Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
5
Wczoraj  było o gminnych drogach, dziś o innej, pięknej wizytówce gminy. Droga 411 - Nysa - Głuchołazy. Na wysokości miejscowości Bodzanów stoi, przypominając zamierzchłe czasy świetności, przystanek autobusowy. Piękna wizytówka gminy na drodze doń prowadzącej.  Za przystanek (wiatę) odpowiada gmina. Za teren pod nim Zarząd Dróg Wojewódzkich, który dba tylko o oznakowanie miejsca i nakleja rozkłady jazdy. Taki podział obowiązków nakreśliła nam Joanna Szczepańczuk z Zarządu Dróg Wojewódzkich.  - Wiata należy do gminy. I to gmina ma przeprowadzać, po uprzednim zgłoszeniu nam, niezbędne remonty i naprawy. Swoją drogą, mały kamyczek także do ZDW - asfalt przy samej wiacie też nie jest już pierwszej świeżości.

Brud dookoła. Śmietnisko za przystankiem. Wiata, zaniedbana przez gminę, mogłaby służyć za scenografię do serialu "Daleko od Szosy". Dziwne, że nikt nie podejmuje tematu poprawy jednego z pierwszych wizytówek gminy, jaki rzuca się w oczy po przebyciu kilku kilometrów drogi 411 na terenie już gminnych granic. 

33

Foto: Klaudia Szymańska, glucholazyonline.com.plUdostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

alicyrk
+2

alicyrk

Cytuję mex:
Cytuję jesio:

Dodaj Szanowny Kolego,że każdego dnia tą drogą jadą do "pracy" urzędnicy starostwa i gminy w jedną i drugą stronę.Jadą też radni.Wszyscy obojętni,ślepi na drodze albo zaślepieni swoim ego,tylko jak długo bez wstydu?pozdro.jesio. :P


Radny z Nowego Świętowa nie powinien mieć kłopotów z poruszeniem tego problemu. Chyba nikt mu nie zabroni wprowadzić tego do porządku obrad. No chyba, że zabraknie czasu na takie pierdoły, bo przecież lepiej spędzać czas na słuchaniu hymnu niż na dyskusji o problemach.

Nie przeczę drogi trzeba remontować ,przystanki jeżeli należą do gminy też. Akurat ten w Bodzanowie trzeba usunąć i po problemie. Można utrzymywać szkoły, ponad realne potrzeby, wszak nauczyciele muszą mieć pracę,a radny maruda musi mieć o czym mówić, można także zeszmacić się w realizacji własnego EGO, urządzać kretyńskie konkursy na najładniej udekorowane okno w Urzędzie Miejskim z nagrodą w postaci tabliczki czekolady, ale żeby dla zaspokojenia swojej próżności kazać grać HYMN NARODOWY na rozpoczęcie sesji Rady Miejskiej, to już nie jest śmieszne Panie radny Pleszczak vel Lordzie Farquaad. Może znajdzie się ktoś w naszej gminie i napisze pieśń na cześć Boskich Przedstawicieli Prezydium Rady Miejskiej w Głuchołazach aby mogli sobie pośpiewać przy okazji każdej sesji? Uważam , jako mieszkaniec gminy Głuchołazy,że małpowanie głupich , nie przemyślanych pomysłów z ościennych gmin jest nie dopuszczalne , naraża nas na śmieszność i jest najzwyklejszą profanacją HYMNU NARODOWEGO


Hymn narodowy/państwowy jest pieśnią patriotyczną o zasięgu ogólnokrajowym, stanowiąca odbicie i uzewnętrznienie poczucia wspólnoty i odrębności narodowej, wyrażająca uczucia zbiorowe wobec symboli, tradycji danego narodu. Polski... .
Cytuj Zgłoś nadużycie
Nie przeczę drogi trzeba remontować. Można również utrzymywać ponad potrzeby szkoły wszak nauczyciele muszą mieć pracę, można także zeszmacić się w realizacji własnego EGO, urządzać kretyńskie konkursy na najładniej udekorowane okno w Urzędzie Miejskim z nagrodą w postaci tabliczki czekolady, ale żeby dla zaspokojenia swojej próżności kazać grać HYMN NARODOWY na rozpoczęcie sesji Rady Miejskiej, to już nie jest śmieszne Panie radny Pleszczak vel Lordzie Farquaad. Może znajdzie się ktoś w naszej gminie i napisze pieśń na cześć Boskich Przedstawicieli Prezydium Rady Miejskiej w Głuchołazach aby mogli sobie pośpiewać przy okazji każdej sesji? Uważam , jako mieszkaniec gminy Głuchołazy,że małpowanie głupich , nie przemyślanych pomysłów z ościennych gmin jest nie dopuszczalne , naraża nas na śmieszność i jest najzwyklejszą profanacją HYMNU NARODOWEGO


Hymn narodowy/państwowy jest pieśnią patriotyczną o zasięgu ogólnokrajowym, stanowiąca odbicie i uzewnętrznienie poczucia wspólnoty i odrębności narodowej, wyrażająca uczucia zbiorowe wobec symboli, tradycji danego narodu. Polski... .
Cytuj Zgłoś nadużycie
Nie przeczę drogi trzeba remontować. Można również utrzymywać ponad potrzeby szkoły wszak nauczyciele muszą mieć pracę, można także zeszmacić się w realizacji własnego EGO, urządzać kretyńskie konkursy na najładniej udekorowane okno w Urzędzie Miejskim z nagrodą w postaci tabliczki czekolady, ale żeby dla zaspokojenia swojej próżności kazać grać HYMN NARODOWY na rozpoczęcie sesji Rady Miejskiej, to już nie jest śmieszne Panie radny Pleszczak vel Lordzie Farquaad. Może znajdzie się ktoś w naszej gminie i napisze pieśń na cześć Boskich Przedstawicieli Prezydium Rady Miejskiej w Głuchołazach aby mogli sobie pośpiewać przy okazji każdej sesji? Uważam , jako mieszkaniec gminy Głuchołazy,że małpowanie głupich , nie przemyślanych pomysłów z ościennych gmin jest nie dopuszczalne , naraża nas na śmieszność i jest najzwyklejszą profanacją HYMNU NARODOWEGO
kali nie rozumieć
+3

kali nie rozumieć

To tylko i aż Bodzanów, w gminie nie dba się o przystanki, a ...na pochyłe drzewo każda koza skacze... czas też robi swoje. Ten przykład pokazuje ogólnie problem utrzymania w należytej kondycji także innej infrastruktury gminnej w szerokim słowa znaczeniu...
gerard
+3

gerard

Wszystkie przystanki w Bodzanowie na trasie do Nysy wymagają remontu. Brak oświetlenia, wiat, nie wykoszona trawa, wykopane krawężniki. Zobaczcie urzędnicy jak to powinno wyglądać np. w Podkamieniu.
mex
+3

mex

Cytuję jesio:

Dodaj Szanowny Kolego,że każdego dnia tą drogą jadą do "pracy" urzędnicy starostwa i gminy w jedną i drugą stronę.Jadą też radni.Wszyscy obojętni,ślepi na drodze albo zaślepieni swoim ego,tylko jak długo bez wstydu?pozdro.jesio. :P


Radny z Nowego Świętowa nie powinien mieć kłopotów z poruszeniem tego problemu. Chyba nikt mu nie zabroni wprowadzić tego do porządku obrad. No chyba, że zabraknie czasu na takie pierdoły, bo przecież lepiej spędzać czas na słuchaniu hymnu niż na dyskusji o problemach.
tes
+7

tes

Cytuję jesio:
Cytuję tes:
Gdyby ta rudera stanowiła własność prywatną mielibyśmy już kilka interwencji SM, wnioski do nadzoru budowlanego i pielgrzymki radnych zatroskanych bezpieczeństwem mieszkańców i estetyką miasta. No ale należy do gminy. Duży może więcej.

Dodaj Szanowny Kolego,że każdego dnia tą drogą jadą do "pracy" urzędnicy starostwa i gminy w jedną i drugą stronę.Jadą też radni.Wszyscy obojętni,ślepi na drodze albo zaślepieni swoim ego,tylko jak długo bez wstydu?pozdro.jesio. :P


Zatem ten przystanek to istna bomba. To nie tylko deski które mogą spaść na głowę, czekającym na autobus. To jeszcze kilkanaście samochodów dziennie, których kierowcy mijają go z zamkniętymi oczami marząc wtedy o krytym basenie, bibliotece i innych milionowych inwestycjach gminy. Przecie tam może polec jeden z naszych ukochanych decydentów.
jesio
+10

jesio

Cytuję tes:
Gdyby ta rudera stanowiła własność prywatną mielibyśmy już kilka interwencji SM, wnioski do nadzoru budowlanego i pielgrzymki radnych zatroskanych bezpieczeństwem mieszkańców i estetyką miasta. No ale należy do gminy. Duży może więcej.

Dodaj Szanowny Kolego,że każdego dnia tą drogą jadą do "pracy" urzędnicy starostwa i gminy w jedną i drugą stronę.Jadą też radni.Wszyscy obojętni,ślepi na drodze albo zaślepieni swoim ego,tylko jak długo bez wstydu?pozdro.jesio. :P
nic nowego
-4

nic nowego

Cytuję mex:
do "nic nowego"

Rozumiem, że te deski na dachu to też zgnił z winy mieszkańców. Farba nie odchodzi ze starości tylko ją mieszkańcy zlizują z nudów czekając na busa. Dziury w asfalcie wygrzebali paznokciem. Te napisy sprajem są już tak stare. że niedługo same znikną. Nie wiem czy to źle świadczy o mieszkańcach czy o burmistrzu? Co do śmieci to pełna zgoda. Burmistrz ich tam nie rozsypał. Niestety nic na to nie poradzimy. że trafiają się tępe osobniki, które nie potrafią schować papierka do kieszeni, wiec czasami trzeba takie miejsca posprzątać, bo większość ludzi nie śmieci, a każdy chciałbym czekać w czystym miejscu. Niegłupio byłoby postawić tam kosz na śmieci.

Koszy jest za mało, ale czy jak ktoś ma kosz w kuchni, to nie znaczy, że w pokoju musi rzucać na podłogę, bo go tam nie ma. Mnie uczono, że w końcu kosz się napotka.
Nie z winy mieszkańców, czyli to byli obcy. Tzn, jak odejdę kilometr od domu, to niech żyje fantazja, bo to nie mój teren? Te dzieciaki, które powyrywały oświetlenie z nowej fontanny, to też obcy desant? Nauka zabawy przyjemnej i pożytecznej od małego.
Podobno jest kamera skierowana na tę fontannę?
Czy Bodzanów ma sołtysa, reprezentuje go radny?
Już po pierwszej szkodzie powinno być reakcja. Ale to wszystko stało się jednego dnia....stało i w sekundę się rozsypało.
mex
+9

mex

do "nic nowego"

Rozumiem, że te deski na dachu to też zgnił z winy mieszkańców. Farba nie odchodzi ze starości tylko ją mieszkańcy zlizują z nudów czekając na busa. Dziury w asfalcie wygrzebali paznokciem. Te napisy sprajem są już tak stare. że niedługo same znikną. Nie wiem czy to źle świadczy o mieszkańcach czy o burmistrzu? Co do śmieci to pełna zgoda. Burmistrz ich tam nie rozsypał. Niestety nic na to nie poradzimy. że trafiają się tępe osobniki, które nie potrafią schować papierka do kieszeni, wiec czasami trzeba takie miejsca posprzątać, bo większość ludzi nie śmieci, a każdy chciałbym czekać w czystym miejscu. Niegłupio byłoby postawić tam kosz na śmieci.
nic nowego
-8

nic nowego

TO PEWNIE BURMISTRZ TE NAPISY SPRAYEM WYKONAŁ. Śmieci rozrzuca zapewne Vice, ławkę .....
Jak mieszkańcy szanują, tak maja. Ile było już artykułów o dewastacjach? Nowy przystanek na Powstańców Sl., druty w piaskownicy....
W sumie, każdy stara się mieć otoczenie w swoim guście, a jaki gust, to nie zmienisz. Nie wytłumaczysz też, że niszczysz swoje, ze swoich podatków. Chyba, że nie płaca, to robią na złość tym co płacą.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: