FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Zima z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
img 4843
Do akcji o kąpielisko wkroczył Wojewoda Opolski, który ma zastrzeżenia co do uchwalonego w listopadzie planu zagospodarowania miejscowego terenu przy ul. Moniuszki, przygotowującego ten teren pod budowę kąpieliska.  Okazuje się bowiem, że uchwała łamie zapisy dwóch ustaw - o małej architekturze dotyczącej przepisów umieszczania, gabarytów i materiałów, z jakich są wykonane: tablice reklamowe, ogrodzenia oraz pozostałych elementów zabudowy terenu - czyli tu wojewoda ma zastrzeżenia co do właśnie takich elementów jak płoty, bannery, szyldy.

Powiększ

Drugim powodem zastrzeżeń wojewody jest niedopracowanie planu zagospodarowania terenu przy Moniuszki - tu chodzi o braki w dokumentacji co do parametrów takich 1ZD - teren ogródka przydomowego, 1KDW - teren drogi wewnętrznej, 1KP - teren ciągu pieszego. 

Wojewoda ma zastrzeżenia, choć te nie są barierą nie do pokonania.

Dokument otrzymany z Urzędu Wojewódzkiego.Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

zkrainykoziejja
-9

zkrainykoziejja

...no a teraz turystyczny napisz co ty dla tej gminy zrobiłeś, wtedy będzie komplet
turystyczny
+5

turystyczny

Barierą są Radni Bezradni. Jak już ktoś napisał w poście, wśród radnych są również Ci którzy "przewalili" aquapark w Głuchołazach (podać nazwiska?). Czy pracownicy Urzędu znają przepisy? Czy Burmistrz panuje nad pracą Urzędu? Konsultacje (w każdym temacie) ogłaszane przez Burmistrza to jedna farsa. Konsultacje są ogłaszane tak aby stało się zadość przepisom, a nie aby jak najwięcej głosowało. Sprawdźcie ilu było mieszkańców na konsultacjach w sprawie biblioteki, a również ilu było na konsultacjach w sprawie rewitalizacji, kto uczestniczył w temacie projektu między "Leśną" a stawem? Czy to wina Burmistrza, czy też mieszkańców, którzy nie uczestniczą w konsultacjach? Komu w Gminie umarzane są podatki i dlaczego (bo biedny bo ma komornika n głowie? ). Czytajcie (słuchajcie) posiedzeń z Rady. Super inwestycja w wodociągowanie i kanalizację jaką chwali się Burmistrz, to zadłużenie Gminy na .... mln zł. Kto za, a kto przeciw? Będzie odzew mieszkańców? Jeśli ogłosicie protest, to jestem za. Kolejne hotele w Gminie wystawione na sprzedaż. Zadbajmy o mieszkańców. Turystyka jest pod psem, inwestor z USA remontuje schronisko na Górze Chrobrego, bez rogi, bez prądu, bez wody, czy Gmina mu to zapewni?
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: