pracy a nie ubezpieczonym byc to nigdzie cie nie przyjma,brak oddzialow wew.,chirurgi,ginekologii(kobiet nie ma w glucholazach sie pytam,)nie kazdego stac na wyjazdy iprywatne wizyty ,dalej dzieciecego tez nie ma jak rodzice nie pracuja i nie maja auta to czym maja jechac do nysy odpowiedzcie radni a nie o glupotach gadacie a najwazniejsze rzeczy leza odlogiem ,dlaczego zlikwidowano to wszystko nie umiecie zawalczyc o swoje ?pytam sie co dalej z wewnetrznym oddzialem ?grunt ze duza psychiatria jest bo wkrotce wszyscy tam wyladujemy.mlodzi niech stad uciekaja jak najdalej tu nie ma perspektyw zadnych,w urzedach co kolwiek zalatwic to porazka w opiece po 5 osob w pokoju a nic od reki nie zalatwisz zmieniaja co chwile osoby ,nie wiadomo kto teraz do kogo nalezy w kwietniu kto inny a w maju juz nastepni.zrobic redukcje to ze wszystkim sie wyrobia i zdaza w czasie ,bo pieniadze tez nie zawsze sa o tej dacie co powinny ,bo pozno przelewy poszly,to niech zostanie po godzinach jak sie nie wyrabia jak ma byc w tym dniu to ma byc nie wszyscy sa w banku spoldzielczym .
alicyrk
+2

alicyrk

"Doprowadzić lekarza siłą" ?. Firma prywatna, radni nie mogą zajmować się sprawami ochrony zdrowia w naszej gminie. Pozostaje powołać społeczny komitet "obrony pomocy medycznej w soboty i święta."
Można tylko zaapelować do Burmistrza i myślących radnych(jest ich nie wielu w tej Radzie) o pomoc w rozwiązaniu problemu. Na demokratę z Nowego Świętowa lepiej nie liczyć, wszak specjalizuje się w rozróbach politycznych i liczeniu dudków, z tytułu zajmowania intratnych posad np. ZAK Kędzierzyn 70 tyś PLN.
Niechciany pacjent
+11

Niechciany pacjent

To może i dobrze, niech diabli pożrą tę nocną firmę. Miałem okazję zaliczyć kilka wizyt w ostatnich latach wraz z żoną. Za każdym razem był inny lekarz, ale ton wizyty podobny. Wielkie pretensje, dlaczego i jakim prawem człowiek do niego przyszedł i zakłócił mu mir spokoju podczas jego spokojnego wypoczynku (czytaj: zaliczania dniówki). W marcu żona miała wizytę przed północą u lekarza K.(z naszego miasta), to był istny horror a nie wizyta. Pan Doktor oświadczył, że jedyne choroby jakie uznaje to zawał i ostry ból brzucha a inne przypadki zagrażające życiu to bzdury. Jak dowiedziałem się później, takiego traktowania pacjentów było więcej. Dziękuję za takich lekarzy.
tes
+6

tes

Cytuję mex:
Już widzę tę chorobę przypadkowo w długi weekend. Ciekawe gdzie odbywa się leczenie chorego lekarza? Na południu Włoch czy w Turcji? Co na to NFZ ? Ktoś może wie czy to jest zgodne z umową z NFZ i czy NFZ płaci kasę za zamkniętą przychodnię?


Jak na kurację to tylko Madera i koniecznie w dobrym towarzystwie.
CIEKAWSKI
+5

CIEKAWSKI

Cytuję mex:
Już widzę tę chorobę przypadkowo w długi weekend. Ciekawe gdzie odbywa się leczenie chorego lekarza? Na południu Włoch czy w Turcji? Co na to NFZ ? Ktoś może wie czy to jest zgodne z umową z NFZ i czy NFZ płaci kasę za zamkniętą przychodnię?


Bo to poważna jakaś epidemia do Głuchołaz zawitała ;-) Lekarz chory, pielęgniary chore...
Lekarz jest chory - zdarza się (chociaż nie rozumiem gdzie jest cała reszta głuchołaskich lekarzy w zaistniałej awaryjnej sytuacji).
Ale jeżeli chodzi o pielęgniarki z gabinetu zabiegowego, to niby co to ma być - jakaś solidarność z lekarzem, czy co? Czy choroba Pana Doktora uniemożliwiła im dzisiaj zmierzenie cukru cukrzykowi, który zaskoczony odbił się od drzwi? Albo zrobienie zastrzyku? No to brawo Wy! Pozamykać w diabły taką przychodnię. Ledwie tam dzisiaj doczłapałem i nie załatwiłem nic! Syn zawiózł mnie do Prudnika. Skoro muszę jechać do Nysy lub Prudnika, to będę tam jeździł. Głuchołaskim Państwu już dziękuję. Nie będę bronił ani szpitala, ani w przyszłości tej przychodni. Już nie!
mex
+13

mex

Już widzę tę chorobę przypadkowo w długi weekend. Ciekawe gdzie odbywa się leczenie chorego lekarza? Na południu Włoch czy w Turcji? Co na to NFZ ? Ktoś może wie czy to jest zgodne z umową z NFZ i czy NFZ płaci kasę za zamkniętą przychodnię?
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: