Joomla Extensions
FacebookTwitterYoutubeCzytnik rss
Serwis Głuchołazyonline.com.pl zakończył swoją działalność i jest na sprzedaż. Dziękujemy za wspólne 8 lat. 
Jesień z Głuchołazyonline.com.pl

Sprawdź jakość powietrza

smog
Reklama


qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
bkm copy
W przetargu na usługę Bezpłatnej Komunikacji miejskiej wygrała Firma Arriva, która zaoferowała za całoroczną usługę bezpłatnej komunikacji miejskiej cenę 234 tysięcy. Ale... od 1 stycznia to nie bus tej firmy będzie wozić nas po Głuchołazach, Bodzanowie, Konradowie, Jarnołtówku i Pokrzywnej. Od nowego roku na ulicach tych miejscowości znów będzie się poruszał ten sam, biało-niebieski bus, który dotąd przez niemal 2 lata woził mieszkańców. Tak, to będzie woziła Arriva. Ale... przewoźnikiem będzie firma Auto-Fan, firma z Głuchołaz, która jest posiadaczem podstawowego busa, Iveco Kapena, oraz rezerwowego, który od jakiegoś czasu zastępuje tego pierwszego.

Co jest powodem zmiany, której w rzeczywistości nie zobaczymy? Otóż szefostwo firmy Arriva w Kędzierzynie- Koźlu podpisało umowę, na mocy której Auto-Fan będzie podwykonawcą usługi. 

Rozmowy, jakie miały miejsce w ostatnim czasie przyniosły rezultat w postaci podpisanej umowy. - Podpisałem umowę w piątek (22.12). Dzięki temu nie straci pracy dwoje kierowców, którzy obsługiwali linie oraz nie będą stały dwa busy - mówi Zbigniew Dąbrowski, właściciel Auto-Fana. 

Firma, jako podwykonawca, otrzyma nieco mniej pieniędzy z Arrivy. Ale najważniejsze jest to, jak mówi szef Auto-Fana, nadal będzie praca dla kierowców i pojazdów. 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


3 Nie lubię0

Komentarze

Maciej
+12

Maciej

To chyba w ogóle jest niezgodne z prawem , to jak firmy konkurujące ze sobą finalnie się dogadują i dzielą zyskiem, a firma która nie spełniała wymogów do przetargu nagle może jednak świadczyć usługi??? Absurd na skalę światową!!! - tylko w Głuchołazach krętactwo na maksa - nasz produkt regionalny z wieloletnia tradycją.
olo
+9

olo

Ale jaja! no cóż przy obecnej władzy i braku odpowiedzialności urzędników wszystko jest możliwe.Po co podatki dla Głuchołaz.A była dyrektor Lo to gdzie zostawiała podatki? itd.
niko
+13

niko

Tak właśnie zaplanowała sobie Arriva, wygrać przetarg i oddać robotę podwykonawcy a sama będzie brać tylko pieniądze i za nic nie bierze odpowiedzialności. Jak widać w tej firmie zarząd ma więcej oleju w głowie niż głuchołascy urzędnicy, potrafi się korzystnie ustawić a obecny przewoźnik już nie zainwestuje w sprzęt bo nie będzie z czego i dalej złomy będą wozić ludzi.
321
+12

321

To Zbyniu ma w swoich złomach klimę i wi-fi ?
Przecież takie były między innymi wymogi przetargu.
Super przetarg. Gratulacje.
Urzędasy dały się zrobić w uja aż miło :lol:
onet
+9

onet

Zamiast pieniążki z podatków trafiać do budżetu gminy, kieszeni lokalnego przedsiębiorcy i dwóch kierowców, trafiają tam gdzie zarejestrowana jest spółka Arriva, a lokalny przedsiębiorca i jego dwaj kierowcy kosztem swoich zarobków nadal będą obsługiwać linię. To nie mieści się w głowie. Typowe działanie na niekorzyść gminy i lokalnej przedsiębiorczości.
Polecane:

  DO GÓRY

Co, gdzie i kiedy? Kliknij!

Przeczytaj także: