FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w czasie 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytałeś już: 0% artykułu

30712428 1749173038473671 4456825552321380352 n
Wczorajsze derby to nie tylko spektakl sportowy. Ten opisze kolega Jacek Goj już jutro. Równie interesująca była inna scena. Ta przy i za stadionem. Temat już poruszany wielokrotnie. Ale jakże wciąż wywołujący uśmiech politowania. 30714135 1749174545140187 938678983875100672 n
 Gdy na stadionie mecz, wokół niego tor przeszkód dla tych, którzy chcą dojechać na osiedle. Drogi zastawione wzdłuż jak okiem sięgnąć. Auta stoją tam, gdzie tylko można je upchać. Gdyby teraz wydarzył się pożar w tej części osiedla to wiele samochodów musiałoby zostać zepchniętych przez straż pożarną. 

30706296 1749173281806980 5928195809362313216 n
A co za stadionem?  Wśród ciszy i odgłosów piłkarskiej walki dobiegającej ze stadionu, stoi kilka osamotnionych pojazdów.  Na 68 miejsc parkingowych naliczyliśmy 10 samochodów. Albo tych, którym brakło już chodnika czy ulicy, albo takich, których należy pochwalić za postawę. Czy daleko jest z parkingu do bram stadionu? To raptem 200 metrów a natura wyposażyła nas w dwie nogi przystosowane do chodzenia. 

To, co dzieje się w okolicy stadionu nie jest śmieszne. Jest zatrważające. Zastawione drogi dojazdowe dla służb na osiedle, utrudnione poruszanie się dla pieszych i innych pojazdów. To wszystko doprowadziło do tego, że zarządca osiedla, MSM na chodnikach postawiło słupki uniemożliwiające parkowanie na chodniku. Zapytaliśmy w spółdzielnie, czy te słupki same nie będą stanowić problemu dla służb - karetek, straży pożarnej itp. Administrator osiedla poinformował nas, że nie - bo dla służb dojazd jest wyznaczony od drugiej strony osiedla - ulicą Elizy Orzeszkowej i Norwida. 

img 5351

O tym, że problem widzi władza pisaliśmy już w poprzednim roku - mówiono wówczas o pracach przy zmianach na ulicach przy stadionie. Ale minęło już sporo czasu i poza mówieniem nic się nie zmieniło. 

Ktoś powie - wlepiać mandaty - tylko historia pokazuje, że to prawie nikogo niczego nie nauczyło. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

tes

tes

Cytuję zzzzzz:
tak ciężko postawić znak zakazupostoju i parkowania?


A niby czemu na drodze wzdłuż stadionu ma być postawiony znak zakazu? Bo jakiś idiota postanowił zrobić parking nie po tej stronie stadionu gdzie jest wejście i chce teraz udowodnić, że jest parking potrzebny? Ja parkuję koło działek zgodnie z przepisami i nie widzę powodu, żeby jechać 200 metrów dalej na parking. Nikomu tym nie utrudniam życia.
mex
+1

mex

Ja na tych zdjęciach nie wiedzę nawet jednego samochodu, który jest źle zaparkowany. Dowodzi to tylko tego, że albo parking wart kilkaset tysięcy wybudowano niepotrzebnie, albo co najmniej w złym miejscu. Przecież parking mógł być przed stadionem, a stadion 20 metrów dalej. Z takiego rozwiązania mogliby korzystać mieszkańcy osiedla, którzy teraz narzekają na miejsca parkingowe zajmowane przez kibiców. Na tym osiedlu to chyba nie porządnego radnego, a już na pewno takiego co się choćby trochę zna na inwestycjach budowlanych.
omg
+1

omg

To nie ma policji w tym mieście ?
Dostałby głąb raz i drugi mandat to więcej by nie zaparkował w ten sposób.
Ale skoro nasza policja parkuje na zakazie i unika pracy to czego od nich wymagać.
Kibic
-1

Kibic

Parking jest , tylko brama miała być otwierana boczna i Co i Nic ....... człowiek jest wygodny lub wykorzystuje sytuacje dopuszczające zatrzymanie tak jak na zdjęciu wzdłuż ogrodzenia stadionu i działek .....
grey
+4

grey

Uwaga zdradzę wielką tajemnicę - GKS i LKS grają swoje mecze na stadionie miejskim, więc będą derby jeszcze raz w tym samym miejscu. Może zamiast liczyć na mądrość kibiców-kierowców wysłać na pół dniówki strażników, którzy pokierują ruchem i wymuszą parkowanie na wielkim parkingu za stadionem.
Ale pewnie się nie da, bo ..............................
wpisujcie powody.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: