Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
apteka copyJuż 5 stycznia swój pierwszy dyżur w Głuchołazach obejmie apteka, która od września zawitała do naszego miasta. To ta na rynku, w miejscu byłej restauracji i sklepu drogeryjnego. 19 stycznia dyżur zacznie kolejna - ta przy Wieniawskiego na os. Tysiąclecia. Nie podajemy nazw, by nie robić reklamy. Każdy wie, o jakie placówki chodzi.  Mamy 8 aptek, i choć nie każda z nich musi uczestniczyć w planie dyżurów aptecznych, to wszystkie do takiego rozkładu "jazdy" przystąpiły. Plan zatwierdzony niedawno przez Starostwo Powiatowe jest już dostępny. A ten zakłada, że każda z aptek będzie w ciągu roku obstawiać 6 lub 7 tygodni, w których całodobowo będzie można kupić leki.

apka
Leki kupione na dyżurze są droższe o stałą stawkę, którą każda apteka indywidualnie ustala i dolicza. Ta dodatkowa stawka nie może być większa niż kilka złotych - do 3,20 złotego. Taka opłata jest jednak zgodna z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia.  To dlatego, że dyżury nocne nie są specjalnie dochodowe, a zapłacić pracownikowi za pracę w nocy trzeba. Ministerstwo pracuje też na ustawami, które pozwalają jednostkom samorządowym dopłacać za nocne dyżury, które są mieszkańcom potrzebne. Nie każdy farmaceuta chce prowadzić nocne dyżury. Chyba nikt z nas jednak nie wyobraża sobie braku dostępu do apteki gdy dopadnie nas grypa, ból głowy, zęba czy brzucha. 

Jak zawsze, a do czego się już przyzwyczailiście, aktualny dyżur apteki można zawsze sprawdzić u nas w kolumnie obok tego artykułu. To, jaka apteka pracuje można także sprawdzić w naszej aplikacji mobilnej na smartfony z Androidem. Ponieważ jesteśmy stale informowani o ewentualnych zmianach w dyżurach  (a to się zdarza, pomimo ustalonego całorocznego rozkładu dyżurów) - możemy zapewnić, że mamy aktualne dane. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: