Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0% artykułu

smog

Od 1 lutego będzie można składać wnioski o dofinansowanie wymiany starego "kopciucha" na piec spełniający normy spalania i emisji spalin. Będziemy mieli miesiąc ( cały luty), aby takie wnioski o dofinansowanie złożyć. Świetny projekt, jaki uchwalono na grudniowej sesji, zakłada, że każdy kto zechce wymienić stary piec będzie mógł otrzymać z gminy pomoc finansową w wysokości do 3,5 tysiąca w przypadku wymiany na nowoczesny piec węglowy i do 4 tysięcy przy wymianie na piec gazowy bądź olejowy. wymiana kotla
 Tym samym gmina dołącza do kilkuset miejscowości w kraju, które taki projekt dofinansowania już posiadają. Startujemy od razu z wysokiej kwoty dofinansowania - 200 tysięcy do rozdania to sporo jak na początek. Niektóre większe miasta miały do rozdania znacznie mniejsze kwoty. 

Czy tym samym powietrze w Głuchołazach i sołectwach gminy się oczyści? Nie od razu, ale stopniowo, gdy co rok wymieni się kilka pieców, liczba smogu, który wdychają mieszkańcy może spadać. Liczy się to, że władze gminy zauważyły problem - miasto turystyczne a smog jak w Krakowie, o czym przypominają wyniki pomiaru rozmieszczonych na terenie miasta naszych i partnerów akcji, analizatorów smogu. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

Komentarze

Jolka
-1

Jolka

Panie Przemku, czy jest Pan w stanie ruszyć sprawę porządków na "śmietnikach"? Piękny przykład daje nowy, chyba Komunalnik, który sprząta syf na śmietniku obok Świata Roweru w Głuchołazach. Panowie porządkujący - po prostu wstyd mi za Was. Takie miejsce, skoro już nim powstało, powinno być szczególnie sprzątane. Bo, nie dosyć, że zajęło i tak skromne miejsce do parkowania, to jeszcze tonie w bajzlu już sprzed świąt !!! Normalny skandal !!!
M
-5

M

Cytuję podatnik:
A może weźmiecie się nieroby do pracy i wymienicie sobie piece na swój koszt.
Ja uczciwie pracuje nikt mi do niczego nie dokłada i mam już dość tego, że z moich ciężko zarobionych pieniędzy żyje cała armia darmozjadów, która nigdy nie zhańbiła się żadną pracą.
Czynsze, dopłaty, posiłki, 500+, piece, wszystko na koszt frajerów, którzy zrywają się o 5.10 do pracy i zapieprzają 12 godzin dziennie.


a ty nie wiedziałeś o tym, że lewacy dążą do tego aby ludziom żyjącym na socjalu wyrównać poziom życia jak dla ludzi pracujących, proponuję zatroszczyć się o drugi etat, przecież "darmozjady" muszą też godziwie żyć
mex
+7

mex

Cytuję tes:
Cytuję As:
Cytuję mex:
A ile starych pieców jest w lokalach należących do gminy?


No właśnie, przecież piece kaflowe - najgorsze kopciuchy, w których pali się wszystko co się pali., znajdują się głownie w lokalach gminnych (czynszowych) Może burmistrz by tak zaczął dla przykładu od wymiany pieców kaflowych w mieszkaniach przez niego zarządzanych (za pośrednictwem GKTBS) zamiast rozpisywać kolejne przetargi na roboty zduńskie i brnąć w kopciuchy ?
Czekam kiedy napiszecie, że Burmistrz dla przykładu wymieniła w swoich lokalach X kaflafów - kopciaków ?


Gmina ma ponad 1000 lokali. Ciekawe ile z nich ma piece niespełniające normy? Mam podejrzenia, że za ten smrodek w mieście odpowiadają, przede wszystkim te rudery zarządzane przez GTBS. Mydli nam się oczy jakimiś dopłatami, a tak naprawdę problem leży gdzie indziej. Kto normalny stawia teraz piec kaflowy wiedząc, że wchodzą przepisy zabraniające palenia w takich piecach? Coś mi się wydaje, że nasza gmina nie ma pomysłu na lokale gminne. Na remonty i inwestycje pieniędzy brak, a sprzedać szkoda, bo co będą robić koledzy z GTBSu? Musieliby normalnej pracy poszukać, a większość z nich nigdy takiej nie wykonywała.


To może któryś radny będzie miał na tyle odwagi, żeby zapytać, jak wygląda stan naszych lokali gminnych i jakie piece są tam zamontowane, bo nie spodziewam się, że jakiś przedstawiciel GTBS wypowie się na tym forum i wyjaśni nam jak to jest, że budują piece kaflowe w lokalach gminy. Oglądałem materiał na TVN24 o smogu w Rybniku. Mają nam tragiczną sytuację, ale miasto ma dokładnie policzone w ilu lokalach są piece, które nie spełniają normy, Może my też policzmy, a na początek zliczmy te kopciuchy, które należą do miasta. A jak już będziecie pytać o GTBS to ciekawi mnie jak się zakończyła historia działki na placu Solidarności, która GTBS dostał od nas za darmo. O ile wiem to wszystkie lokale użytkowe zostały sprzedane. Sam grunt w tym miejscu wart jest dobrze ponad milion więc ciekawi mnie co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży tych lokali i co zyskaliśmy robiąc taki prezent firmie GTBS? Gdybyśmy wystawili działkę na przetarg, to wpłynęłoby do kasy 1-2 milionów, ale my jako bogata gmina podarowaliśmy działkę firmie GTBS. I co teraz mamy w zamian?
tes
+7

tes

Cytuję As:
Cytuję mex:
A ile starych pieców jest w lokalach należących do gminy?


No właśnie, przecież piece kaflowe - najgorsze kopciuchy, w których pali się wszystko co się pali., znajdują się głownie w lokalach gminnych (czynszowych) Może burmistrz by tak zaczął dla przykładu od wymiany pieców kaflowych w mieszkaniach przez niego zarządzanych (za pośrednictwem GKTBS) zamiast rozpisywać kolejne przetargi na roboty zduńskie i brnąć w kopciuchy ?
Czekam kiedy napiszecie, że Burmistrz dla przykładu wymieniła w swoich lokalach X kaflafów - kopciaków ?


Gmina ma ponad 1000 lokali. Ciekawe ile z nich ma piece niespełniające normy? Mam podejrzenia, że za ten smrodek w mieście odpowiadają, przede wszystkim te rudery zarządzane przez GTBS. Mydli nam się oczy jakimiś dopłatami, a tak naprawdę problem leży gdzie indziej. Kto normalny stawia teraz piec kaflowy wiedząc, że wchodzą przepisy zabraniające palenia w takich piecach? Coś mi się wydaje, że nasza gmina nie ma pomysłu na lokale gminne. Na remonty i inwestycje pieniędzy brak, a sprzedać szkoda, bo co będą robić koledzy z GTBSu? Musieliby normalnej pracy poszukać, a większość z nich nigdy takiej nie wykonywała.
podatnik
+1

podatnik

A może weźmiecie się nieroby do pracy i wymienicie sobie piece na swój koszt.
Ja uczciwie pracuje nikt mi do niczego nie dokłada i mam już dość tego, że z moich ciężko zarobionych pieniędzy żyje cała armia darmozjadów, która nigdy nie zhańbiła się żadną pracą.
Czynsze, dopłaty, posiłki, 500+, piece, wszystko na koszt frajerów, którzy zrywają się o 5.10 do pracy i zapieprzają 12 godzin dziennie.
As
+12

As

Cytuję mex:
A ile starych pieców jest w lokalach należących do gminy?


No właśnie, przecież piece kaflowe - najgorsze kopciuchy, w których pali się wszystko co się pali., znajdują się głownie w lokalach gminnych (czynszowych) Może burmistrz by tak zaczął dla przykładu od wymiany pieców kaflowych w mieszkaniach przez niego zarządzanych (za pośrednictwem GKTBS) zamiast rozpisywać kolejne przetargi na roboty zduńskie i brnąć w kopciuchy ?
Czekam kiedy napiszecie, że Burmistrz dla przykładu wymieniła w swoich lokalach X kaflafów - kopciaków ?

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przeczytaj także: