FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Wiosna!

Kto powinien otrzymać statuetkę "Głuchołaskiej Kozy 2018"?
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
  • Głosy: (0%)
Wszystkich głosów:
Pierwszy głos oddano::
Ostatni głos oddano::

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Przesuwaj palcem mapę i tabelę poniżej aby zobaczyć kolejne dni.
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
konkurs na telefon
Policja w Prudniku informuje o występowaniu na tamtejszym terenie prób wyłudzenia pieniędzy metodą "na córkę". Ponieważ oszuści mogą próbować identycznych działań także w naszym mieście, warto ostrzec, ponieważ to stosunkowo nowa metoda oszustwa.  Policja w Pruuniku pisze:

12 marca br. na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w Prudniku odnotowano aż pięć prób oszustw na tzw. ,,córkę''.

W dniu 12 marca br.  na terenie Prudnika odnotowaliśmy aż pięć prób oszustw na tzw. ,,córkę". Sposób działania sprawców jest podobny do metody ,,na wnuczka'', jednak tym razem osobą dzwoniącą nie jest wnuczek, a córka. Do mieszkanek Prudnika powyżej 60 roku życia dzwoni kobieta, podająca się za córkę i tłumaczy, że uległa wypadkowi. Aby uniknąć konsekwencji karnych prosi o przekazanie pieniędzy w różnych kwotach. Na szczęście każda z tych prób była nieudolna i każda z osób właściwie zareagowała informując o tym Policję.
Apelujemy o dużą ostrożność i rozwagę. Oszuści ciągle modyfikują metody wyłudzania pieniędzy.

Pamiętajmy, że zasada „ograniczonego zaufania” do nieznajomych obowiązuje nie tylko dzieci. Dorośli często o niej zapominają, stając się ofiarami własnej łatwowierności i braku rozwagi. Niespodziewane telefony osób podających się za policjantów, od dawno niewidzianych wnuków, siostrzenic czy córek nie muszą zakończyć się naszą finansową tragedią.

Nie dajmy się oszukać! Omawiajmy nietypowe sytuacje, które nas spotykają z innymi członkami rodziny, a wszelkie podejrzane prośby o pożyczenie i przekazanie pieniędzy zgłaszajmy na Policję.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

zastanowienie

zastanowienie

to są jakieś jaja...sposób działania mniej więcej od 10 lat taki sam, tylko zmienia się nazwa, wnuczek, córka, policjant, kretyn, dupek, idiota itd.... Od dobrego roku numery telefonów są rejestrowane i nadal policja nie potrafi namierzyć osób, które dzwonią i skąd dzwonią itd. A ponoć to XXI wiek, a nasze służby jakby ze średniowiecza.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: