Drukuj
(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

smog

Od 1 lutego będzie można składać wnioski o dofinansowanie wymiany starego "kopciucha" na piec spełniający normy spalania i emisji spalin. Będziemy mieli miesiąc ( cały luty), aby takie wnioski o dofinansowanie złożyć. Świetny projekt, jaki uchwalono na grudniowej sesji, zakłada, że każdy kto zechce wymienić stary piec będzie mógł otrzymać z gminy pomoc finansową w wysokości do 3,5 tysiąca w przypadku wymiany na nowoczesny piec węglowy i do 4 tysięcy przy wymianie na piec gazowy bądź olejowy. wymiana kotla
 Tym samym gmina dołącza do kilkuset miejscowości w kraju, które taki projekt dofinansowania już posiadają. Startujemy od razu z wysokiej kwoty dofinansowania - 200 tysięcy do rozdania to sporo jak na początek. Niektóre większe miasta miały do rozdania znacznie mniejsze kwoty. 

Czy tym samym powietrze w Głuchołazach i sołectwach gminy się oczyści? Nie od razu, ale stopniowo, gdy co rok wymieni się kilka pieców, liczba smogu, który wdychają mieszkańcy może spadać. Liczy się to, że władze gminy zauważyły problem - miasto turystyczne a smog jak w Krakowie, o czym przypominają wyniki pomiaru rozmieszczonych na terenie miasta naszych i partnerów akcji, analizatorów smogu. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0