FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Lato z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
koperta
Napisała do nas Pani Katarzyna z informacją o próbie oszustwa, do którego ktoś się dopuścił wobec niej, a pewnie osób, które mogą paść ofiarą wyłudzacza może być więcej. Otóż ten ktoś wysłał do Pani Katarzyny pismo, w którym rzekomo, według Urzędu Komunikacji Elektronicznej, dopuściła się złamania prawa i za to powinna zapłacić karę wynoszącą 500 tysięcy złotych.  pismo2
Najlepsze w tym wszystkim jest to, że oszust popełnił kilka gaf. Na kopercie podpisał pisemnie adres nadawcy i adresata - to daje do myślenia odbiorcy, a dla oszusta to błąd, przez który może wpaść. Przede wszystkim urzędy stosują koperty z okienkiem lub dane adresata drukują bezpośrednio na kopercie. Oszust nawet nie zastosował nalepki z nadrukowanym adresem, co daje szanse grafologowi na możliwość ustalenia tożsamości oszusta. 

Pismo, które znalazła w swojej skrzynce Pani Katarzyna mówi o tym, że złamała prawo. Jakie? Telekomunikacyjne, którego przepisy mają zastosowanie w większości dla operatorów telekomunikacyjnych (sieci komórkowe i stacjonarne). Pismo, które wykorzystał oszust zostało wysłane do firmy telekomunikacyjnej, jako że ta nie dostosowała swojej witryny do norm WCAG 2.0. Ostatnie zdanie jest znamienne - każe dostosować witrynę do obowiązującego prawa. Czyli chodzi tu o to, że witryna internetowa Pani Katarzyny nie spełnia norm WCAG  - dostępności dla słabo widzących. I tu jest szkopuł - Pani Katarzyna tymczasem nie prowadzi żadnej firmy telekomunikacyjnej, nie ma jakiejkolwiek firmy i  strony internetowej,  dlatego nie musi dostosowywać swojej witryny internetowej do zasad WCAG. Wymóg dostosowania strony internetowej dotyczy stron instytucji publicznych, szkół, urzędów, spółek, itp. ale nie stron prywatnych i stron firm prywatnych. 

Wpadka oszusta jest widoczna aż nadto. Nie dość, że wykonanie "byle jakie" (koperta, pismo skopiowane z internetu), to daje do myślenia to, że oszust nawet nie sprawdził, kogo próbuje naciągnąć na niebagatelną kwotę pół miliona. 

Drugą sprawą jest to, że pismo zostało wysłane z urzędu pocztowego w Głuchołazach, gdy tymczasem rzekomo, nadawcą jest instytucja w Warszawie. 

Marna próba wyłudzenia pieniędzy. Ale oszust może tego pożałować. Pani Katarzyna kontaktowała się z UKE. Ten podjął temat i zgłosił do prokuratury próbę podszywania się pod ich działalność jako regulatora telekomunikacyjnego. 

Tu możemy nawiązać do innej sprawy sprzed kilku dni. Na Głuchołaskie restauracje (niektóre) są nasyłane kontrole różnych instytucji - przede wszystkim Sanepid. Okazuje się, że możemy powiązać sprawę Pani Katarzyny z donosami na Głuchołaskich restauratorów, a przez to ustalić, kto jest osobą, o którą chodzi nękanym przez kontrole restauratorom. Proceder donosów do Sanepidu itp trwa o 1,5 roku, a restauratorzy wyznaczyli nagrodę za jego ujawnienie w wysokości 3 tysiące złotych. 

Jest więcej niż pewne, że oszust wpadnie. To tylko kwestia czasu, gdy popełni błąd jednoznacznie go ujawniający. Sprawę oszustwa opisaną powyżej należałoby połączyć ze sprawą restauratorów. Jeżeli uda się potwierdzić, że na kopertach adresowanych do Pani Katarzyny jak i na donosach do Sanepidu jest to samo pismo, sprawę można będzie skierować na właściwy tor i wyjaśnić zagadkę nękania kontrolami Głuchołaskich restauratorów.  Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Komentarze

edek

edek

cos drgnelo w sprawie! mamy namiary jednego z donosicieli ,niebawem uslyszycie a obiecuje ze bedziecje bardzo zaskoczeni!niech gosciu od dzisjaj nie spi spokojnie i bezskarnie bedzie kompromitacja i sad.
CSI Głuchoazy

CSI Głuchoazy

Cytuję Adam:
Jest znaczek jest pewnie i DNA a na liscie odciski palców

Swietnie i co z tego?
Aliexpres
+1

Aliexpres

A na moje oko ktoś sobie robi jaja, nikt normalny nie weźmie pod uwagę grzywny 500000 zł:) trochę powagi.

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: