Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

dsc 9998
Nie powiódł się plan uruchomienia przy nowo powstałej reumatologii pododdziału wewnętrznego. Nadzieję o takim rozwiązaniu trudnej sytuacji mieszkańców gminy dawał jeden z lekarzy, który obiecał, że do połowy kwietnia podejmie decyzję o zatrudnieniu się w głuchołaskim szpitalu. Jednak, jak informuje nas Wicestarosta, Piotr Wożniak, lekarz odmówił zatrudnienia się w Głuchołazach. To oznacza, że zawieszona interna nadal będzie świecić pustkami. Tymczasem Wicestarosta nadal próbuje zachęcić do pracy internistę. A skoro portale branżowe i lokalne ogłoszenia nic nie dały, do pracy zaprzągł ogólnokrajowe media. Jedno z takich najpopularniejszych opublikowało artykuł o tym, że w Głuchołazach brakuje lekarza. 

Nie ważne jak o nas mówią, ważne by mówić - w myśl tej maksymy w mediach ogólnokrajowych: TVN24 i PAP pojawiły się informacje o sytuacji w Głuchołaskim szpitalu. W ten sposób wicestarosta chce dotrzeć do możliwe szerokiego kręgu potencjalnych zainteresowanych zmianą pracy ale i miejsca zamieszkania. 

O tym , jak trudne są warunki znalezienia lekarza można wywnioskować z najbliższego podwórka. Problemy ze specjalistami pojawiły się w m.in. Kluczborku. Chwilowo brak lekarzy został zażegnany, jednak dziś dowiadujemy się, że 6 lekarek, które podjęły w tamtejszej internie pracę, teraz złożyło wypowiedzenia. To oznacza zawieszenie działalności Kluczborskiej interny po 3 miesiącach po jej uruchomieniu. Argumentem podnoszonym na wypowiedzeniach pracy przez lekarzy jest brak SOR, co oznacza dodatkowe obciążenie dla pracującego na oddziale internisty, który musiał obsłużyć także izbę przyjęć. 

Ten argument, jakie składają Kluczborscy lekarze był także podnoszony przez głuchołaskich lekarzy interny, którzy złożyli wypowiedzenia z pracy. Często musiały przerywać przeprowadzane zabiegi na oddziale, by schodzić na parter do izby przyjęć. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Marco
+3

Marco

Przecież to „polityka naszego miasta”
Przyjmuje się dyrektorów( przykład LO i szpitala) z poza miasta Głuchołaz, po co?. No właśnie po to aby zwolnił ludzi, albo tak się robi aby ludzie sami się zwalniali. Taki dyrektor z powrotem wyjeżdża a „ nasi „ mówią , że to nie my. Żenada i hańba jak się głuchołaskie społeczeństwo traktuje . Tak , Tak swoi swoich tak traktują a udają , że to nie oni.
an
+2

an

Cytuję oklaski:
i tu należą się brawa dla pana dyrektora,który znowu jest na urlopie... jak wróci to pewnie jeszcze jakiś oddział zamknie,bo doświadczenie w tym ma jak mało kto.

juz wszystkie oddzialy poszly gdzie my sie mamy leczyc moze czas na zmiane dyrektora skoro sobie nie radzi z problemami
oklaski
-2

oklaski

Cytuję Dziadek:
To ile otrzymali w Nysie lekarze, którzy zrezygnowali z pracy w poprzednim oddziale wewnętrznym naszego szpitala?

otrzymali pensję plus swięty spokój i gwarancję,że czasem będą mieli wolny weekend.
oklaski
+9

oklaski

i tu należą się brawa dla pana dyrektora,który znowu jest na urlopie... jak wróci to pewnie jeszcze jakiś oddział zamknie,bo doświadczenie w tym ma jak mało kto.
Marco
+4

Marco

Cytuję Dziadek:
To ile otrzymali w Nysie lekarze, którzy zrezygnowali z pracy w poprzednim oddziale wewnętrznym naszego szpitala?


Na pewno mniej.
Czy nie rozumiecie, że w takiej małej mieścinie już nie będzie sie opłacało prowadzic szpitala -interii, szkoły, itd. Jest to bolesne ale niestety tak juz jest.
Nie rozumiecie ludzie,że jak nie ma firm ,zakładów to i nie ma ludzi.
Wcześniej pisałam o wszystkim, będzie jedna szkoła, szpital-który będzie sie specjalizował w jendej dziedzinie i jedna przychodnia( moze z dwoma lekarzami-"pierwszego dotyku".).....bo po co wiecej.
Emeryci może lepiej na tym skorzystają , bo przynajmniej zawiozą ich do szpitala gdzie lekarz się kształci rozwija , bo będzie pracował w szpitalu specjalistycznym.
W Niemczech , w Irlandii , w Anglii, itd już jest tak dawno.
Głuchołazy to już większa wioska, niestety tak jest.
Można przyjechac wypocząć, jesli ktoś ma jeszcze rodziny, a jak nie ma to już nie będzie przyjeżdżał bo i jakie tutaj są atrakcje.
Dziadek
+14

Dziadek

To ile otrzymali w Nysie lekarze, którzy zrezygnowali z pracy w poprzednim oddziale wewnętrznym naszego szpitala?
Pacjent
+21

Pacjent

Najlepiej niech wszystko pozamykają ludzie zaczną wymierać bo nie będzie ani szpitala ani lekarzy. Dla nich nie liczą się ludzie tylko pieniądze a ludzi traktują jak zwierzęta doświadczalne.
mex
+14

mex

wg onetu proponują 15 tysięcy na rękę + mieszkanie za darmo i nie ma chętnych. Ciekawi mnie jaka kwota jest odpowiednia dla lekarza w Głuchołazach?
Zawsze zastanawiałem się skąd się bierze te specyficzne podejście lekarzy do większości pacjentów.
Teraz już rozumiem. Skoro lekarz zarabia 15 tys a pacjent 1,5 to pod gabinetem zawsze musi stać 10 osób w kolejce.

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: