FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Kto powinien otrzymać statuetkę "Głuchołaskiej Kozy 2018"?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
hqdefaultOkoło 100 osób z Syrii ma gościć w ośrodku Skowronek w Głuchołazach. Część z pięćdziesięciu rodzin jakie trafią na Opolszczyznę. Mają mieć status uchodźcy - Nie chcemy tworzyć getta - powiedział w radiu opole ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas diecezji opolskiej. - Ośrodek ma być otwarty dla wszystkich. Postanowiliśmy, że pobyt Syryjczyków w naszej diecezji podzielimy na dwie fazy – wyjaśniał ks. Drechsler. Rozmówca tłumaczył to potrzebą uspokojenia zarówno polskiego społeczeństwa, jak i samych uchodźców. 

Zdaniem księdza jest wyraźna potrzeba stworzenia klimatu gościnności na naszej ziemi i próby pokonania fobii. – Chcemy, żeby Syryjczycy czuli się tu dobrze. Chcemy uniknąć efektu getta – wyjaśniał ks. Drechsler. Posłuchaj rozmowy.

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Tomasz Szamot
-2

Tomasz Szamot

1. Chrześcijaństwo to stan ducha a nie przynależność etniczna.
2. Fobie antymuzułmańskie są bardzo skutecznie wykorzystywane przez ekstremistów islamskich do pogłębiania nienawiści. Prościej: im bardziej nakręcamy się nawzajem w nienawiści przeciw muzułmanom, tym bardziej ich ekstremistów wzmacniamy.
3. Nauka, poezja, literatura, budownictwo - kultura arabska - była potęgą na długo przed początkami cywilizacji zachodniej Europy.(np. używamy cyfr arabskich).
źródło: wielokrotny, nieturystyczny pobyt w wielu krajach arabskich i muzułmańskich
Maniek
+2

Maniek

Wstyd czytać takie artykuły!!! Dla Polaków nie ma miejsca w ich pokojach, a dla innych się znajdą? Jak to można zrozumieć? Polscy niepełnosprawni są fuj, a Syryjczycy są cacy? Takie traktowanie niepełnosprawnych powinno być karane z urzędu. Czyżby ojciec dyrektor Skowronka poczuł pełniejszą kasę w kieszeni? No, ma przecież swoją rodzinę, gdzieś tam. Podobno, jak się ma księdza w rodzinie, to się z głodu nie zginie.
gosia
+3

gosia

Skowronek niech pełni swoją funkcję, to znaczy otworzą podwoje dla niepełnosprawnych. A nie wymyśla jakichś syryjczyków. Bezsens.
JOJO
+1

JOJO

Cytuję Magma:
Cytuję Kris:
Cytuję troll:
Admin nie widzi tych wpisów ?
Panie Przemku tyle pan mówił o przestrzeganiu prawa, nie widzi pan w tych słowach podżegania do nienawiści rasowej i religijnej ?
Dlaczego teraz pan nie usunie komentarzy kilku debili ?
Dno po prostu dno.

Przepraszam za spóźnienie. Komentarz zdjęty. Pozdrawiam.

Kazdy ma prawo pisac co mysli jedni maja obawy drudzy nie . Nikt tu nikogo nie obraza , wiec nie szczuj .!


Czy nazwanie kogoś "debilem" jest w porządku? Ten troll to chyba prawa ręka ojca dyrektora.


Panie Przemku, nie powinien Pan usuwać żadnego wpisu. Bo każdy ma prawo do własnego sądu i własnych przemyśleń. Po to są te strony. To nie podżeganie do nienawiści rasowej. To opieka nad własną rodziną i przyjaciółmi. Czy Pan by dobrowolnie przyjął do swego domu tych pseudo "uchodźców"? Jeżeli ma Pan dzieci, to nigdy Pan tego nie zrobi. Bo to ludzie, których Pan kocha i dba o ich dobro. Więc nie są tu wypowiedzi namawiające do rasizmu. Człowiek, który ma dostęp do różnych źródeł przekazu, wie, co w trawie piszczy i ma prawo swoje sądy wypowiadać. I nie będzie ryzykował dla czyjegoś widzimisię.
Banda
+5

Banda

Cytuję Joker:
Hmmm a kto to wszystko oplaci? Rozumiem ze Caritas nie jest dotowany z budzetu panstwa(choc moge sie mylic) czyli wychodzi ze katolicy oplaca im pobyt


Nigdy w życiu !!! Nawet 1% nie dam !!! Kto zaprasza gości, niech ich utrzymuje, a nie wyciąga łapę po cudze !
Banda
+6

Banda

Cytuję antek:
Wysłuchałem całej rozmowy z księdzem.Przyjmujemy "naszych" gości w najlepszych ośrodkach, organizując dla nas jakieś miejsca zastępcze. Nic o tych ludziach nie wiemy, ale mamy się przed nimi otworzyć itd. Jeśli ci Syryjczycy są gośćmi księdza biskupa, to niech ich weźmie do siebie, a nie do mnie, pouczając jak mam się zachować.


Zobaczymy, jak długo ta pseudo gościna będzie trwała. Do mojego domu też goście przyjeżdżają, i mogą być jak długo chcą, po warunkiem, że nie na dłużej niż 3 dni.
Banda
+3

Banda

Cytuję Niper:
Do Anety. Ci Syryjczycy właśnie uciekają przed terorystami z Państwa Islamskiego, oby nie ściągneli ich do Głuchołaz za sobą bo to prawdziwi psychole którzy niewiernym odcinają głowy i kamieniują kobiety.


Sprowadzają ich księża. Czyli osoby, jak by tu powiedzieć "wiarygodne". Ale co to ma wspólnego z ich religią? Czyżby chodziło o legalny sex? U bram niebios?
Bartłomiej
+6

Bartłomiej

Cytuję jam jest:
Żona jakiś czas temu poszła do Skowronka prosić o jakąś pracę (staż) to jej ojciec dyrektor powiedział, że nie mają na to pieniędzy. Jak teraz słyszę o tych uchodźcach to mam ochotę iść do niego i napluć mu w twarz. Qr...a, wszystkim pomagać tylko nie swoim


Siostra moja tam pracowała. Takiego wyzysku jaki tak obowiązywał - nie do spotkania gdzie indziej. I wywoływali go rządzący.
Bartłomiej
+6

Bartłomiej

Cytuję Tomasz12:
Myślę, że uczciwie dla Głuchołazian byłoby gdyby właściciel Skowronka udał się najpierw do Syrii i zapoznał z tamtejszą kulturą, zwyczajami.

Większość z Was nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń jakie niesie przeszczepienie do Polski uchodźców z krajów arabskich. Ci tzw chrześcijanie są nasiąknieci wszechobecnym w państwach arabskich islamem z wszechobecną pogardą dla Kobiet. Tego chcemy w Głuchołazach ? Nie oszukujcie, że chrześcijanie z syri są inni. To jest kultura niezależnie od wyznania, która pomiata kobietami. Czyżby księża o tym nie wiedzieli. ?

A może celowo chcą przeszczepić do nas te arabskie wzorce. ?


Z tego, co wiem, to czarni lubią sex. Stąd kombinują, co by tu zrobić, aby był on legalny i wszem obecny. Tylko dlaczego naszym kosztem? Może poślemy do Syrii nawracających naszych czarnych? Skończy się nagonka, datki na tace, kolęda płatna i religia w szkołach.
Bartłomiej
+5

Bartłomiej

Cytuję troll:
Cytuję tes:
Cytuję Aneta:
Kity jakich mało. W Syri nie ma chrześcijan. Jeśli nawet tak sie nazywają to z chrześcijaństwem w naszym tego słowa znaczeniu mają bardzo niewiele wspólnego.


W Syrii chrześcijanie są. Na 100%. Byłem, widziałem. Co do drugiej części wypowiedzi to już pełna zgoda. Z chrześcijaństwem w naszym tego słowa znaczenia mają bardzo mało wspólnego. To ludzie bardzo życzliwi i otwarci dla obcych,. Już po 15 minutach rozmowy zaproszono nas na herbatę. Później pojawiła się mocna słodka kawa i pyszne, ale bardzo słodkie ciasteczka pachnące różami. Mimo, że znam trochę angielski to jednak oni ratowali mnie kiedy czegoś nie rozumiałem. Kiedy przeszliśmy na francuski, który zdawałem na maturze w naszym głuchołaskim liceum musiałem szybko wracać do angielskiego. Jak się okazało głowa rodziny - pan mający około 60 lat, rozumiał sporo z tego co mówię po polsku, bo znał rosyjski. Nikt mi nie obciął łba i nie wybuchali koło mnie terroryści, Jedyne czego żałuję, to że straciłem adres do nich wracając do Polski. Po przejechaniu Syrii, Turcji, Bułgarii i Rumunii autobusem przesiedliśmy się na pociąg. Po dojechaniu przez Węgry i Czechosłowację (która właśnie się rozpadała) pociągami szczęśliwie dotarliśmy do Cieszyna z którego już tak blisko było do domu. To tam ukradli mi plecak i straciłem namiary na Syryjczyków.Przez 2 miesiące jakie spędziłem na południe od Polski trochę się zapomniałem i poszedłem po prostu do toalety zostawiając plecak na ławce. Zapomniałem, że wróciłem do najbardziej chrześcijańskiego kraju w Europie, Chrześcijańskiego w naszym rozumieniu chrześcijaństwa. Bo to syryjskie chrześcijaństwo to jakieś dziwne jest.


Wiesz u nas najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy byli najdalej 20 km od Głuchołaz. Znawcy świata i obcych kultur... Ja również bywałem wiele razy w krajach arabskich i wśród muzułmanów nigdy nie spotkało mnie nic przykrego. Zawsze spotykały mnie życzliwość, uśmiech i chęć pomocy.
Przykro mi, że aż tylu mieszkańców Głuchołąz to ograniczeni frustraci (a może tylko tacy tutaj piszą), ziejący nienawiścią do ludzi, którzy są tacy sami jak my, mają takie same marzenia i podobne troski.


Też jestem "ograniczonym frustratem", skoro będę bronił swojej rodziny i bliskich, a, jak Ci jest ich tak bardzo żal, to weź ich na swoje utrzymanie. Wygodny układ? zobaczymy po jakim czasie zostaniesz bez mieszkania z ciężarną żoną i córką. To będzie wspaniała Twoja rodzina, czego Ci bardzo życzę.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: