Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
pytanie
To jak to jest? Budować kryte kąpielisko? Część radnych jest przeciwna. Opozycja, która była przeciwko argumentuje, że szkoda na to pieniędzy. Burmistrz i przychylni mu radni bronią pomysłu. Co na to mieszkańcy? Tu przeważają trzy opcje: kryta pływalnia tak, ale nie na Moniuszki. Bo dlaczego w tym mieście musi to wszystko być tak rozbite na różne miejsca. Dlaczego nie zbudować tego przy basenie nad białką - to stworzyłoby zwarty kompleks rekreacyjny. Dlaczego władza nie słucha ludzi? Dlaczego w końcu kilkaset głosów ma decydować o lokalizacji przy Moniuszki, a wyniki ankiety pokrywają się z tym, co chce burmistrz.  Opcja druga to powrót do korzeni. Do chluby tej gminy. Lokalizacja przy ul. Parkowej według wielu byłoby tym, co zapewniłoby powrót do sentymentalnych i pełnych dobrych wspomnień wielu mieszkańców i turystów. W końcu ile lat stać ma rudera "Leśnej"? Może w końcu można by było coś z tym zrobić? Tym bardziej, że ten teren jest zadłużony  tylko na kwotę 1,5mln złotych. Dziwnym jednak trafem, ten teren jest chyba objęty jakąś klątwą, która powoduje, że władza boi się ruszyć ten temat. 

Opcja trzecia - nie budować nic, bo dla kogo? Po co? Szkoda pieniędzy. 

 A co o kolejnej, wielkiej inwestycji, jaką forsuje w pośpiechu władza mówią radni i sam burmistrz? Obiecaliśmy materiał na ten temat. Poniżej prezentujemy nagranie rozmów, jakie były prowadzone na sesji w czwartek, 28 grudnia br. Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Komentarze

gosik
+1

gosik

No i po problemie, choć jest duży. Bogatsze miasta, które otaczają nasze małe i mało liczne już miasteczko, już dawno pobudowały pływalnie lub dbają o ich standard. Dbają o tzw. pozostałości poniemieckie też. Wokół Prudnik, Nysa, Jesenik i inne blisko położone zachęcają i kuszą niezbyt drogimi usługami. I kuszą parkingami o których w naszej miejscowości nikt nie podnosi tematu. Liczę, ze temat Leśnej i jego zaplecza w postaci basenu znowu wróci, ku uciesze naszej i nie tylko.
As
-2

As

Jeśli basen ma być na Moniuszki, to może warto by zbadać możliwość wykorzystania do ogrzewania wody w basenie ciepła ubocznego z pobliskich zakładów ?
Przecież już była oficjalna informacja, że z komina Shattdecor nie emitowane są żadne trujące wyziewy lakiernicze tylko zwykła para wodna, która po skropleniu mogła by zasilać basen ? Może taki odzysk w dłuższej perspektywie eksploatacji byłby tańszy niż np. gaz ?
Efe
+2

Efe

Władza ma problem! Osobiscie też wizja basenu na Moniuszki mi nie leży, ale skoro jest tak, że nie mogą się dogadać u góry to trzeba zrobić referendum w gminie i po kłopocie, tym bardziej jak za 15 mln ma być basen to na referendum kasa też by była. Inna sprawa jest taka, że latem 2018 roku w Prudniku otwierają krytą pływalnie na Jesionowym Wzgórzu!
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: