FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
fot5181 20180331 105647
Pan Andrzej w sobotę wybrał się do Prudnika. Po drodze, już za miastem na polu dostrzegł jakieś zwierze, które leżało w bezruchu. Postanowił się zatrzymać i sprawdzić. Po podejściu. okazało się że to młoda sarna. Mimo bliskości człowieka nie poderwała się do ucieczki. To wzbudziło podejrzenia, że sarna może być ofiarą wypadku i ma połamane nogi. Ponieważ Pan Andrzej nie miał do kogo zadzwonić - zadzwonił do nas. My przekazaliśmy informację o sarnie Straży Miejskiej - bo to jedyna w gminie instytucja, która zajmuje się zwierzętami w gminie. To efekt niejasności prawa w tej kwestii. Bo powinno tym zajmować się województwo, ale to zrzuciło obowiązki dalej, niżej. I tak, troska za zwierzęta porzucone, zagubione czy dzikie spadła na gminy, barki burmistrza i gminnych pieniędzy - bo koszt opieki nad zwierzętami, ich leczeniem, odstawieniem do schroniska pokrywa gmina w własnego budżetu. 

20180331_10310420180331_10414620180331_104436_20180331_105246fot5181_20180331_105647

Tymczasem  Pan Andrzej pojechał dalej, ale za jakiś zaś wrócił -  żal zwierzaka nie dawał mu spokoju i zamiast do Prudnika, zawrócił i znów pojawił się przy sarnie. Tu już byli Strażnicy Miejscy, którzy po zorientowaniu się w sytuacji i stanie zwierzęcia, postanowili wezwać Łukasza Tomaszewskiego z przytułku dla zwierząt w Konradowie. 

Jak tłumaczy nam Pan Łukasz, który ze zwierzakiem pojechał do weterynarza, sarna nie jest ofiarą wypadku samochodowego. Jest chora - ma trudności z oddychaniem, stąd nie miała sił, by uciekać przed ludźmi. Na polu lub w najbliższej okolicy przeleżała kilka dni, jak ocenia po stanie zdrowia Pan Łukasz. Tylko dziwne, że nikt wcześniej jej nie widział. Albo po prostu nie zareagował na leżące zwierze.

Sarna otrzymała antybiotyk. Przebywa w przytulisku u Pana Tomaszewskiego. Jej stan nie jest dobry. Trzeba czekać na działanie antybiotyku. Choć dla niej może być już za późno na lek. 

Wystarczyło tylko, by ktoś zechciał zadzwonić wcześniej widząc leżące w pobliżu drogi zwierze. Ale gdy ludzie nie reagują na leżącego na mrozie drugiego człowieka, to co będzie im kazać podnieść telefon by zadzwonić w sprawie zwierzęcia. 

Foto: Pan Andrzej, Straż Miejska.

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


2 Nie lubię0

Komentarze

luisa
-2

luisa

Cytuję hejka:
niektórzy są durni albo udają...sarna leży na czyimś konkretnym polu, którego właściciel nawet przez kilka dni widocznie się nie interesuje, a tym bardziej co się ma ktoś obcy interesować??? po drugie to nie spodziewajmy się że urząd wojewódzki w Opolu będzie wiedział o każdej sarnie leżącej gdzieś na odległym polu rolniczym w jakiejś tam odległej gminie, więc chyba oczywiste, że bardziej zorientowane są służby miejscowe, czyli gminne w tego typu problemach - zresztą na tym ma polegać funkcjonowanie samorządów, żeby być i działać bliżej ludzi , czyli władza samorządowa to nie tylko spijanie śmietanki rządzenia, ale to także dbanie o porządek na swoim terytorium, a w momencie pojawienia się problemów przekraczających możliwości finansowe i służbowe danej gminy lub powiatu, to wtedy dopiero powinny wkroczyć służby wojewódzkie lub centralne, a chyba nikt normalny nie uważa tej rannej sarny za zagrożenie dla naszych lokalnych służby i dla bankructwa naszej gminy z powodu podania jej antybiotyku, skoro stać nas na prawie 20 mln złoty na budowę basenu to chyba na pomoc tej sarnie chyba też nas stać???!!! Rozumiem że informacja o tej sarnie miała być NEWSEM DNIA a może nawet i TYGODNIA i dlatego aż tak dobierając słowa w tym artykule próbuje się problem tej sarny upolitycznić i nadmuchać kolejną medialną bańkę mydlaną, ale tak nie działa poważne dziennikarstwo. Wystarczy po prostu napisać artykuł informacyjny wraz z podziękowaniem za właściwą postawę obywatelską, a durne lotne depresyjnie docinki można sobie było zachować we własnym powiedzmy że umyśle.

Nie trzeba nic dodać, pełna zgoda z Tobą!
dawid
-4

dawid

Cytuję hejka:
niektórzy są durni albo udają...sarna leży na czyimś konkretnym polu, którego właściciel nawet przez kilka dni widocznie się nie interesuje, a tym bardziej co się ma ktoś obcy interesować??? po drugie to nie spodziewajmy się że urząd wojewódzki w Opolu będzie wiedział o każdej sarnie leżącej gdzieś na odległym polu rolniczym w jakiejś tam odległej gminie, więc chyba oczywiste, że bardziej zorientowane są służby miejscowe, czyli gminne w tego typu problemach - zresztą na tym ma polegać funkcjonowanie samorządów, żeby być i działać bliżej ludzi , czyli władza samorządowa to nie tylko spijanie śmietanki rządzenia, ale to także dbanie o porządek na swoim terytorium, a w momencie pojawienia się problemów przekraczających możliwości finansowe i służbowe danej gminy lub powiatu, to wtedy dopiero powinny wkroczyć służby wojewódzkie lub centralne, a chyba nikt normalny nie uważa tej rannej sarny za zagrożenie dla naszych lokalnych służby i dla bankructwa naszej gminy z powodu podania jej antybiotyku, skoro stać nas na prawie 20 mln złoty na budowę basenu to chyba na pomoc tej sarnie chyba też nas stać???!!! Rozumiem że informacja o tej sarnie miała być NEWSEM DNIA a może nawet i TYGODNIA i dlatego aż tak dobierając słowa w tym artykule próbuje się problem tej sarny upolitycznić i nadmuchać kolejną medialną bańkę mydlaną, ale tak nie działa poważne dziennikarstwo. Wystarczy po prostu napisać artykuł informacyjny wraz z podziękowaniem za właściwą postawę obywatelską, a durne lotne depresyjnie docinki można sobie było zachować we własnym powiedzmy że umyśle.


masz racje!
hejka
-3

hejka

niektórzy są durni albo udają...sarna leży na czyimś konkretnym polu, którego właściciel nawet przez kilka dni widocznie się nie interesuje, a tym bardziej co się ma ktoś obcy interesować??? po drugie to nie spodziewajmy się że urząd wojewódzki w Opolu będzie wiedział o każdej sarnie leżącej gdzieś na odległym polu rolniczym w jakiejś tam odległej gminie, więc chyba oczywiste, że bardziej zorientowane są służby miejscowe, czyli gminne w tego typu problemach - zresztą na tym ma polegać funkcjonowanie samorządów, żeby być i działać bliżej ludzi , czyli władza samorządowa to nie tylko spijanie śmietanki rządzenia, ale to także dbanie o porządek na swoim terytorium, a w momencie pojawienia się problemów przekraczających możliwości finansowe i służbowe danej gminy lub powiatu, to wtedy dopiero powinny wkroczyć służby wojewódzkie lub centralne, a chyba nikt normalny nie uważa tej rannej sarny za zagrożenie dla naszych lokalnych służby i dla bankructwa naszej gminy z powodu podania jej antybiotyku, skoro stać nas na prawie 20 mln złoty na budowę basenu to chyba na pomoc tej sarnie chyba też nas stać???!!! Rozumiem że informacja o tej sarnie miała być NEWSEM DNIA a może nawet i TYGODNIA i dlatego aż tak dobierając słowa w tym artykule próbuje się problem tej sarny upolitycznić i nadmuchać kolejną medialną bańkę mydlaną, ale tak nie działa poważne dziennikarstwo. Wystarczy po prostu napisać artykuł informacyjny wraz z podziękowaniem za właściwą postawę obywatelską, a durne lotne depresyjnie docinki można sobie było zachować we własnym powiedzmy że umyśle.
solu
+1

solu

Taka sama znieczulica polskiego rządu na biednych ludzi, przykład idzie z góry, dbają tylko o własną kieszeń, Szydlo robi finansowe prezenty ale tylko bogatym ludziom w rządzie a na biednego nawet nie popatrzy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: