FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
gaz
PSG planuje nowe inwestycje w swoją sieć gazowniczą. Oprócz remontów fragmentów sieci, gdzie ta jest już stara i wyeksploatowana, firma planuje także dotrzeć z gazem sieciowym do nowych miejscowości w naszej gminie. To, że mieszkańcy wsi dostaną gaz z rury, zamiast z butli,  może być dodatkowym atutem przy wymianie "kopciucha" na ekologiczne ogrzewanie gazowe - tym bardziej, że z możliwością otrzymania dopłaty z gminy do nawet 4 tysięcy złotych.  Zapytaliśmy Polską Spółkę Gazowniczą, gdzie planuje na terenie naszej gminy nowe inwestycje. Wczoraj otrzymaliśmy wykaz ulic i miejscowości, gdzie firma będzie prowadzić prace inwestycyjne - rozbudowy lub remontu sieci. 

Głuchołazy:  ul. Żeromskiego: przewidywany termin zakończenia prac: pierwszy kwartał 2018

ul. Norwida: przewidywany termin zakończenia prac:  początek 2018

ul. Królowej Jadwigi:  przewidywany termin zakończenia prac:  X – 2018

Gmina:            Bodzanów: przewidywany termin zakończenia prac: VII – 2018

                        Chrabielin: przewidywany termin zakończenia prac: VIII – 2018

                        Konradów: przewidywany termin zakończenia prac: IX – 2018

                        Nowy Świętów: przewidywany termin zakończenia prac:  XII – 2018

 Powyższe inwestycje dotyczą modernizacji oraz rozbudowy sieci gazowej. Dzięki temu obecni odbiorcy otrzymają bezawaryjną sieć, natomiast nowi klienci możliwość szybkiego podłączenia się do naszej sieci.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

ROMO

ROMO

Quźwa gaz leci di czech przez całą długość wioski Konradów , a będą podłączać tylko Kolonię Kaszubską i to parę domów - tytuł jakby całą wioskę mieli podłączyć. Szkoda!!!!!!!!!!!!
Czy ktoś może powiedzieć jak samemu do tej rury można się podłączyć?
mex
+13

mex

To wspaniała informacja. Wg moich obliczeń gaz z rury, to jedyna rozsądna alternatywa dla węgla. Problem oczywiście jest taki, że podłączenie nie jest wcale takie tanie. To nie tylko oplata za przyłącze, ale też dużo kosztów związanych z projektami i pozwoleniami. Wg informacji jakie mam od firm, które wykonują takie usługi na wysoką cenę podłączenia gazu wpływ mają właśnie wymagania formalne. Do tego w wielu domach konieczne jest również przebudowa, lub budowa kominów/ Skoro pojawia się możliwość podłączenia wielu domów do gazu i zainstalowania kołów gazowych to powinniśmy uruchomić w gminie program wsparcia. Rozumiem, że przepisów prawnych gmina zmienić nie może, ale pomóc w załatwieniu wszystkich formalności to już może. Do tego jeszcze dopłata do przyłącza i kotła i być może za kilka lat będzie można wyjść z domu na zimowy wieczorny spacer. Wiem, że Wasz portal mocno angażuje się w poprawę czystości powietrza i chwała Wam za to. Jeżeli znajdziecie na to czas, to może opiszcie co należy zrobić, aby podłączyć się do sieci gazowej i jak to zrobić najtaniej. Może nasi urzędnicy podpowiedzą jak to zrobić i może porozmawiamy jakie wsparcie jest potrzebne mieszkańcom.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: