Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
gaz
Mija termin składania wniosków do gminy o dofinansowanie wymiany starego kopciucha na nowocześniejszy piec na paliwo stałe, gazowe lub elektryczne. Dziś jest ostatni dzień, gdy jeszcze zdążymy złożyć swój wniosek. Dotąd wpłynęło 70 wniosków o dofinansowanie wymiany pieca - mówi nam Naczelnik wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Jarosław Feret. W marcu będziemy każdy wniosek weryfikować, więc to potrwa.

Różne wnioski ludzie składali. Część to wymiana na piece gazowe, które są tanie w eksploatacji przy obecnych cenach gazu i porównywalne jak nie tańsze od palenia węglem. Jednak ich montaż jest obarczony drogą przez "mękę" - jak to określił nam jeden z czytelników, a który w mieszkaniu komunalnym taki piec montował. 

Montaż pieca gazowego w mieszkaniu to potrzeba uzyskania zgody sąsiadów, wizyta kominiarza sprawdzającego przekrój komina. Tu trzeba dodać, że komina nie możemy dzielić z sąsiadami. Projekt potrzeba opiniować w Starostwie Powiatowym, należy mieć zgodę zarządcy budynku, dostawcy gazu po kątem powiększonego zużycia gazu w danej instalacji. Koszt wymiany -  około 14 tysięcy. Z gminy na wymianę starego pieca na właśnie taki - na gaz lub energię elektryczną można dostać najwięcej - do 4 tysięcy złotych. 

 - Jednak wielu mieszkańców rezygnuje z gazu - słyszymy od naczelnika wydziału. Czas, koszty i formalności przy gazie zniechęcają, mimo że ogrzewanie gazem jest pod względem kosztów porównywalne do węgla. Część decyduje się na ogrzewanie elektryczne - na pewno droższe w eksploatacji, część po prostu wymienia piec na nowoczesny węglowy. 

Z tego co już wiemy, na terenie miasta działają dwie firmy, które przejmują na siebie wszelkie względy formalne i techniczne montażu pieca. Może to być lepsze rozwiązanie niż samemu "latać" po urzędach. W lepszej sytuacji są ci, którzy już mają gaz w domu czy mieszkaniu - tu formalności jest mniej. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: