FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
aleksandrowka
Po kilku latach niepewności są nareszcie konkretne ustalenia. Powiat chce kupić nieruchomość byłego sanatorium dla dzieci. Wczoraj o sprawie pisało Radio Opole, które informowało, że plany powiatu będą dotyczyć dzieci.  My dziś dowiedzieliśmy się więcej. Oficjalnie możemy już powiedzieć, że w budynku zostanie uruchomiony ośrodek rehabilitacyjny po chorobach nowotworowych. - Taki jest pomysł w starostwie. - mówi Piotr Wożniak. - Wstępnie jest pomysł dotyczący rehabilitacji dzieci po chorobach nowotworowych.  Będzie to opłacane z kontraktu z NFZ.  Wczoraj doszło do spotkania ze spółką i Zarządem Województwa i wszystko jest na dobrej drodze. Na najbliższej sesji w piątek będziemy przekazywać pieniądze na ten cel w formie uchwały. 

- Chcemy uniknąć sytuacji, by ten obiekt był u prywatnego inwestora.  - dodaje wicestarosta. - Bo powinno być w jurysdykcji samorządu lub publicznym.

Foto: Stobrawskie Centrum Medyczne

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

tes
+2

tes

Cytuję alicyrk:


Proponuję sprzedać cały majątek, na początek gminny być może nie będzie już żadnych długów.
Na szczęście nie wszyscy samorządowcy to cwaniacy i karierowicze. Społeczeństwo nie składa się z samych naiwnych. Przyjmij do wiadomości , że nie wszystko da się sprywatyzować zawsze istniał i będzie istniał majątek komunalny - ktoś musi tym zarządzać.Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze
To czy zaliczasz się do naiwnych zwanych przez klasyka(nie moje określenie tej grupy społeczeństwa) "ciemnym ludem" pozostawiam do Twojej oceny.


Pełna zgoda co do tego, że nie wszystko da się sprywatyzować. Np. drogi, parki, szkoły itp.
Niestety u nas od lat samorząd pozbywa się szkół, a prowadzi tartak. Widać w naszej gminie deski są ważniejsze niż mieszkańcy.
Moim zdaniem jeżeli samorządy poradzą sobie z tym czym mają się zająć czyli np. drogi i szkoły to może wtedy powinniśmy rozważyć poszerzenie zakresu działania. Na tę chwilę jak jadę Kolejową i przypomina mi się, że powiat chce zainwestować w Aleksandrówkę, to szlak mnie trafia.

Co do uczciwych samorządowców to wybory przed nami więc pokaż mi 11 kandydatów do naszej rady, plus jednego na burmistrza, którym można zaufać i uwierzyć, że po wyborach nie zaczną spłacać zobowiązań wobec kolegów. Ja takich nie znam. Nawet ci, którzy w większości spraw mają swoje zdanie i kręgosłup moralny nagle przy decyzjach związanych z obsadą stanowisk i podziałem pieniędzy zapominają o sumieniu i głosują wg linii partii lub spłacają zobowiązania.

Czekam na Twoje propzycje. Na kogo mam głsoować?
alicyrk
-3

alicyrk

Cytuję tes:
Cytuję alicyrk:
Cytuję tes:
do "alicyrk"

Pokazujesz przykład Bortniczuka i Kamińskiego, więc sam widzisz jak się zarządza państwowym majątkiem i kto dostaje tam pracę. I nie wmówisz mi, że to tylko PIS tak robi. Aleksandrówka jest własnością województwa a tam rządzi akurat PO i PSL. Zobacz jak obsadzane są w naszej gminie rady nadzorcze i zarządy. Sami apolityczni fachowcy z doświadczeniem w biznesie.


Nikomu nic wmawiam. Potwierdzasz - w województwie rządzi PO , PSL i niemiaszki. W naszej gminie rzeczywiście trzeba wymienić apolitycznych fachowców w radach i zarządach!.Problem w tym, że niektórzy z nich już się "przewąchali" z nową transparentną siłą ,demokratyczną kierującą się w działaniu" filantropią".
Aleksandrówka to typowy przykład przykrycia koryciarstwa tym razem pod szyldem PIS-u.Niech nikogo nie mylą stwierdzenia w rodzaju rządzi PO-PSL. W starostwie PSL-owski starosta już wyczuł właściwy trend i zwąchał się z PISiakami. Wcześniej nic się nie dało zrobić aż tu nagle. Przejęcie Aleksandrówki pasuje wszystkim- Staroście,transparentnym demokratom Panu Bortniczukowi i Kamińskiemu i pożal się Boże posłance na sejm , która na Aleksandrówce załapała się do sejmu. Teraz odtrąbią sukces, dla gawiedzi w Moszczance 2 maja odstawią show. Ciemny lud może to łyknie?
Jeżeli w wyniku tych"podchodów" ocaleje Aleksandrówka to będzie sukces.
Mimo wszystko jestem zwolennikiem własności samorządowej, trzeba tylko eliminować z samorządów takich cwaniaków, o jakich pisałem wcześniej. HEJ


Czyli co do faktów się zgadzamy, ale wyciągamy inne wnioski. Wiemy, że niezależnie kto będzie rządził obstawi to swoimi kolegami i doprowadzi do kolejnego upadku. Ja zatem proponuję to sprzedać i zaoszczędzić kilka milionów strat, a Ty wierzysz w samorząd mimo braku podstaw w faktach. Nie wiem kogo Ty nazywasz ciemnym ludem?


Proponuję sprzedać cały majątek, na początek gminny być może nie będzie już żadnych długów.
Na szczęście nie wszyscy samorządowcy to cwaniacy i karierowicze. Społeczeństwo nie składa się z samych naiwnych. Przyjmij do wiadomości , że nie wszystko da się sprywatyzować zawsze istniał i będzie istniał majątek komunalny - ktoś musi tym zarządzać.Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze
To czy zaliczasz się do naiwnych zwanych przez klasyka(nie moje określenie tej grupy społeczeństwa) "ciemnym ludem" pozostawiam do Twojej oceny.
tes
+2

tes

Cytuję alicyrk:
Cytuję tes:
do "alicyrk"

Pokazujesz przykład Bortniczuka i Kamińskiego, więc sam widzisz jak się zarządza państwowym majątkiem i kto dostaje tam pracę. I nie wmówisz mi, że to tylko PIS tak robi. Aleksandrówka jest własnością województwa a tam rządzi akurat PO i PSL. Zobacz jak obsadzane są w naszej gminie rady nadzorcze i zarządy. Sami apolityczni fachowcy z doświadczeniem w biznesie.


Nikomu nic wmawiam. Potwierdzasz - w województwie rządzi PO , PSL i niemiaszki. W naszej gminie rzeczywiście trzeba wymienić apolitycznych fachowców w radach i zarządach!.Problem w tym, że niektórzy z nich już się "przewąchali" z nową transparentną siłą ,demokratyczną kierującą się w działaniu" filantropią".
Aleksandrówka to typowy przykład przykrycia koryciarstwa tym razem pod szyldem PIS-u.Niech nikogo nie mylą stwierdzenia w rodzaju rządzi PO-PSL. W starostwie PSL-owski starosta już wyczuł właściwy trend i zwąchał się z PISiakami. Wcześniej nic się nie dało zrobić aż tu nagle. Przejęcie Aleksandrówki pasuje wszystkim- Staroście,transparentnym demokratom Panu Bortniczukowi i Kamińskiemu i pożal się Boże posłance na sejm , która na Aleksandrówce załapała się do sejmu. Teraz odtrąbią sukces, dla gawiedzi w Moszczance 2 maja odstawią show. Ciemny lud może to łyknie?
Jeżeli w wyniku tych"podchodów" ocaleje Aleksandrówka to będzie sukces.
Mimo wszystko jestem zwolennikiem własności samorządowej, trzeba tylko eliminować z samorządów takich cwaniaków, o jakich pisałem wcześniej. HEJ


Czyli co do faktów się zgadzamy, ale wyciągamy inne wnioski. Wiemy, że niezależnie kto będzie rządził obstawi to swoimi kolegami i doprowadzi do kolejnego upadku. Ja zatem proponuję to sprzedać i zaoszczędzić kilka milionów strat, a Ty wierzysz w samorząd mimo braku podstaw w faktach. Nie wiem kogo Ty nazywasz ciemnym ludem?
alicyrk
-3

alicyrk

Cytuję tes:
do "alicyrk"

Pokazujesz przykład Bortniczuka i Kamińskiego, więc sam widzisz jak się zarządza państwowym majątkiem i kto dostaje tam pracę. I nie wmówisz mi, że to tylko PIS tak robi. Aleksandrówka jest własnością województwa a tam rządzi akurat PO i PSL. Zobacz jak obsadzane są w naszej gminie rady nadzorcze i zarządy. Sami apolityczni fachowcy z doświadczeniem w biznesie.


Nikomu nic wmawiam. Potwierdzasz - w województwie rządzi PO , PSL i niemiaszki. W naszej gminie rzeczywiście trzeba wymienić apolitycznych fachowców w radach i zarządach!.Problem w tym, że niektórzy z nich już się "przewąchali" z nową transparentną siłą ,demokratyczną kierującą się w działaniu" filantropią".
Aleksandrówka to typowy przykład przykrycia koryciarstwa tym razem pod szyldem PIS-u.Niech nikogo nie mylą stwierdzenia w rodzaju rządzi PO-PSL. W starostwie PSL-owski starosta już wyczuł właściwy trend i zwąchał się z PISiakami. Wcześniej nic się nie dało zrobić aż tu nagle. Przejęcie Aleksandrówki pasuje wszystkim- Staroście,transparentnym demokratom Panu Bortniczukowi i Kamińskiemu i pożal się Boże posłance na sejm , która na Aleksandrówce załapała się do sejmu. Teraz odtrąbią sukces, dla gawiedzi w Moszczance 2 maja odstawią show. Ciemny lud może to łyknie?
Jeżeli w wyniku tych"podchodów" ocaleje Aleksandrówka to będzie sukces.
Mimo wszystko jestem zwolennikiem własności samorządowej, trzeba tylko eliminować z samorządów takich cwaniaków, o jakich pisałem wcześniej. HEJ
tes
+2

tes

do "alicyrk"

Pokazujesz przykład Bortniczuka i Kamińskiego, więc sam widzisz jak się zarządza państwowym majątkiem i kto dostaje tam pracę. I nie wmówisz mi, że to tylko PIS tak robi. Aleksandrówka jest własnością województwa a tam rządzi akurat PO i PSL. Zobacz jak obsadzane są w naszej gminie rady nadzorcze i zarządy. Sami apolityczni fachowcy z doświadczeniem w biznesie.
turystyczny
+2

turystyczny

Czy Gmina Głuchołazy ma zgodę Rady na zakup Aleksandrówki? Jakieś super szybkie zebranie Rady się szykuje? Czy też Burmistrz może decydować sam?
super
+3

super

Powiat Nyski daje kasę gminie Głuchołazy, która ma prawo pierwokupu nieruchomości zabytkowej. Gmina Głuchołazy kupuje Aleksandrówkę i przekazuje ją w darowiźnie powiatowi Nyskiemu. A czy na dzień dzisiejszy Gmina Głuchołazy miała ujawniony wpis w KW dział III w sprawie pierwokupu? Pewnie nie miała, ale to da się zrobić pewnie "do tyłu". Politycy wszystko mogą. Tak można wyrolować każdego inwestora prywatnego. Kreatywna księgowość kwitnie w zależności od potrzeb (może wyborczych?). Aleksandrówka jeszcze dwa lata temu funkcjonowała, dlaczego wtedy Starosta Nyski jej nie kupił? ( nie był czas wyborów?). Woźniak mówi, że w Aleksandrówkę trzeba włożyć milion a może dwa miliony ( drobna różnica?, ale samorząd nie musi przejmować się tym bo za to wszystko zapłaci podatnik - mieszkaniec ). To tak jak mówił biznesmen z USA, że wyremontuje schronisko za 800 tyś (PLN czy USD?) Czy Gmina Głuchołazy "podciągnęła" biznesmenowi już prąd do schroniska? A co z dostępem do wody w schronisku? A czym biznesmen będzie ogrzewał schronisko? - węgiel? drewno?, gazu tam nie ma, a to przecież obszar przyrody chroniony.
mex
+3

mex

Cytuję tes:
[quote name="alicyrk"]
Czy ktoś zna jakiś przykład tego co państwowe (w tym samorządowe) co działa dobrze i nie generuje strat?


Ja znam taką firmę, która od pewnego czasu nie sprawia problemów i nie przynosi strat. To nasz lokalny Komunalnik. Od dłuższego czasu nie usłyszałem nic złego o tej firmie. To bardzo dobry przykład, który należy naśladować.
alicyrk
-1

alicyrk

Cytuję tes:
Cytuję alicyrk:

Z całym szacunkiem ale to nie będzie własność państwowa lecz samorządowa.Jak wybierzemy sobie nie do końca rozgarniętych przedstawicieli w samorządzie, to oczywiście takie ryzyko o którym piszesz istnieje.
Lekarze najlepiej pracują prywatnie w państwowym szpitalu i na państwowym sprzęcie. Jakoś nie słyszałem o prywatnym szpitalu w naszej okolicy, o zakusach przejęcia państwowego szpitala,najlepiej wyremontowanego ,to i owszem.
Lekarze zarabiają niewspółmiernie dużo więcej aniżeli nauczyciele, tu jestem w stanie się zgodzić z większym zaangażowaniem nauczyciela na prywatnym dokształcie. Choć jest też i problem - z wrony orła nie zrobisz , nawet na prywatnym.


Z całym szacunkiem, ale teraz to też jest własność samorządowa, więc każdy zainteresowany może podziwiać jak samorząd czyli politycy radzą sobie w biznesie. Czy ktoś zna jakiś przykład tego co państwowe (w tym samorządowe) co działa dobrze i nie generuje strat?

Co do szpitali to prywatnych jest w Polsce całkiem sporo.. Są nawet w naszej okolicy i mają bardzo dobrą opinię.


DOBRE PYTANIE. Politycy z Głuchołaz tj. Panowie Bortniczuk i Kamiński(drugi to demokrata z Nowego Świętowa)zasiadają w zarządzie Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Jeden to były lokalny działacz samorządowy drugi to radny powiatowy. Twoim zdaniem radzą sobie w biznesie?. ZAK kędzierzyn największy w naszym regionie generuje już straty?
Aleksandrówka pozostaje w zarządzie sejmiku wojewódzkiego, prominentni politycy(Mniejszość Niemiecka) bardziej dbali o Suchy Bór i szpital w Kup. Aleksandrówkę też miała kupić spółka z udziałem kapitału niemieckiego.
Z tym przejęciem budynku przez powiat to długa droga. Prawo pierwokupu ma lokalny samorząd , w tym przypadku ... Gmina Głuchołazy. Pożyjemy zobaczymy.
Możesz podać miejscowości w których funkcjonują prywatne szpitale? pomijając "amerykański" w Nysie. Rzeczywiście funkcjonuje dobrze podobnie jak łupi NFZ.
tes
+4

tes

Cytuję alicyrk:

Z całym szacunkiem ale to nie będzie własność państwowa lecz samorządowa.Jak wybierzemy sobie nie do końca rozgarniętych przedstawicieli w samorządzie, to oczywiście takie ryzyko o którym piszesz istnieje.
Lekarze najlepiej pracują prywatnie w państwowym szpitalu i na państwowym sprzęcie. Jakoś nie słyszałem o prywatnym szpitalu w naszej okolicy, o zakusach przejęcia państwowego szpitala,najlepiej wyremontowanego ,to i owszem.
Lekarze zarabiają niewspółmiernie dużo więcej aniżeli nauczyciele, tu jestem w stanie się zgodzić z większym zaangażowaniem nauczyciela na prywatnym dokształcie. Choć jest też i problem - z wrony orła nie zrobisz , nawet na prywatnym.


Z całym szacunkiem, ale teraz to też jest własność samorządowa, więc każdy zainteresowany może podziwiać jak samorząd czyli politycy radzą sobie w biznesie. Czy ktoś zna jakiś przykład tego co państwowe (w tym samorządowe) co działa dobrze i nie generuje strat?

Co do szpitali to prywatnych jest w Polsce całkiem sporo.. Są nawet w naszej okolicy i mają bardzo dobrą opinię.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: